Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sntt

    csendes tag

    tapasztalataim bootloader nyitás ügyben (sima redmi 3, spemallos rommal):

    telenoros számra nem jött sem azonnal sms, sem később, hogy nyithatok. időnként megpróbáltam újra, de ugyanaz (semmi) - ezzel eljátszottam 1-2 hónapot.
    ezután gondoltam megpróbálom egy mi fiókhoz nem kötött vodafonos számmal: a visszaigazoló smst perceken belül, a nyitási engedélyt 2 napon belül megkaptam.

    nyitáshoz megpróbáltam feltenni a kínai developer/stable verziókat. egyiket sem engedte, belefutottam a "0x80004005:Failed remote:device is locked. Cannot flash images" hibaüzenetbe.
    ezután fogtam az unlocker programot, és ráengedtem a spemallos romra, és kinyitotta minden akadékoskodás nélkül. (most megnéztem a MIUI verzióra ezt írja: MIUI Global 7.1 Stabil 7..1.1.0.0(LHPCNCK) )

    ezután a TWRP szépen felszaladt, most töltöm a MIUI 8-at

    ................................................................................................................................................................

  • sntt

    csendes tag

    esett a teló jófajta nillkin tokban 1 métert aszfaltra, pont a hátára. működik minden, csak a 2. simet nem látja, mintha nem is lenne benne. ez "normális" lehet egy ilyen esés után? sajnos nincs hirtelen másik nano sim a környéken, hogy kipróbálhassam azzal is ez van-e, azt látja-e. amit tudtam egyelőre az az újraindítás, sim ki-be, de ezek nem segítettek, viszont a sim2 helyén az sd kártya működik. van ötlet, hogyan tovább?

    a végső megoldás, hogy veszek egy prot :), ezt meg megkapja b. nejem, neki nem kell két sim.

    ................................................................................................................................................................

  • sntt

    csendes tag

    válasz cappa72 #10600 üzenetére

    köszi. gondolom szétszedni nem érdemes, mert házi körülmények között minimális lehet a sansz, hogy megtalálom a hibát, és meg is tudom javítani, ellenben mást még tönkre tudok tenni benne.

    [ Szerkesztve ]

    ................................................................................................................................................................

  • sntt

    csendes tag

    van valami olyan tok a telefonra, ami legalább olyan masszív, mint egy nillkin frosted shield (most ez van fenn, jó nagyon), és van belőle legalább annyira átlátszó, hogy egy bkv bérlet olvasható legyen?

    ................................................................................................................................................................

  • sntt

    csendes tag

    leírom tapasztalataimat, mert nem tudom, mi történt, hátha megfejt valaki

    kiindulás: nyitott bootloader, TWRP, xiaomi.eu rom
    cél: miuihu, úgy, hogy fórumot nem olvastam mostanában, csak az összefoglalót a régi emlékek felfrissítése érdekében

    első körben ugye megjött a fastboot nyúl és mi logo felvillanós bootloop (az gyanús lehetett volna, hogy a multitoollal nem ment fel, de én erősebb voltam, TWRP installal csakazértis felküldtem)
    első idegességem után visszaolvastam a fórumot, és láttam, hogy ennek most szezonja van
    nyitottam újra bootloadert (bár már fastboot módba sem volt egyszerű tenni, mintha a szokásosnál sokkal tovább kellet volna nyomni a kombinációt, különben nem ment)
    kijött a felvillanós bootloopból a telefon, de csak azért, hogy rendes mi logos bootloop legyen belőle
    egy óra után meguntam, mondtam, hogy akkor jó lesz vissza a xiaomi.eu
    TWRP, multitool, ADB sideload, feltoltam a xiaomi.eu-s romot
    telefon újraindul, és tádá: miuihu lett belőle, azóta is (ma éjjel) jól működik belakva
    de mi történt?

    ................................................................................................................................................................

Új hozzászólás Aktív témák