Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    Valaki világosítson már fel, hogy most akkor mi van, mert én már semmit nem értek. Ezt most nem fikázásból mondom, hanem immáron vagy fél éve nem értek semmit az Atom körül.

    Először is eredetileg arról volt szó, hogy Bay T. dupla akkora számítási és háromszor akkora grafikai teljesítménnyel fog jönni, mint a mostani modell. Erre meg kiderül, hogy nem hogy 3-szoros grafikai teljesítmény nem lesz, de még a régi szintet sem fogják tudni hozni?????? Az meg milyen már?

    Aztán itt van ez a driver dolog, ezt sem értem. Ugye elvileg az van, hogy a mostani Atomban egy egész erős grafikus mag van, de semmit nem ér, mert nincs hozzá normális driver, tehát nem lehet kihasználni az erejét.

    No ezt magyarázza már meg nekem egy szakértő (ez komoly kérés, nem hőbörgés). Mi az, hogy nincs hozzá normális driver? Alapból ott kezdődik, hogy az Intel hogy licencelhet valamit, ha tudja, hogy használhatatlan lesz? Gyári hibás terméket állít elő, vagy mi?
    Ha pedig nem tudta, hogy a gyártó nem ad mellé drivert, akkor nem kéne kárpótlást kérnie?

    A másik, amit nem értek, hogy ha van egy Intel termék, de az egyik komponens gyártója nem ad támogatás, akkor nem lenne kötelező az Intelnek írnia egy drivert?
    Én elhiszem, hogy az nem olyan egyszerű, mit pálcika embert rajzolni a paintben, de ha processzort tudnak tervezni és gyártani, nem hiszem, hogy egy szaros 1 megás grafikus driver kifogna rajtuk. Max felvesznek +10 embert, aki 2 hónap alatt összedobja amit kell. Gondolom amúgy sem a nulláról kell indulni.
    Különösen indokolt lenne ezt megtenniük, mikor az általam olvasott tesztek 99% ezt a problémát említette, mint a használatot leginkább ellehetetlenítő tényezőt.

    Nekem első generácios atomos netbookom volt (meg van most is, csak már nem használom), és jó 1,5 évig elszórakoztam vele. Amire kellett azt tudta. Lassú volt, gyenge, vacak, de tudtam ilyen lesz, már amikor amikor megvettem, mert utána olvastam, és nem csalódtam benne. Mostanában akartam venni egy Asus Vivo Tab Smart-ot, (mivel ő az egyetlen passzív hűtésű, ember vastagságú és súlyú X86-os tablet, amit még meg meg is lehet fizetni) de végül nem vettem, két okból. Mikor nálam volt tesztelni, nagyon tetszett, de a W8 iszonyatosan kiakasztott (sajna tableten még az asztali "élménynél" is borzasztóbb). Aztán mikor kicsit utána olvastam, akkor mindenki szidta az atomot, mint a bokrot, plusz még egy full-hd-s filmet sem képes lejátszani, mikor azt már kínai ARM-es, 30 rugós táblák simán viszik.

    Szóval egész egyszerűen nem értem ezt az egész Atom cirkuszt, hogy hogyan, meg miért?
    Ha valaki értelmesen el tudja magyarázni, tegye már meg, plz.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    Volan még némi véleményem a kommenteitekhez:

    (#10) Móci

    Elvileg egy moddolt, lebutított HD4000-es IGP lesz benne, saját, Intel driverrel, azt meg azért csak támogatja már az Intel.

    (#12) Osibaa

    Speciel nekem a Celeron nagyobb szitokszó, mint az Atom. Mikor anno Atomot vettem, tudtam, hogy gyenge vacak lesz, mikor (sok évvel korábban) Celeront, nem tudtam, hogy gyenge vacak lesz. És még melegedett is az a vacak. Amióta van Core proci, nem követem a Pentium, Celeron vaonalt, tudatlan vagyok, mint az állat, de a régi beidegződés alapján én hányok a Celeron névtől.(Mondom, lehet a hiba bennem van, de az én szememben ezzel semmit nem nőtt az Atom presztizse, sőt, csökkent)

    (#18) Osibaa
    Az AMD már bejelentette, hogy a Temash jóval drágább lesz, mint az Atom.
    Tudtommal nettó 100-200 dollárral. (Egész pontosan az volt a hír, hogy az Atomos tabletek nyitóára 400 USD körül lesz, a Temash-os tableteké 600 USD, ebből következtetek erre a 200 USD-re). Az itt, Mo-ban nagy árkülönbözet lesz.

    Ami a Core vs Temash-t illeti, előbb vennék Temash procic cuccot, mert a Core procival szerelt tabletekhez még aktív hűtés kell, én pedig soha a büdös életben nem vennék olyan tabletet, amiben ventilátor teker.
    A fogyasztás, és az üzemidő szinétn nagyon fontos. Míg egy Core procis tablet jó ha megy 3-4 órát, addig egy Temash lazán elmehet akár 10 felett is. Nem mindegy.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    (#28)-ra semmi?

    Akkor látom nem csak én vagyok itt homályban az üggyel kapcsolatban.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Abu85 #62 üzenetére

    Aha! Köszönet az infóért, de ezek alapján felmerült bennem pár új kérdés. Ha az Intel tudta, hogy egy lapát sípszó amit vesz, akkor miért licencelte be egyáltalán.
    Semmi másra nem tudok gondolni, mint arra, hogy ennyire telibe kullantotta az egész kategóriát (ultramobil chippeket)?
    Mert igazából ezt is nehezen tudom elképzelni, mert az odáig oké, hogy mondjuk a nagyon olcsó Atommal nem akart konkurenciát állítani a drágább, procijainak, DE... de már évek óta lehet látni hogy hatalmasat fog robbanni ez a szektor. Gyakorlatilag Ipad megjelenése óta, ami 3 éve volt. Ennyi idő kellett az intelnek, hogy észre vegye, hogy "hohó, brutál kereslet lesz ám passzívan hűtött, de teljesítményorientált CPU-kra"?
    Ha mást nem, akkor el kellett volna kezdeni tervezniük az új atomot, mikor az MS elkezdte a W8-at (vagy legalábbis a metró felületet). Mert azt ugye ők sem gondolták, hogy 3 órás üzemelő, aktívan hűtött, zúgó-búgó, rezgő, 1,5 centi vastag tabletre vágynak az emberek?

    Váh, sztem simán bealudtak, mint anno a Blackberry, vagy a Nokia. Talán nem olyan radikálisan, de szerintem a kelleténél úgy 1,5-2 évvel később esett le a tantusz.
    (Most meg megy a kapkodás, mert év elején még úgy volt, hogy a Bay T csak 2014 elején jön. Kicsit rákapcsolnak, hogy karácsonyra már legyen pár termék).

    Eddig eléggé vártam a Bay T-t, de ha nem lesz kellően erős (márpedig ez a cikk kicsi erre utal, és ellent is mond az eddigieknek), akkor felejtős.

    Szerk: "A PowerVR esetében az Imagination számára a Windows egyszerűen nem fókusz." - azért van különbség a nem fókusz, meg a le se ****ja között. Már pedig itt az utóbbi volt, és tényleg nem értem az Intelt, hogy ebbe hogy mehetett bele anno.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    Most egy csomó magánvéleményt fogok írni, úgy is tessék kezelni, plz.

    (#53) satz18

    "Lehet hogy aktív hűtés lesz nagy fogyasztással de akinek kell a teljesítmény, annak intel lesz és kész" - igen, de szerintem azért ezek a felhasználók vannak kevesebben. Ha nem munkaeszközként tekintünk egy tabletre, akkor az átlagnépnek bőven elég egy Temash szintű processzor, passzív hűtéssel.
    Én speciel el nem tudom képzelni, hogy egy 1 kilós, aktív ventis tablettel rohangáljak. Amire nekem kell egy tablet, arra elég egy combosabb ULV APU, ha meg kell a craft, akkor felteszem olyan programot használok, amit amúgy sem élmény 10 col környéki monitoron futtatni.
    Szóval szerintem a tablet addig tablet, míg nincs benn mozgó alkatrész, könnyű, vékony, és kibír egy fél napot egy töltéssel.
    Persze ez csak magánvéleménye, de szerintem az átlag ember is így gondolja.

    (#55) lenox

    "mert ezen keresztul sokkal hamarabb lejatszodik, hogy nem kell win-es tablet, masreszt hogy mas (nem x86) megoldasok fele kell nezni mobil temaban".

    Szerintem ebben nincs igazad. Abban a pillanatban, hogy lesz egy megfizethető, de kellő teljesítményű SoC, és az MS is kikupálja a W8-at, hidd el igen is lesz igény X86-os tabletre. Már csak azért is, mert gondold el milyen kényelmes lesz, hogy ha a jól megszokott progikat, és (régebbi) játékokat tudod majd futtatni rajta.
    Ha ez bekövetkezik, én abban a pillanatban vágom ki az emeletről a Nexus 7-emet, amit bár szeretek, funkcionalitásban sehol nincs egy Win-hez képest.

    Abban igazad van viszont, hogy az Intelnek igen is sokat kell fejlesztenie, és fel kell építenie egy erős palettát az ultra mobil piacon is.
    Meg az MS-nek is alaposan fel kell okosítania a W8-at. Remélem W9 értelmesebb lesz.
    Szóval szerintem nem az a megoldás az ARM kihívásra, hogy akkor minden cég vált, hanem az X86-os mezőnynek is fel kell vennie a modern kor ritmusát. 20 év tespedés után itt az ideje a paradigmaváltásnak.
    Egyébiránt én nem féltem az X86-os cuccokat az ultra mobil piacon. A gyártástechnológia pont most jár ott, hogy szép lassan képesek lesznek ezek a procik már passzívan is emberi teljesítményt hozni. Sztem 1-2 év, és simán lesznek passzív hűtésű ULV Core procik.

    (#67) morgyi

    "Persze én ezt értem, de pont akkor jött, mikor a táblák ki is nyírták, pedig egy netbook szerintem ezerszer több dologra használható mint egy tábla"

    Na pontosan ez az, amiért szükség van az X86-os tabletekre. Mert abban a pillanatban, hogy lesz értelmes X86-os tablet, egy, azaz egy darab teljes méretű USB portal, meg is oldódott a probléma. Elég lesz bedugni az USB-be egy wireless billcsi-egér vevőt, (vagy BT-szal a géphez kötni), és funkcionalitásban máris ott vagy mint egy teljes értékű laptoppal. Sőt beljebb vagy, mert ha meg nem kell a bill/egér, akkor sokkal mobilabb vagy, mint egy laptoppal. Arról már nem is beszélve mennyivel jobb egy tabletet ágyban használni, mint egy notit.

    (#72) lvb

    Én személy szerinte azért vettem, mert 2009-ben még a leggagyibb teljes értékű laptop is 130k körül volt. Épp a másoddiplomámért tekertem, egy szar cégnél dolgoztam, éhbérért, de legalább semmi dolgom nem volt. Egész nap tudtam tanulni, amikor meg nem azt csináltam, épp szétuntam az agyam. No oda akartam egy kicsi, könnyű laptopot, amin lehet filmet nézni, régi kedvenc játékokkal játszani, esetleg wordben melózni, tanulni.
    Dönthettem, hogy vagy adok 130-at (de inkább 150k-t), egy teljes értékű, de 2 kilós laptopért, vagy adok 4-600-ezret egy 12"-os teljes értékű subnotbookért, vagy adok 80k! egy gyenge netbookért, ami nekem akkor minden igényemet kielégítette.
    Sosem akartam rajta crysis-ozni, meg full-hd filmet nézni, tényleg a fönti dolgokra kellett. Vettem hozzá egy vezeték nélküli egeret, és emlékszem én, hogy milyen jókat Red Alert 2-ztem én a kis netbookomon munkaidőben. És még fizettek is érte. Igaz az egészet elvitte a másoddipi ára, de akkor is szép jól éreztem magam a kis vacak atommal.

    Összeségében sztem az a lényeg, hogy egy netbookot simán ki tud váltani egy X86-os tablet, és nagy előny az ARM-es tabikkal szemben, hogy mennek rajta a klasszikus Win-es dolgok. Amint lesz értelmes árú/teljesítményű X86-os tabi, passzív hűtéssel, én úgy ahogy van cserélem a fenébe az összes droidos vackomat ilyenekre.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz #32839680 #74 üzenetére

    Sajnos tökéletesen igazad van! 100%-ban egyet értek veled.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz lenox #76 üzenetére

    Szerintem az Android egy sokkal kisebb funkcionalitású OS, mint az Win. Amiért az emberek mégis ezt preferálják a tableteken, annak sok oka van.
    1. Jóval olcsóbb a hardver
    2. Gördülékenység
    2. Nagyobb üzemidő
    3. Passzív hűtés (vibrációtól, zajtól, porosodástól mentes tablet)
    4. Sok alkalmazás.

    Abban a pillanatban, hogy lesz passzívan hűtött, nem drága, kellően erős X86-os CPU, máris sok előnyét elveszíti az Andoid. Abban a pillanatban, hogy az MS is letesz egy olyan OS-t, ami valóban használható tableten, a maradék előnyét is elveszíti.
    Mert hát ugye a Win-en ott egy rakás komoly alkalmazás, amihez képest a droidos/ipad-es verziók csak zsebfocik.
    Hogy a perifária támogatásról már ne is beszéljünk. Tehát tulajdonképpen ha a ezek a dolgok bekövetkeznek, az ég egy adta világon semmi nem fog az android mellett szólni. Semmi. Legalábbis szerintem. Akkor a Droid tableten lehúzhatná a rolót, marad telefon OS.
    Ennek fényében én fenntartom, hogy :
    "Abban a pillanatban, hogy lesz egy megfizethető, de kellő teljesítményű SoC, és az MS is kikupálja a W8-at, hidd el igen is lesz igény X86-os tabletre."

    Ha tudsz értelmes ellenérvet, ami a fentiek bekövetkeztekor is a Droid/IOS mellett szól, hallgatom.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz cairojack #80 üzenetére

    Leszámítva a márkahűséget, ami az Apple termékek esetén igencsak erős tényező, de az android esetén nem feltétlen az. Biztos lesz azért, aki továbbra is az androidot fogja preferálni, de szerintem az X86-os tablet éra hatalmasat fog erősödni (HA bekövetkezik a fenti 2 tényező. HA meg nem, akkor ők húzhatják le a rolót).

    Egyébként az sem kizárt, hogy ha lesz passzív ULV Core i proci, pl az Apple is kukázza az ARM-et, és át fog nyargalni egy egységes OS-re, és akkor az Ipad is tulajdonképpen egy teljes értékű Apple PC lesz, csak tablet formátumban. Simán kinézem belőlük, nagy mágusok. A szó minden értelmében. :)

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Új hozzászólás Aktív témák