Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #157 üzenetére

    2022 december

    Vettem:
    - Chiki's Chase (iOS)
    - Bud Spencer & Terence Hill: Slaps and Beans (PS5)
    - Assassin's Creed: Odyssey season pass (PS5)
    - Diablo II: Ressurected (PC)

    Végigjátszottam:
    - Vampire Survivors (iOS)
    - Assassin's Creed: Odyssey (PS5)
    - Uncharted 4 multiplayer

    Jelenleg ezzel játszom:
    - Diablo II: Resurrected (PC)
    - Returnal (PS5)
    - Chiki's Chase (iOS)
    - Oxenfree (PC)

    Változatos év volt, sok platform és sok játék megfordult a kezeim alatt. Az idei legnagyobb teljesítményem, hogy úgy látszik, sikerült elengedtem az egészségtelen mértékű trófeagyűjtögetést. Még időnként előjön bennem, hogy jó lenne egy-egy játék platináját behúzni, de utána elhesegetem magamban a dolgot.

    Persze ez nem jelenti azt, hogy teljesen meggyógyultam. Még novemberben elkezdtem az Odyssey-t, mert az eddigi összes AC-t lenyomtam és nagyon szerettem az Origins-t is. Görögország a nagy kedvencem, így nagyon vártam ezt a részt. Hát, elég hamar pofán csapott a valóság. Ott követtem el a hibát, hogy nagyon közel játszottam a Ghost of Tsushimához, és hát azért volt egy éles minőségkülönbség a kettő között. Ettől függetlenül egy híres kortárs magyar filozófust idézve "dühből végigjátszottam" DLC-stől mindenestől. Az Atlantiszos szál nem jött be, de a Dariusos nagyon tetszett. Majd egyszer sort fogok keríteni a Valhallára is, csak hát kiszedték a Plus katalógusból, és van más helyette.

    Szintén nagy mérföldkő volt idén, hogy befejeztem az Uncharted 4 multiplayerét. A megjelenés óta ott voltam (bár 2018 körül volt egy év kihagyásom), először egyedül, majd később a legjobb barátommal és öcsémmel, az elmúlt években pedig a menyasszonyommal és az ő baráti társaságával játszottuk. Idén nyáron lementek az utolsó meccsek, vicces módon mindkét társaság egymástól függetlenül a Dead by Daylightra váltott át. Én még maradtam egy kicsit, hogy összeszedjem a maradék ládát, és két héttel ezelőtt megtörtént az utolsó kinyitása is. Az utolsó pár meccs nagyon jó volt, és olyan emberek mellett játszottam, akikkel évek óta random összesorsolt a gép, afféle ismeretlen ismerősökként tekintettem rájuk. Igen, tudom, kis játékosbázisnál ez nem olyan meglepő, de hagyjunk ennyit a romantikának.

    Öcsém rávett a Diablo II-re, ami nekem anno kimaradt (valahogy sohasem kapott el a Blizzard, se a klasszikus Warcraftot, se a WoW-ot nem szerettem), de most nem így nem rossz, bár a Diablo III nekem jobban bejött. Egy végigjátszás már megvolt, most a második karakterrel nyomjuk, ki tudja, hogy hol a vége.

    PS5-ön belekezdtem a Returnalba, viszont főleg kooperatív módban tetszik, mások játékába beugorva próbálkozok segíteni. Az első két boss az én játékomban is le lett már nyomva, de a harmadikkal tegnap találkoztam először, és szerintem nem tartott 10 másodpercig az egész csata. Na majd a következő...

    Két hónapja ismét visszamentem az iOS-re, és rengeteg játékot kipróbáltam rajta, köztük az Oxenfree-t is, amit viszont az irányítás miatt hagytam abba, és inkább letöltöttem PC-re, ha már az EPIC fiókomon az eleje óta gyűjtögetek mindent. Az abszolút győztes telefonos játék viszont a Chiki's Chase, ami egy rogue like platformer autorun mutáns. Nagyon aranyos grafika, nagyon jó gameplay, tömegközlekedésre ideális, max 10 perces menetek. A játék amúgy ingyenes, de megvettem a full upgrade-et, amivel a kosztümöket lehet könnyebben megszerezni, de igazából a készítőket szerettem volna csak támogatni.

    Mindent összevetve gaming szempontból számomra 2022 nagyon erős év volt. Mivel sok játékról tudtam, hogy PS5-ön érdemes tolni inkább, nem PS4-en, ezért az előző évekből emiatt kimaradt címeket idén pótoltam. Jedi: Fallen Order, Plague Tale, Control, Hades? Jobbnál jobb címek, a PS5 exkluzívokról nem is beszélve. A VR2 pedig már előrendelve, úgyhogy kíváncsi vagyok nagyon arra, hogy hogy alakul a 2023-am.

    “The wha-"

Új hozzászólás Aktív témák