Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz arty #57 üzenetére

    A 8K-ra is igaz mindez természetesen. Nem baj az, ha a megjelenítő "beelőzi" kicsit a tartalmat. :)

    Nekem még nincsen 4K megjelenítőm, de ezek alapján lehet, hogy a következő már 8K lesz. :K

    Ami pedig a tartalomfogyasztást illeti... A Full HD tévémen 99%-ban Full HD tartalmat nézek. Csak olyan csatornákat, valamint BD filmeket. Ha a mostani fényképezőgépemet nézem (4K kép és 4K videó készítésének képessége), akkor már "ki is nőttem"...

    A 4K filmeket még azért nem kezdtem el gyűjteni, mert drága egy-egy kiadvány, és a számomra kedves régi klasszikusokból még kevés jelent meg eddig. (Főleg az újabb címeknél jellemző ez a nagyobb felbontás.)

    Ahogyan említettem, még az elején járunk a történetnek. Éppen, mint amikor a DVD-t kezdte felváltani a BD.

    Mindazonáltal nem az a fő szempont, hogy hány százalékban nézel, milyen tartalmat... Ugyanis, ha akár csak egyetlen olyan 4K, 6K, vagy 8K filmed van, amit szívesen megtekintenél az eredeti, natív felbontásában, akkor azt csak arra alkalmas kijelzővel teheted meg.

    Attól még azon nézhetsz kisebb felbontású tartalmakat is. Ha jó a felskálázó algoritmus, akkor az is pazar lesz.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák