Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Depression

    veterán

    válasz Alteran-IT #18 üzenetére

    Pont, hogy figyelik folyamatosan a fogyasztást, és annak megfelelően állítják az energiatermelést is.
    Ezért kerül a németeknek sokkal többe az áram, mint nálunk, mert a megújuló energiát (amit nem lehet csak úgy kapcsolgatni), ha sokkal több van, el kell adniuk külföldre, akár negatív árfolyamon. Azaz fizetnek azért, hogy leadhassák mondjuk Magyaroszágnak, ahol az atomerőművet simán lejjebb tekerhetik, vagy kevesebb szenet lapátolunk.
    De ha meg nincs szél, akkor viszont venniük kell bármi áron.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • zone

    őstag

    válasz Alteran-IT #18 üzenetére

    Jaja, semmi értelme: [link] :)
    Egy ekkora összeg normál banki utalással szerinted mennyi időbe és pénzbe került volna?

    A forrásként megadott digiconomist adatai szerint ebben az évben:

    Total Mining Revenue $2,883,417,466
    Total Costs of Mining $856,297,949

    Tényleg semmi értelme, se haszna. :))

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

  • zone

    őstag

    válasz Alteran-IT #44 üzenetére

    Nemrég megírt kamuoldalak: Business Insider és a forrás, amit a cikk adott meg. :D
    Tehát fogalmad sincs miről van szó és tájékozódni sem vagy hajlandó, de szar, mert te azt mondod. :C

    Még ma is látszik a hatása annak, hogy anno bezárták a Lipótmezőt.

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

  • moha21

    addikt

    válasz Alteran-IT #18 üzenetére

    "Egyrészt az erőművek eleve több energiát termelnek, mint amennyire szükség van"

    Hát vagy nem.

    "főleg hogy nem is tudják azon az oldalon bemérni, hogy te az Isten háta mögött mennyit fogyasztasz éppen és akkor ehhez igazítani,"

    Nem igaz.

    "kkor talán visszalehetne venni a teljesítményt, meg értelme is lenne, de jelen esetben ez nem így működik, pedig jó lenne, ha így működne."

    Akkor mégis hova lesz az az energia? _:)

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • Nisida

    aktív tag

    válasz Alteran-IT #44 üzenetére

    Alterna: a kriptó nem termék hanem szolgáltatás , egy eszköz ami képes egy bizonyos feladat, tevékenység ellenőrzőtt és "biztonságos" lebonyolítására .. vagyis nem áramból, csinálsz valamit hanem az áram felhasználásával adsz egy szolgáltatást ami mások felhasználnak.

    Azon lehet vitatkozni, hoyg cpu, gpu, fpga, asic, .. pos , poi, poe, mit tudom mi lyen más megoldás - bányászati - eszköüz közül meliyk jobb és energia kimélőbb de ahogyan a kézi favágást felváltotta gépi kitermelés úgy a szolgáltatás ára fogja szabályozni az adott müködési mechanizmust .. ha nem éri meg leállnak vele :)

    Ezért én úgy gondolom full fölös ezen rúgozni bárkinek , hogy mi jobb vagy mi pazarló. Ha valaki csoki papír elásásért add 10 dollárt akkor az mennyire értelmes ?

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • zone

    őstag

    válasz Alteran-IT #59 üzenetére

    Elég szomorú, hogy büszke vagy a tudatlanságodra. De hát ha más nincs...

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz Alteran-IT #36 üzenetére

    több sebből vérzik mindenhol a dolog, de csak annyit kérdezek meg, hogy na mégis, hogyan raktározzuk el azt a megtermelt, de el nem használt energiát, amiről beszélsz? nem kell messzire menni, elég, ha csak pár darab 5-10MW beépített teljesítményű naperőművet levezetsz nekem energiatárolás szempontjából mondjuk egy sík, napos területen - ahol alapvetően célszerűen létesültek.

    #67

    ahjaj, fejjel a falnak... moha, ne bántsd :ddd

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Alteran-IT #18 üzenetére

    Az erőműveknek nem kell tudniuk, hogy te és még hány millióan egyenként mennyit fogyasztass, épp bekapcsoltad-e a porszívódat vagy sem. Mégis tudják, mert váltóáramú rendszerben tartani kell a feszültséget és a frekvenciát. Ha ezek csökkennek, akkor felfelé kell szabályozniuk, ha meg nőnek, akkor felfelé. Fordulatszámot kell tartaniuk a szinkrongenerátorral és gerjeszteniük kell. Ezeket nagyon finom, szabályozástechnikai berendezések végzik automatikusan. Szóval nem tudnak a porszívódról, de tudják, hogy felfelé vagy lefelé kell szabályozni asap.

    Az erőművek "pontosan" annyi elektromos energiát termelnek amennyire szükség van a fogyasztói oldalon, mivel ha nem így tennének a hálózati frekvencia túlságosan ingadozna. Vannak olcsón termelő, de kevébé gyorsan reagálni tudó, kevésbé szabályozható erőmű tipusok, amik jellemzően alaperőművek, vagyis nem várják el tőlük, hogy másodpercenként oda-vissza állítsák a turbinát, de még azok is szabályoznak ha kell. Jellemzően az olajos, gázos, vizes erőművekkel finomszabályoznak szerintem. Pontosan nem tudom a limitet, de nagyon kicsi eltérésre is reagálnak, mert reagálniuk kell. A frekvencia tartása és a hálózat mérete képezi a hálózat szilárdságát. Ha hirtelen annyi terhelést kapna a hálózat, amire az erőművi oldal nem tudna reagálni pár másodperc alatt, a cégpontokon a frekvenciavédelmek lekapcsolnának komplett városokat, falvakat, vagyis ott áramszünet lenne addig, amíg szép lassan egyesével kézzel vissza nem kapcsolják azokat. A megszaladásra is van védelem az erőművekben és persze folyamatos finomszabályozás.

    Annyiban igazad van, hogy a primer körben ideiglenesen több energia állítódhat elő, mint a szekunderben a generátor oldalán. Ez folyamatos szabályozási veszteség és egy része nem is vész el annak az energiának sem. Elengedik a gőzt, vizet a turbina elől, vagy állítanak a lapátok szögén, de azért nem fognak gőzt termelni, hogy elengedjék, szóval épp erre vannak mondjuk a gázmotorok, amik reagálhatnak ilyen veszteség nélkül.

    A fő probléma inkább az, hogy a legtöbb erőmű tipusnál nincs közvetlen átalakítás, hanem szükség van turbinára, gőzre, vagyis rengeteg mechanikai és hőveszteség lép fel. Hiába, még nincs olyan gépünk ami mondjuk szénből rögtön elektromos energiát állít elő.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Nisida

    aktív tag

    válasz Alteran-IT #101 üzenetére

    Alterna: A megvalósítás annyira szabatos és megfelelő amennyire a közgazdasági helyzet, klíma azt megköveteli. Vagyis igazad van abban , hogy alapjában egyenlőre még a blokklánc technológián alapuló fejlesztések nem feltétlenül hozzák azt a frenetikus változást de idővel a technológia megtalálja helyét és piacát. Egyenlőre a most beárazott érték inkább várakozás és jövő várás mint a valós érték határozza meg.

    Ennek ellenére a sok .. vagy inkább az , hogy mi a sok az egy jó kérdés. A cikkben Abu nem foglalkozott iparágon kivüli öszehasonlítással pl.: Bankszektor vs. kriptó energia igény / mozgatott dollár / tranzakció , stb. kérdésekre mert akkor láthatnánk ténylegesen mennyire hatkony vagy pazarló a rendszer.

    A másik dolog pedig, a BTC "bányászatnak" is meg volt a technológiai fejlődése cpu, fpga, gpu, asic (POW szakasz) .... és majd egyszer talán pos , vagy poi stb. Addig amig a rendszer által felhasznált energia kevesebb mint a coin (BTC) ára addig a rendszer rentábilis vagyis közgazdaságilag "hatékony" bármennyire is köpködik sokkan. Amint az előálítási ár meghaladja az érte adott "pénzt" akkor már nem lesz rentábilis / profitábilis ... és abba marad a dolog. Persze ez nem enynire kerek és egyszerű mert a difficulty, reward, stb. egy része "kézzel" változtatható vagyis külső beavatkozással lehet rángatni másik része matematikai változok alapján önmaga változik a bányászati kapacítástól függően. Vagyis nem annyira éles a határ a profitabilitásban.
    A lényeg ha nem éri meg nem fogják bányászni , és kész.

    A Lighting network, POS, MN, stb. dolgok fejlesztői döntések és a fent leírtak szerint amint a rendszert veszélyezteti a bánáyszati hash rate elapadása mert már nem rentábili meg fogják lépni. De a felsorolt dolgok mind energia hetékonyabbak. De egy dolgot azért látni kell a POW szakasz nem azért kell a coinnak mert nélküle nem lehetne coin létrehozni hanem a PR , reklám, , hype miatt kell. Ha valaki bazzi energiahatékony coin szeretne akkor ma x db Ras Pi is simán elfutatna szinte bármilyen rendszert , és coinok "kitermelése" is simán egy 100 blokkos 100.000.000 coinos rewardal letutaható lenne 1 nap alatt 1 KW energiával is vagyis alapjában az energia igény egyfajta szelekciós tényező és nem a rendszer organikus velejárója.

    A másik mi energia hetékony, a bányászat alapjában energia hatékony csak a kelletkező huladék hő hasznosítása nagyon gyerek cipőben jár .. ha csak arra gondolok, hogy Mo. de az egész világon senkinek nem kéne megfagynia télen , mert a asic , gpu minerek termelnek annyi hőt ami egy lakás fűtéshez is elég akkor már felvetődik a kérdés hogy pl a bányászok otthonát fűtő rigek által télen biztosított komfort mennyivel csökkentette Mo. gáz felhasználását ? Mert ez egy jó téma.

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

Új hozzászólás Aktív témák