Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz Geffry #23 üzenetére

    Ezzel nem teljesen értek egyet. Igazad van abban ,hogy a korai készletekhez képest sokkal több egyedi alkatrész van, de tulajdonképpen a kezdetektől tapasztalható volt ez a tendencia (kvázi fejlődés), csak a mértéke volt lényegesen kisebb. Annak idején is voltak speciális alkatrészek (pl. a Space szériában elég sok volt, pedig az nagyon nem mai széria), de már a sima ősöreg "pilótafülke" elem is speciálisnak nevezhető.
    Valójában a kreativitást inkább elősegíti ez a folyamat, mintsem gátolná! Ha megnézed milyen MOC-ok készülnek a modern alkatrészekre épülve, akkor láthatod, hogy a kreativitásnak éppen, hogy óriási löketet adott a sokféle alkatrész. A másik előny, hogy az új elemeknek köszönhetően jelentősen kibővültek a különböző építési technikák is. A kezdetekkor jóformán csak egymásra lehetett helyezni a kockákat, de oldalirányban még nem volt lehetséges az építkezés. Később a speciális alkatrészeknek köszönhetően ez már a 70-es években lehetségessé vált, a Technic alkatrészeknek hála pedig gyakorlatilag bármiilyen irányban és módon lehet már építeni, ami soha nem látott lehetőségeket ad a kreatív építők kezébe (értsd: akik nem a gyári készleteket rakosgatják össze, hanem saját kútfőből építenek).

    A nagyobb darab speciális elemekre pedig sajnos azért van szükség, mert a mai gyerekeknek a megjelenés, a külsőségek mindennél fontosabbak. Mivel a Lego is profitorientált cég, ezt nem hagyhatja figyelmen kívül, különben jelentősen csökkennének az eladások. Ez egy generációs folyamat, pont mint a PC játékoknál is látható. De a Lego-ban éppen az a csodás, hogy mindenki azt és úgy építhet, ahogy és amit csak akar. Sokan preferálják még ma is a régi építési módokat, ők vesznek tonnányi hagyományos kockát és abból építenek kvázi retro kreálmányokat. Van, aki meg már Lego robotokat programoz. :K

    A tudomány a valóság költészete!

  • LÁZ

    addikt

    válasz Geffry #23 üzenetére

    részben igazad van, de a másik oldala viszont az /sztem/, hogy ha valakinél már vannak puják, akkor persze összerakják a cuccot közösen, tök jó, de utána sanszos, hogy megy az ömlesztettbe, vagy esetleg van is külön pár kg ömlesztett. Aztán abból lehet fantáziálni, ha kiborítanának elém egy vödör lego-t, biztos vmit kihoznék belőle, sztem a fantázia mindig benne lesz, csak most ennek egy részét rábízzák a vásárlóra.

    Ők kikobakolnak pl egy Thumblert vagy Maersk EEE-t, vagy akárcsak egy kisebb creator készletet, és összerakhatod, ami tök jó, de ezekből az elemekből simán összerakhatsz bármit, ha vagy annyira kreativ /lásd 'ideas' vonal/. A speckó elemek sajnos, nem sajnos már a technológia fejlődés részei, benne van a pakliban, és sztem jó is, hogy változatosabb formákat/íveket tudnak kihozni a cuccból. A készletek nagy része egyszerűbb elem, ami már megvolt 5-10 éve is, csak más minőségben/színben, persze minden készletben vannak speckó elemek, legalábbis nagy részükben, de pl egy 300 elemes valaminek max az 5-10%a egyedi, vagy talán még kevesebb.

    a kinder valóban vicces manapság, kb össze se kell rakni, vagy max 2-3 elem, ami még hagyján lenne, de ott aztán tényleg lassan nulla fantázia lesz bennük, a figurák oké, de a többi nagyon konvergál a nulla felé :(

    insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

  • Vesa

    veterán

    válasz Geffry #26 üzenetére

    Pedig az Insectoids alkatrészek nagyszerűen használhatók pl. scifi jellegű kreálmányokhoz. Inkább azt gondolom, hogy bizonyos témakörökben nem vagy/voltál otthon, így elképzelni is nehéz, mire lehetne használni az oda passzoló cuccokat. Én elsősorban Technic-ben, NXT-ben (ami mondjuk nem tartozik ide valóban) és scifi jellegű készletekben "utazom", ennek megfelelően pl. az összes általad említett kalózos/westernes, kingdomos stb. készlettel nehezen boldogulnék, mivel nem igazán vonz a műfaj, nem is indul be rá a fantáziám.
    Legtöbb esetben minden embernek vannak kedvenc műfajai, nyilván egyéni beállítottság alapján, és igazából ezeken belül kreatív. És ez így teljesen természetes!

    A tudomány a valóság költészete!

  • Freddy76

    addikt

    válasz Geffry #29 üzenetére

    Ez így van. Nekem is szeretett volna az öt éves kislányom Lego Friends és Frozen szetteket, de Technic darut kapott, az anyja úristenit!

    Azazhogy nem. Nem tudom, van-e gyereked, de vannak mindenféle szülői praktikák annak kiderítésére, hogy mit szeretne kapni a gyerek. Pl. meghallgatod, mert általában magától mondja, mondjuk pár tucat alkalommal. Szóval olyan nagy kiszolgáltatottságot nem érzek. Megkötve sincs, megépített mindent egyszer, aztán mennek az elemek a nagy dobozba, és onnan épít azt, amit akar. Én pedig építem az általad sokra nem tartott készleteket, mind pl. ezt a 75060-at is (immár másodszor, a cikk miatt kaptam kedvet újra hozzá). És élvezem. Ahogy élvezem a nagyobb Technic készleteket is (útmutató alapján), vagy éppen a Modular és Creator készleteket.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • Vesa

    veterán

    válasz Geffry #29 üzenetére

    Na jó, de arról nem a Lego tehet, ha a szülők nem foglalkoznak azzal, milyen téma érdekli a gyereket, csak vesznek valamit aztán jó lesz az. Innentől meg az sem a Lego hibája, ha a gyerek nem robban szét a kreativitástól egy olyan témájú készletnél, ami tkp. nem is érdekli.
    Egyébként a speciális, egybe nagy alkatrészek minimális részét képezik egy készletnek. Pl. a Technic-nél is divatva jöttek a borítások (kvázi karosszéria elemek), melyektől lényegesen szebb lesz a cucc. De ez úgy néz ki, hogy mondjuk egy 1600db-os készletből van 8-10dab ilyen elem, alatta ugyanúgy normál technic alkatrészek tömege van, mint korábban. Azért ez messze nem Playmobil szint még így sem. Rengeteg készletem van, régiek, újak egyaránt de nem érzem ezt a jelenséget problémának. Ha az arány eltolódna, akkor már engem is zavarna, de erre eleddig nagyon ügyelnek és szerintem egy megfelelő középutat sikerült találniuk a vizuális és építési élmény arányait illetően.

    A tudomány a valóság költészete!

  • LÁZ

    addikt

    válasz Geffry #32 üzenetére

    sztem nincs ezzel semmi baj, szép is lenne,ha mindenkinek ugyanaz lenne a véleménye :D , lánykoromban nekem a pirates/city vonal adta, ebből is volt a legtöbb készletem.

    [ Szerkesztve ]

    insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

Új hozzászólás Aktív témák