Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz DuplaZso #27 üzenetére

    "Egyébként nem értem, hogy az MPEG2 videokóder IC-be miért nem tudják integrálni az MPEG hangot gyúró részt."

    Nem tudom miből gondolod, hogy nincs benne. Ugyanis benne van, sőt, a kettő csak együtt működik. Tehát hw MPEG video mellé hw MPEG stream megy. Ez viszont értelemszerűen csak a hw encoder-es kártyákon van, a PVR2-ben pedig ott van a Hardveres előnézet kapcsoló, amit bejelölve a kártya a beállítot HW MPEG2 profilnak megfelelően letömöríti a jelet, és azt küldi el a rendszernek (ezt a proci dekódolja, és ezt a stream-et jeleníti meg a PVR2, emiatt természetesen nagyobb processzorterheléssel jár a dolog).

    Ha nincs hw codec, akkor mindez nem megvalósítható.

    rudi: 4. Ez általánosan igaz szinte minden PC-s tunerre (ahogy a cikkíró is megjegyezte, a két tuner között nem látott lényegi különbséget ebből a szempontból). Ezen csak egy dolog javíthatna: a szűrés csökkentése. Akkor viszont a zaj enné meg az egészet, ahogy pl a Terratec és Pinnacle tunerek esetén (legalábbis amelyekkel én találkoztam, azoknál ez volt).

    Egyébként állóképek alapján nem lehet egyértelműen minősíteni a mozgókép megjelenítési minőségét.

Új hozzászólás Aktív témák