Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victorio

    aktív tag

    A szükség van-e erre vitához:

    A TV gyártók a gombhoz próbálják igazítani a kabátot.
    (Tartalom híján 8K erőltetése)

    Ezt egyedül az anyagi érdekük hajtja.
    Azért találnának ki ilyen buzzwordöket (8K, nanocella, QLED, miegymás...), hogy a befolyásolják az emberek érzését, hogy az ő régebbi eszközük mennyire elavult már.
    Így hiába nincs rá szükségük gyakorlatilag, mégis elindul a vezérhangya, hogy készüléket kell cserélni.
    Pluszban ehhez hozzájön a tervezett elavulás, meg némi árkartell.
    Enélkül mindenki boldog lenne a 10 éve vett FullHD TV-jével, a gyártónak meg nem 3,2 milliárd $ lenne az éves nyeresége, hanem csak 1,4. (Valamint 150 millió tonnával kevesebb veszélyes hulladék keletkezne - bár ezt a részét pont leszarják.)

    Persze ha valaki meg meri kérdezni, hogy minek ez, akkor rögtön rá kell sütni a bélyeget, hogy útjába áll a fejlődésnek és ha mindenki így gondolkodna akkor még a szakócánál tartanánk.
    Így aztán az akadékoskodók inkább csöndben maradnak, és végül csak meglesz a 3,2 milliárd.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

Új hozzászólás Aktív témák