Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyula_

    tag

    válasz tildy #9 üzenetére

    A diplomás minimálbér 120 körül van, ha jól tudom.
    Nekem a legnagyobb problémám a lakáskérdés.
    Nemrég dolgozom és itthoni viszonylatban nem keresek rosszul, de albérletben kell élnem, ami elvisz elég sok pénzt és a havi megmaradt összeg hasonló dolgokra tudnám elkölteni, mint amit felsoroltatok: autó, karácsony, fogorvos, ruha, esetleg üdülés, stb. De még ezekre is igyekszem keveset költeni. A havi megmaradt összeg kevés arra, hogy belevágjak egy saját lakásba, még egy garzon is elérhetetlen. Saját tőkém nincs, így a teljes összeget fel kellene vennem, az pedig túl sok. Beláthatatlanul hosszú futamidőt pedig nem vállalok, mert akkor a kétszeresét kell visszafizetni (vagy többet...)
    Szerencsés az, akinek olyanok a körülményei, hogy a szüleivel elfér egy házban és tud gyűjteni a munka mellett. Nekem ez több ok miatt sem lehetséges.
    Szóval nem tudom, h így hosszú távon mire számíthatok. Csodára biztosan nem.
    Sokat gondolkoztam, h a szituációmban mi lenne az elvárható, de ki kell mondjam, hogy nem érzem luxusnak azt, hogy egy embernek legyen fedél a feje fölött. Azt elszomorítónak tartom, hogy az emberek nagy részének arról szól az élete, h nyögje a hiteleket és valahogy nagy kínkeservvel összekínlódjon egy lakást a feje fölé. Bp-en 14 millió alatt nem nagyon kapsz elfogadható lakást és akkor még ott az illeték, bebútorozás, stb, stb.

Új hozzászólás Aktív témák