Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz iNfAntRy #28 üzenetére

    Inkabb ez a poszt az elszomorito, de kurvara. Csak mellekesen jegyzem meg amugy, hogy amikor te "ingyen" zenet hallgatez azt azert tudod megtenni, mert en meg masok kifizetjuk helyetted a zeneszt. Most komolyan kiborulok es vallalom a bant, de hogy a picsaba lehet valaki ennyire 2bites, hogy feltesz egy ilyen kerdest ??? Komolyan mondom, hogy szanalmas, legszivesebben sirtam volna mikor vegigolvastam amit leirtal, de annyit nem ersz.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz iNfAntRy #101 üzenetére

    Nagyon szívesen kifejtem neked.

    Hiszed vagy sem, zenét csinálni pénzbe kerül. Eszközök kellenek hozzá, hangszerek kellenek hozzá , rengeteg tanulás kell hozzá (ami idő) és idő kell hozzá. Általánosságban azért elmondható, hogy a zenészek nagy része az életvitelszerűen zenél, nem irodában ül 9-5ig. Innen már szerintem viszonylag egyszerűen belátható, hogy ezeknek az embereknek ez a munkája.
    Na , ez a munka úgy lesz kifizetve, hogy én megveszem a zenéjüket. Ha te is hallgatod a zenéjét, de te nem veszed meg, akkor én vettem meg helyetted. Ugyanis innen az is könnyen belátható, hogy zene csak akkor ha van ha azt valaki meg is vette. Mivel te nem vetted meg , valaki másnak kellett. Ez lennénk a példámban én.
    (Ugyan az a helyzet mint a bkv meg mint a TB és társai. Nem azért rángatnak le 30k-t a 200k-s fizuból TB alatt , mert meg akarnak lopni. Azért rángatnak le ennyit , mert te fizeted annak a TB-jét is aki nem fizet, viszont kap ellátást mert humanitárius elvek alapján kap. Nem azért 9.500 forint egy bkv bérlet , mert meg akarnak kopasztani , hanem mert te fizeted annak az utazását is aki nem vált bérletet.)

    Tudod az a nagyon nagy probléma, hogy ez nem a zenehallgatási szokásokról szól. Én megértem, hogy neked a zene nem több mint valami zaj a háttérben és nem várom el se tőled , se senki mástól , hogy erről máshogy vélekedjen. Az én zenehallgatási szokásaim nagyvonalakban úgy néznek ki, hogy Spotify-t hallgatok telefonról utcán-kocsiban, mert azt regisztráltam elsőnek (mondjuk ~ 5 éve). Otthon Tidal HIFI van, mert otthon minőséget akarok hallgatni, amihez természetesen eszközöket is vásárolok/tam , fülesek , dac stb.
    Te ennek az ellentéte vagy. Baj ez ? Nem.
    A baj a nézőpontoddal és a hozzáállásoddal van. Azzal , hogy azt gondolod , hogy egy szolgáltatás neked valamiért csak jár, nem adsz érte ellenértéket mert szerinted minek. Én egy 6 fős családi spoty mellett fizetek egy Tidal HIFI-t és EMELLETT havi rendszerességgel vásárolok CD-lemezt úgy , hogy tulajdonképp nincs is CD lejátszóm. Mert tisztelem a zenészt és szeretem annyira a zenéjét, hogy fizetek érte és tudom, hogy a stream-ből szar pénzt kap a munkájáért, ezért megvásárolom a lemezét.

    További probléma, hogy tovább olvasva az ezutáni hozzászólásaid még mindig nem érted a problémát. A #103ban is arról megy mese, hogy mert reklám és ne kelljen mindig léptetni. Miért erről beszélünk ? Miért szempont a reklám és miért nem a zenész kifizetése a szempont ?
    #108ban prioritások... Hogy jön ide a prioritás ? 100szor jobban megérted, ha valaki fizet egy taxiért mintha valaki azért fizet, hogy zenét hallgasson. Mi a különbség ? Ez két szolgáltatás , amit igénybe veszel vagy nem. Ezen az elven én 100szor jobban megértem ha valaki fizet azért, hogy étteremben egyen mintsem hogy taxiba üljön. Akkor ki nyert ?

    A hozzáállásod és a nézőpontod egy komplett tévedés és az külön kibszott trigger a dologban, hogy ezek után még beleállsz abba, aki megérti, hogy miről van szó.

    Szerk : és még mielőtt itt valami nagy félreértések lennének , nem keresek havonta milliókat. Egyszerűen csak kifizetem azt, amit igénybe veszek.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz iNfAntRy #118 üzenetére

    " És igazából itt jön elő a prioritás : ezért előbb fizetek, mint a zenéért."

    Nem. Prioritás az lenne, hogy inkább elmész étterembe, mintsem hogy zenét hallgass. Itt nem erről van szó, te elmész étterembe , fogyasztasz , kifizeted és ennyi. Zenét emellett ugyan úgy fogyasztasz , csak azért nem fizetsz. Ez nem a prioritásokról szól.

    "bár azt a részt nem magyarázza meg, hogy miért kerül fel egy zene a youtube-ra."

    Azért kerül fel jutubra , mert valaminek a fele is több, mint a semmiből az egész. Mert nekem egyetlen ismerősöm van, aki vásárol zenét rajtam kívül , viszont több száz embert ismerek akiknek nagy része hallgat zenét. Azért kerül fel jutubra , mert a nézettség/reklámmegjelenítés miatt az is hoz pénzt. Mert az emberek nagy többsége pont úgy tekint a zenére mint pl te, és a két választása a zenésznek az, hogy jutubról csurran cseppen valami, vagy sem. A zenész kényszerből tölti fel a zenéjét jutubra.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák