Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    válasz Geffry #29 üzenetére

    Ez így van. Nekem is szeretett volna az öt éves kislányom Lego Friends és Frozen szetteket, de Technic darut kapott, az anyja úristenit!

    Azazhogy nem. Nem tudom, van-e gyereked, de vannak mindenféle szülői praktikák annak kiderítésére, hogy mit szeretne kapni a gyerek. Pl. meghallgatod, mert általában magától mondja, mondjuk pár tucat alkalommal. Szóval olyan nagy kiszolgáltatottságot nem érzek. Megkötve sincs, megépített mindent egyszer, aztán mennek az elemek a nagy dobozba, és onnan épít azt, amit akar. Én pedig építem az általad sokra nem tartott készleteket, mind pl. ezt a 75060-at is (immár másodszor, a cikk miatt kaptam kedvet újra hozzá). És élvezem. Ahogy élvezem a nagyobb Technic készleteket is (útmutató alapján), vagy éppen a Modular és Creator készleteket.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • Vesa

    veterán

    válasz Geffry #29 üzenetére

    Na jó, de arról nem a Lego tehet, ha a szülők nem foglalkoznak azzal, milyen téma érdekli a gyereket, csak vesznek valamit aztán jó lesz az. Innentől meg az sem a Lego hibája, ha a gyerek nem robban szét a kreativitástól egy olyan témájú készletnél, ami tkp. nem is érdekli.
    Egyébként a speciális, egybe nagy alkatrészek minimális részét képezik egy készletnek. Pl. a Technic-nél is divatva jöttek a borítások (kvázi karosszéria elemek), melyektől lényegesen szebb lesz a cucc. De ez úgy néz ki, hogy mondjuk egy 1600db-os készletből van 8-10dab ilyen elem, alatta ugyanúgy normál technic alkatrészek tömege van, mint korábban. Azért ez messze nem Playmobil szint még így sem. Rengeteg készletem van, régiek, újak egyaránt de nem érzem ezt a jelenséget problémának. Ha az arány eltolódna, akkor már engem is zavarna, de erre eleddig nagyon ügyelnek és szerintem egy megfelelő középutat sikerült találniuk a vizuális és építési élmény arányait illetően.

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák