Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wlac

    Ármester

    New year new pontozási rendszer :D Megpróbálok valami ésszerű dolgot kitalálni az előfizetésekre, bár valószínűleg azokat és a belőlük kapott játékokat pont nélkül fogom feljegyezni. Aztán majd meglátjuk, úgyis szeretek variálni... :D

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    2022 január

    Vettem:
    - It Takes Two (PS4) -1
    - Ratchet and Clank: Rift Apart (PS5) -1
    - Biomutant (PS4) -1

    Végigjátszottam:
    - Splinter Cell: Pandora Tomorrow (PS3) +1
    - Mass Effect (PS5) +1
    - Mass Effect 2 (PS5) +1
    - Astro's Playroom (PS5) 0 (ingyen volt)
    - Maneater (PS5) 0 (ingyen volt)
    - Control (PS5) 0 (Ingyen volt)

    Jelenleg ezzel játszok:
    - Mass Effect 3 (PS5)
    - It Takes Two (PS5)

    Nem így terveztem a januárt, de több dolog is összejött. Egyrészt a melóhelyemen realizálták, hogy rosszul néz ki, hogy 44 napom bent van még az elmúlt két év ki nem adott szabadságaiból, ezért kevés napot kaptam, ráadásul azokat is éjszakai home office-ra, amikor nagyrészt ügyelnem kell, így kénytelen voltam játékkal elütni az estéket. ;]

    Másrészt a decemberben rendelt és márciusra várt PS5-ömmel a hó elején csengetett a futár, úgyhogy rávetettük magunkat a gépre. Vállalhatatlanul sokat játszottunk, de jó volt kiengedni a gőzt. A Ratchet and Clanket einstandolta a menyasszonyom, aki meg is szerezte a platinát, így én majd csak februárban esek neki. Ezen felül főleg a Mass Effect ment, valamint a korábbi PS+-ból behúzott, de a jobb futás miatt PS5-öt megvárt Control, amit sokkal jobban imádtam, mint előre vártam.

    Jelenleg a Mass Effect 3 második felében járok, utána februárban jöhet a Ratchet and Clank, valamint a Plague Tale is. Emellett a Biomutant is meg kellene hogy érkezzen ma, bár az is le lett foglalva előlem, mert cuki.

    Idei összes: 0

    [ Szerkesztve ]

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz tboy93 #34 üzenetére

    Kevésbé. Sokszor kell rögtön cselekedni, a boss fightok során összedolgozni. Megtanulni lehet, hogy jó játék, de néha tényleg csak pár másodperced van lereagálni egy-egy ügyességi részt. A Way Out jobb kezdés lenne szerintem.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz tboy93 #36 üzenetére

    Ha nem volt még meg, akkor az Overcooked 1-2 jó kezdés. Aranyos, egyszerű, de a finom mozgásokat jól el lehet sajátítani, mégha a játék fix kamerás is, ráadásul pár perc egy menet, nem kell "neki ülni". A LEGO játékokkal nem játszottam, de öcsémék szerették a LEGO Harry Pottert. Ha van egy nagyobb franchise amit szeret, annak a LEGO változatát lehet meg tudjátok próbálni. Illetve, bár nem coop, de az Astrobotot érdemes megnéznie. Ott jól hozzá tud szokni az irányításhoz, de kellően aranyos ahhoz, hogyha nem is jön össze valami elsőre, újra próbálja.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #33 üzenetére

    2022 február

    Vettem:
    - Horizon: Forbidden West (PS5) -1

    Végigjátszottam:
    - Mass Effect 3 (PS5) +1
    - It Takes Two (PS5) +1
    - Biomutant (PS5) +1
    - Jedi Fallen Order (PS5) (0)
    - Ratchet and Clank: Rift Apart (PS5) +1

    Jelenleg ezzel játszok:
    - Horizon: Forbidden West (PS5)

    Folytatódott a januári "hajtás". Felmondtam a munkahelyemen, ami miatt megkértek, hogy akkor maradjak éjszakai ügyeletben, így volt időm bőven játszani.

    Befejeztem a Mass Effect 3-at. Nekem a szériából továbbra is az első rész a kedvencem, bár jó volt végre a teljes sztorit megismerni, mivel anno a 2 és a 3 DLC-k nélkül volt csak meg.
    Lement az It Takes Two, nagyon jó volt, sajnos az utána következő Biomutant annál fájdalmasabb élményként él mindkettőnkben.

    Nem tudtam eldönteni előre, hogy milyen lesz a játék, mert a hatalmas csalódástól a hidden gemig minden jelztővel illették. Nálunk az előbbi volt, szerintünk patika mérlegen számolták ki, hogy a máshol jól működő funkciókat pontosan hogyan lehet úgy módosítani, hogy pont rosszul működjön. Hatalmas potenciál volt a játékban, de nagyon nem tudott mit kezdeni vele.

    Kedvezményesen előfizettem a 3 hónapos EA Playre, mivel a Fallen Order így volt a legolcsóbb. Tudom, hogy sokak szerint eretnekség, de számomra ez a tökéletes souls like játék. Egy két kisebb technikai gond volt vele, de semmi komoly, cserébe gyönyörű a látvány, élvezetes a harc, remek a pályatervezés és elérte azt, amit pár éve semminek sem sikerült, visszahozta a kedvem a Star Wars világhoz.

    Ezután következett a Ratchet and Clank, ami egyelőre toplistás játék nálam, majd a megjelenés utáni hétfőn elbattyogtam egy boltba és megvettem a Horizon Forbidden Westet. Igazából annyira nem kapott el engem a hype, az első részt szerettem, de főleg a sztori és a világ miatt, viszont a menyasszonyom pár hónapja nagyon rákapott, és legnehezebb fokozaton végigjátszotta, az új részt pedig azóta bezsongva várta.

    Párhuzamosan játszunk vele, eddig azt mondom, hogy hozza amit vártam tőle, de sajnos nem többet. Főleg a beszélgetések és az átvezetők hatnak gyengének a Rift Apart után, illetve eléggé sok a kisebb technikai hiba. Ő is ezen a véleményen van, de azért örülünk, hogy belevágtunk. Semmit nem tudunk a játékról, semminek nem olvastunk utána, így tök jó érzés együtt felfedezni az új képességeket, robotokat stb.

    Egyébként ez az undorító mértékű gaming hullám körülbelül most ért véget. 2 hét múlva kezdem az új munkámat külföldön, és nem lesz nálam a PS, ezért is szerettem volna mindent befejezni most. Sajnos egyelőre nem fért bele a Plague Tales, de hetente haza fogok jönni, szóval kerítek még sort majd rá. Mindenesetre az év első két hónapjában nagyjából végigjátszottam mindent, ami PS4-en azért maradt ki, mert PS5-ön jobban fut, és ezzel így elégedett is vagyok.

    Idei összes: +3

    [ Szerkesztve ]

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #60 üzenetére

    2022 március

    Vettem:
    -
    Végigjátszottam:
    - Horizon: Forbidden West (PS5) +1

    Jelenleg ezzel játszok:
    - Lara Croft GO (PS4)
    - Elden Ring (PS4)

    Végül csak kijött velem a PS, de sok időm nem volt játszani. Nem vagyok nagy souls játékos, úgyhogy nagyon sokáig el fogok csámcsogni az Elden Ringen. Alapból nem terveztem beszerezni, de öcsém (PS osztó társam) nagy fanatikus, úgyhogy miért is ne alapon belevágtam, ha már megvette. Tetszeni tetszik, meglátjuk, hogy végig viszem-e.

    A Lara Croft GO-t körülbelül ezer évvel ezelőtt vettem meg, pont ideje volt, hogy nekivágjak. Nagyon tetszik.

    Idei összes: +4

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #77 üzenetére

    2022 április

    Vettem:
    - Angry Birds Classic (Android) -1

    Végigjátszottam:
    -

    Jelenleg ezzel játszok:
    - Lara Croft GO (PS4)
    - Elden Ring (PS4)

    Nem volt túl aktív a hónap- Az Elden Ringbe egész sok órát tettem, de messze még a vége. Májusban szerintem már meglesz.

    Idei összes: +3

    [ Szerkesztve ]

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #83 üzenetére

    2022 május

    Vettem:
    -

    Végigjátszottam:
    - Grim Valor (Android)
    - Elden Ring (PS4)
    - A Plague Tale: Innocence (PS5)
    - Lara Croft Go (PS4) +1

    Jelenleg ezzel játszok:
    - GTA V (PS4)

    A befejezések hónapja volt, a négy játékból háromnak csak a végét kellett lenyomnom, egyedül a Plague Tale volt teljesen új. Imádtam minden percét, várom a folytatást.

    Jelenleg a GTA V sztoriját nyomom PS4-en. Kb. öt éve vettem meg, anno rengeteg időt öltem a multiba, de a single részével PS3-on játszottam utoljára, úgyhogy itt az ideje.
    Emellett még valószínűleg elkezdem a Hadest PS5-ön, hogyha sikerül beszereznem a héten.

    Idei összes: +4

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #88 üzenetére

    2022 június

    Vettem:
    - Hades (PS5)

    Végigjátszottam:
    -
    Jelenleg ezzel játszok:
    - GTA V (PS4)
    - Hades (PS5)

    Igazából annyira nem játszottam sokat a hónapban, inkább csak délután nyomom velük, amikor a forróság miatt amúgy sem lehet az utcán kóborolni. Mindkét játék nagyon bejön, a GTA 5-öt régről ismertem, és továbbra is kiválónak tartom, a Hades pedig az utóbbi évek egyik legkedvesebb meglepetése. Nem csak én, hanem a menyasszonyom is aktívan nyomja, gyakorlatilag egyikünk sem tud belekötni a játékba.

    Idei összes: +3

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #103 üzenetére

    2022 július

    Vettem:
    - Sifu (PS5)
    - Death Stranding Director's Cut (PS5)
    - Mad Max (PS4)

    Végigjátszottam:
    -

    Jelenleg ezzel játszok:
    - GTA V (PS4)
    - Hades (PS5)
    - Dead By Daylight (PS4/PS5/PC)

    Fő a változatosság alapon, pont ugyanazokkal játszok, mint egy hónapja. A Hadest már sokszor végigjátszottam, de még mindig van benne gyűjtögetni való, úgyhogy még el vagyok vele, a GTA pedig szimplán hosszú. A sztori lement, a nyílt világ azonban még tartogat bőven tartalmat.

    A Death Stranding és Mad Max régóta kiszemelt vásárlás volt. A DS teljesen kimaradt, de az egyedisége miatt mindig is érdekelt, a Mad Maxet viszont pár éve már platináztam, és az egyik legjobb PS4 játéknak tartom. Vicces módon pont pár napja beszélgettünk a menyasszonyommal a fémdobozokról, és említettem neki, hogy a The Last of Us és Uncharted trilógia mellett a Mad Max lenne a Szent Grálom, hogyha valaha találnék belőle, erre két napra rá horogra akadt egy példány.

    A Sifu eddig radar alatt volt nekem, tudtam, hogy létezik, de túlságosan nagy volt a backlogom ahhoz, hogy foglalkozzak vele. Viszont egy tök jó ajánlat felbukkanása miatt előrébb hoztam a beszerzését, úgyhogy már a polcomon figyel a fémdobozos változat, de örülök, ha idén sort tudok rá keríteni.

    Ezeken felül a Dead By Daylighttal kezdtem el játszani. Az Uncharted 4-ből kikopott a banda, és már a Phasmophobiát sem nyomtuk pár hónapja, így örülök, hogy találtunk egy új közös játékot. Külön öröm volt a számomra, hogy a létező összes platformon megvolt már a játék (PS+ és a Epic miatt), így nem kellett agyalnom a vásárláson. Csak a bandával tolom, úgyhogy lassan fejlődnek a karaktereim, bár már kinéztem, hogy melyiket fogom feloldani, ha összegyűlik elég ingame biszbasz currency.

    Idei összes: 0

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #116 üzenetére

    2022 augusztus

    Vettem:
    -

    Végigjátszottam:
    -

    Jelenleg ezzel játszok:
    - GTA V (PS4)
    - Hades (PS5)
    - Dead Space 3 (PS3)

    Nem volt túl mozgalmas a hónap. Sajnos költözés miatt semmi energiám nem maradt játékra, így csak minimálisan haladtam. A GTA V-ből már csak az akrobatikai mutatványok és pár apró feladat van hátra. A Hadesből gyakorlatilag csak három egyszerű trófea, az egy-két napon belül le lesz tudva.
    Az újdonság a Dead Space 3. A PS3 csoportban kért segítséget egy tag a multis trófeákhoz, ezért előkotortam a gépet és segítettem neki. Előtte gyorsan végigvittem a sztorit, hogy nagyjából képben legyek a játékkal, de a platina (szóval a java) még csak ezután jön. Mivel most nyaralni indulok, nem tudom hogy mindezt letudom-e szeptemberben, de nem sietek sehova. :)

    Idei összes: 0

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #135 üzenetére

    2022 szeptember

    Vettem:
    -

    Végigjátszottam:
    - Hades (PS5)

    Jelenleg ezzel játszok:
    - Deathloop (PS5)

    A hónap tipikusan olyan volt, mint amikor az ember folyton benéz a hűtőben, hátha van már valami jó benne, de bevásárolni nem ment el. A fórumtárssal megcsináltuk a Dead Space 3 multis trófeáit, de többet nem játszottam vele. A PS4-et elő se vettem, szóval a GTA is várat még magára. A PS5-ön végre lenyomtam a Hades-t, utána viszont csak csipegettem. Belenéztem a Death Strandingbe, tetszik, de nem kapott el, szerintem valami téli estére hagyom. Elkezdtem a Need for Speed Heattel játszani, de a rendőrök számomra megölték a játékot, úgyhogy ment a kukába. Most a Deathloopal játszok, ez tetszik, bár pont ma 5 perc után kikapcsoltam, mert... nem is tudom, hogy miért. De jó játék, ajánlom hogy nézzen rá az, aki alapból szereti az Arkane játékait. Kicsit olyan, mintha a Dishonored és a Hitman szerelemgyereke lenne.

    Egyébként megvolt a költözés, végre úgy tudok belépni a lakásba, hogy nem töröm ki a nyakam a random dobozokon bukdácsolva. Ezt egy kör futással ünnepeltem (na jó, inkább stresszlevezetés volt, amikor a két órás pakolásból tíz órás esemény lett). Régen nem futottam, ezért kicsit pofán csapott a valóság, hogy mennyire elhagytam magam. Ezen felbuzdulva elkezdtünk a menyasszonyommal versengeni, és egymás eredményére licitálunk a Nike Run alkalmazáson keresztül. Nem gondoltam volna, de jobban leköt, mint a PS-es trófeavadászat.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #137 üzenetére

    2022 október

    Vettem:
    -

    Végigjátszottam:
    - Stray (PS5)

    Jelenleg ezzel játszok:
    - Ghost of Tsushima (PS5)

    Ment a Deathloop is a darálóba. Szép volt, jó volt, de nem kötött le, unalmas volt mindig ugyanazokat a mapokat csinálni. 15 éve öltem volna ezért (és papíron nagyon jó a koncepció), de türelmetlen vénemberré váltam így öregkoromra.

    Valamiféle rövid kalandra vágytam, amit a Straytől megkaptam. Tetszett, kicsit többet is ki lehetett volna hozni belőle, de mindenképp jó élmény marad. Ezután úgy éreztem, hogy készen állok a következő nagy címre, amit eddig taktikusan kerültem. A Ghost of Tsushimát nem vettem volna meg, de mivel benne van az Extra csomagban, ezért úgy voltam vele, hogy egy próbát megér. Meglepő módon berántott, holott sem a szamurájokért nem vagyok különösebben oda, sem az open worldért.

    Novemberre nagyon gondolkodok a GTA Vice City-n, mert az eredeti változatot az összes létező platformon végigtoltam már vagy kétszer, valamint agyaltam a Prey-en, mert eddig az is kimaradt. Aztán meglátjuk, hogy mihez jön meg a kedvem.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #144 üzenetére

    2022 november

    Vettem:
    - Skyforce Reloaded (iOS)

    Végigjátszottam:
    - Ghost of Tshishima (PS5)
    - GTA Vice City (PS5)
    - Skyforce Anniversary (PS5)

    Jelenleg ezzel játszom:
    - Skyforce Reloaded (iOS)
    - Assassin's Creed Odyssey (PS5)

    Viszonylag intenzív hónap volt. Befejeztem a Ghost of Tshushimát PS5-ön, amit eléggé untam a végére, de a nem rég elkezdett Odyssey után azt kell, hogy mondjam, hogy egy kicsit nyersebben ítéltem meg, mint kellett volna. Nyomom azért ez utóbbit, de érezhetően kevesebb, mint a GoT.

    Valahogyan ráakadtam a Skyforce szériára, amit először a telefonomon kezdtem el nyomni, majd örömmel vettem észre, hogy bent van az első része PSPlus Extrában is. A gépen végig is játszottam, de a telefonon azóta is nyomom, mert kifog rajtam a fő boss. Kicsit örülök ennek.

    Ha már él a PSPlus előfizetés, akkor rácsaptam a frissen bekerült Vice City-re, amit a létező összes platformomon végignyomtam már. Itt is hamar lecsúszott, bár a platinán még gondolkodok.

    Decemberre nincs még tervem, lehet, hogy tartok egy kis szünetet. A menyasszonyom szeretné a The Last of Us-t tolni, ami örömkönnyeket csal a szemembe, úgyhogy most egy lemezes példányt vadászok, mert akkor már legyen a jobb grafika, utána leülök mellé és próbálom csöndben nézni, ahogy játszik. Emellett megrendeltem a PS VR2-t, ami a szülinapom előtt pár nappal jön ki, úgyhogy van miért várnom (amúgy nem vagyok nagy ünneplős).

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz tboy93 #159 üzenetére

    Igazából azért nem lepett meg az ár, mert a PS5 topikban prognosztizált max árra még rápakoltam egy kicsit, és hónapok óta trainingeztem magam rá :D

    Nálunk a VR közösségi játék, a Beat Sabert nagyon szeretjük, és béke időben is vártam volna vele, de elnézve az "a pécések felvásárolják az összes VR-t, mert úgyis megoldják, hogy tudják használni" pletykát (amiről persze fogalmam sincs, hogy igaz-e), a neppereket, valamint a tényt, hogy azt hittem, hogy hamarabb jelenik meg, ezért eladtam fél éve a VR szettemet, fogcsikorgatva megrendeltem.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #157 üzenetére

    2022 december

    Vettem:
    - Chiki's Chase (iOS)
    - Bud Spencer & Terence Hill: Slaps and Beans (PS5)
    - Assassin's Creed: Odyssey season pass (PS5)
    - Diablo II: Ressurected (PC)

    Végigjátszottam:
    - Vampire Survivors (iOS)
    - Assassin's Creed: Odyssey (PS5)
    - Uncharted 4 multiplayer

    Jelenleg ezzel játszom:
    - Diablo II: Resurrected (PC)
    - Returnal (PS5)
    - Chiki's Chase (iOS)
    - Oxenfree (PC)

    Változatos év volt, sok platform és sok játék megfordult a kezeim alatt. Az idei legnagyobb teljesítményem, hogy úgy látszik, sikerült elengedtem az egészségtelen mértékű trófeagyűjtögetést. Még időnként előjön bennem, hogy jó lenne egy-egy játék platináját behúzni, de utána elhesegetem magamban a dolgot.

    Persze ez nem jelenti azt, hogy teljesen meggyógyultam. Még novemberben elkezdtem az Odyssey-t, mert az eddigi összes AC-t lenyomtam és nagyon szerettem az Origins-t is. Görögország a nagy kedvencem, így nagyon vártam ezt a részt. Hát, elég hamar pofán csapott a valóság. Ott követtem el a hibát, hogy nagyon közel játszottam a Ghost of Tsushimához, és hát azért volt egy éles minőségkülönbség a kettő között. Ettől függetlenül egy híres kortárs magyar filozófust idézve "dühből végigjátszottam" DLC-stől mindenestől. Az Atlantiszos szál nem jött be, de a Dariusos nagyon tetszett. Majd egyszer sort fogok keríteni a Valhallára is, csak hát kiszedték a Plus katalógusból, és van más helyette.

    Szintén nagy mérföldkő volt idén, hogy befejeztem az Uncharted 4 multiplayerét. A megjelenés óta ott voltam (bár 2018 körül volt egy év kihagyásom), először egyedül, majd később a legjobb barátommal és öcsémmel, az elmúlt években pedig a menyasszonyommal és az ő baráti társaságával játszottuk. Idén nyáron lementek az utolsó meccsek, vicces módon mindkét társaság egymástól függetlenül a Dead by Daylightra váltott át. Én még maradtam egy kicsit, hogy összeszedjem a maradék ládát, és két héttel ezelőtt megtörtént az utolsó kinyitása is. Az utolsó pár meccs nagyon jó volt, és olyan emberek mellett játszottam, akikkel évek óta random összesorsolt a gép, afféle ismeretlen ismerősökként tekintettem rájuk. Igen, tudom, kis játékosbázisnál ez nem olyan meglepő, de hagyjunk ennyit a romantikának.

    Öcsém rávett a Diablo II-re, ami nekem anno kimaradt (valahogy sohasem kapott el a Blizzard, se a klasszikus Warcraftot, se a WoW-ot nem szerettem), de most nem így nem rossz, bár a Diablo III nekem jobban bejött. Egy végigjátszás már megvolt, most a második karakterrel nyomjuk, ki tudja, hogy hol a vége.

    PS5-ön belekezdtem a Returnalba, viszont főleg kooperatív módban tetszik, mások játékába beugorva próbálkozok segíteni. Az első két boss az én játékomban is le lett már nyomva, de a harmadikkal tegnap találkoztam először, és szerintem nem tartott 10 másodpercig az egész csata. Na majd a következő...

    Két hónapja ismét visszamentem az iOS-re, és rengeteg játékot kipróbáltam rajta, köztük az Oxenfree-t is, amit viszont az irányítás miatt hagytam abba, és inkább letöltöttem PC-re, ha már az EPIC fiókomon az eleje óta gyűjtögetek mindent. Az abszolút győztes telefonos játék viszont a Chiki's Chase, ami egy rogue like platformer autorun mutáns. Nagyon aranyos grafika, nagyon jó gameplay, tömegközlekedésre ideális, max 10 perces menetek. A játék amúgy ingyenes, de megvettem a full upgrade-et, amivel a kosztümöket lehet könnyebben megszerezni, de igazából a készítőket szerettem volna csak támogatni.

    Mindent összevetve gaming szempontból számomra 2022 nagyon erős év volt. Mivel sok játékról tudtam, hogy PS5-ön érdemes tolni inkább, nem PS4-en, ezért az előző évekből emiatt kimaradt címeket idén pótoltam. Jedi: Fallen Order, Plague Tale, Control, Hades? Jobbnál jobb címek, a PS5 exkluzívokról nem is beszélve. A VR2 pedig már előrendelve, úgyhogy kíváncsi vagyok nagyon arra, hogy hogy alakul a 2023-am.

    “The wha-"

Új hozzászólás Aktív témák