Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz VaniliásRönk #39 üzenetére

    "A vevők oldaláról kialakult az a berögződés hogy a VGA az nVidia" - ez nem igaz, az ATI-nak sokkal komolyabb részesedése volt a VGA piacon, mint pl az AMD-nek a CPU piacon. ha jól emléxem kb így voltak az arányok: 50% intel, 30-% nvidia, 20+% ATI, diszkrét megoldásokat nézve pedig kb a piac 40%-át birtokolta az FX korszak végén.

    Ha a notebook-grafikákat nézzük, pl 2-3 évvel ezelőtt az ATI vezetett az nvidiával szemben! volt idő, amikor a dell piacvezető modelljei (inspiron, xps) főleg ATI grafikával készültek! Jó chipek voltak, keveset fogyasztottak (nekem is van pl 1 mobility 9600-am, sztem ebből a modellből jópár-millió elkelt, +emléxem a 3-4 évvel ezelőtti ujsághirdetésekre, amikor laptopra vadásztam)

    Az a gond, hogy a sorozatos kudarcokkal és üres igéretekkel aláásta a hírnevét: az utolsó bestbuy karijuk az x1950 pro volt, reméljük, hogy a HD3870 betölti majd ezt a szerepet, és ha erősebb nem is lesz a 8800GT-nél, legalább ár/teljesítmény/elérhetőség versenyben megveri azt.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák