Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r4pt0r

    tag

    válasz KROK640 #1 üzenetére

    Én nem tudom hogy ennek most igazán örüljek e. Amiket így gyorsan néztem azoknak az ára nem változott több éve. 2016-ban vettem a Toshiba 3TB-os HDDket 25 ezerért, most meg megkapom 23 ért. Ahogy nézem a nagyobbak se akarnak olcsóbbak lenni, egy 10TB-os még mindig 100 körül van mint 2 évvel ezelőtt. :W :W :W

    Ezzel szemben az SSD árak szépen esnek, de ott még mindig kevés a kapacitás tárolásra.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz KROK640 #1 üzenetére

    Engedd el nyugodtan, ez nem fog leszivárogni hozzánk. Max 10 év múlva - talán - de akkor már ez is kevés lesz és simán lesz addigra 50TB-os SSD ami miatt okafogyottá is válik azonnal.

  • #16939776

    törölt tag

    válasz KROK640 #6 üzenetére

    Nekem a Nas 4x1TB-s lemezzel ~1,8TB hasznos területet ad, még egyszer ennyi terület van az elsődleges backupnak. Ez WD RE4/Gold-ból építve nagyjából 100K és egy csomag HDD kb.: 5 évet fut minimális down time-al. Ha elkezdek vakarózni, hogy SSD-vel szeretném kiváltani a két külön fizikai hordozón lévő kötetet, akkor 2db 2TB-s folyamatos terhelésre alkalmas SSD-t választva, azt 380K! Ebből az összegből 20 évre veszek HDD-t :K

  • cskamacska

    addikt

    válasz KROK640 #6 üzenetére

    Ideig-óráig. Merevlemezek kb 2011 elején érték el a mélypontot 1TB tár esetén, ekkor kb 11000 forint volt egy 1000GB-os HDD.(ha jól emlékszem az öregecskedő Samsung HD103UJ Spinpoint F1, HD103SJ Spinpoint F3, és az akkor újdonság Seagate ST1000DM003 Barracuda voltak a legolcsóbbak) Ekkor SSD csak mint úri huncutság létezett, hatalmas 16-32-64GB méretekben, esetleg Atomos EEE PC craptopokba forrasztottak 4-8GB-os változatokat, és a vásárlók legózhattak hogy mi fér még az vágott XP mellé. :U

    Azóta jött az árvíz, áramszünet, Godzilla, és ott tartunk, hogy a legnépszerűbb WD Blue WD10EZEX(ez is a legfrissebb kb 6 éves konstrukció :D ) most 12000 forint a legolcsóbb helyen. ;]
    De ha valaki "minőséget és gyorsaságot" szeretne, annak az átnevezett ipari WD Gold való, abból viszont 26800 a legolcsóbb 1TB-os változat, és kb 200MB/s olvasást lehet kicsiholni belőle.

    Mindeközben a legolcsóbb 1TB-os SSD már 29000 forint, de Balkán Friday alkalmával már volt 26000 is, miközben tavaly ilyenkor még vidáman 50-60000 volt bármely terabyte-os darab. És nem tudnak olyan ócska QLC-s, vagy gyorsítótár nélküli TLC SSD-t kiadni aminek a lineáris olvasási sebességét ne korlátozná ~550MB-ra a SATAIII csatlakozó, és ne enné meg reggelire a leggyorsabb WD Goldot is. :o

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • Cs1csó

    félisten

    válasz KROK640 #12 üzenetére

    Jelenleg a HDD-vel több baj is van:
    - egyszerűen nem képesek olcsón növelni a méreteit ezek a hangzatos elnezveések mint a HAMR vagy mifene meg a társai sem képesek igazán komoly tárhelynövekedést véghez vinni olcsón
    - a vállalati szférában hatalmas kereslet van a tárhely iránt lásd felhőtárhely szolgáltatók, de akár a játék stream vagy egyéb pl. Steam, Origin stb. is igénylik a nagyobb tárhelyeket és emiatt egyszerűen nem érdekli őket a fogyasztói piac, hiszen ott reklám kell, ott egy rakás kereskedővel kell tartani a kapcsolatot egyenként is jöhetnek a garanciaigények stb.

    Eközben a vállalati szinten: egy ügyfél vesz 2 raklappal HDD-t és kész. egy időre le van tudva.

    Ha olcsón lehetne gyártani HDD-t akkor lehet könnyebben leszivárogna a fogyasztói piacra de így nem fog az meg külön gond, hogy azt SSD pedig tör fel mint a talajvíz. Volt mikor 20-30x-os árkülönbség volt, legutóbb emlékszem volt az 7x-es is most pedig 3-4x-es ami még mindig rohadt sok főleg ha szigorúan adattárolásról beszélünk mert azt is érdemes tisztázni, hogy programok telepítésére OS telepítésére már pár éve bőven megéri az SSD jelenleg a "vacila" azon megy, hogy mikor fogja megérni adattárnak is. Szerintem ehhez még 2 lépcsőfok kell:
    1. extra nagy SSD-k, tehát 20-30-TB-os
    2. MAX 2x-es ár a HDD-khez képest

    Ha ezt is átlépik akkor otthonra fölösleges lesz a mozgó alkatrészeket tartalmazó, "hangos" többet fogyasztó és LASSÚ HDD.

    A legrosszabb - legpofátlanabb húzás - hogy kb. xaré-hu.yé lehetne már az HDD-ket árulni hiszen ez egy 50 éves technológia a kutatás és fejlesztés költségét rég ledolgozta nem úgy mint az SSD esetén.

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz KROK640 #14 üzenetére

    Úgy 10 éve alig van olyan hardver aminek belátható időn belül csökkenne az ára, tényleg az SSD ami szívderítő példa volt.

    Nekem egy GTX 970-es kártyám van még most 5 évvel a megjelenése után sincs olyan amire nyugodt szívvel kis pénzből le lehetne cserélni ez több mint abszurd.

    A processzorok a RYZENEKNEK köszönhetően javuló árakkal jönnek de ez sem tudom meddig marad így.

    Mit gondolsz miért pörgött fel a KONZOL biznisz? Már nekem is bizsereg a tenyerem, hogy hagyom a fenébe ezt az egész PC dolgot mert csak felidegesítenek.

    Mivel focis játék függő vagyok ezért ha lesz egy olyan akció egy szeptember végi napon, hogy PS5 + aktuális FIFA cím (a 21 vagy a 22 megjelenésekor ) akkor én is áttérek, PC persze ekkor is lesz de 8-10 éves fejlesztési ciklusokkal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák