Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz azbest #140 üzenetére

    Már megbocsáss, de úgy rémlik Hszi Csin-ping elvtárs jóságos reformjai, melyek visszavezetik az országot a maoi gyökerekhez (sőt, annál is tovább megy bizonyos kérdésekben), nem Trump kereskedelmi háborúja idején vették kezdetüket, hanem jópár évvel azelőtt. Szóval nem vágom, mit akarsz épp állítani. Az én véleményem kialakításához nem kellett Trump, sőt, épp az lepett meg, hogy van valami, amiben egyet értek a vén Aranyhajjal.

    A hong kongiaknak jó okuk van elégedetlennek lenni, és ha most annyiban hagyják a dolgot, nem biztos hogy lesz következő alkalom. Elég baj, hogy te simán átvetted a kínai állami narratívát az ürgebőrbe varrt felforgató nyugati ügynökökről :(

    Az nem lehet, hogy az új vezetéssel Kína átlépett egy olyan korszakba, amivel ezek a dokumentumfilmesek már nem tudnak azonosulni, és épp emiatt szót emelnek ellene? Ebben az esetben nem beszélhetünk a saját korábbi állításaik meghazudtolásáról, hiszen azokat az állításokat egy másik időben tették, azóta változtak a dolgok. Nem mindenkinek Kínával, mint az országgal van ám baja, aki kritizálja a politikai rendszerét (sőt, én kifezetten kedvelem a kínai kultúrát és történelmet, Szun Jat-szen az egyik kedvenc tragikus sorsú történelmi figurám, remélem egyszer megfilmesítik az életét).

    Amit én olvasok (forrásokkal alátámasztott helyeken), azt nem nevezném propagandának. Bőven elég szar hely lett a Népköztársaság Micimackó elvtárs uralma alatt (szerveiktől megfosztott politikai foglyok, átnevelőtáborok, állampolgári ellenőrző, szabadságjogok hiánya, a sajtó fölötti totális kontroll, stb.) ahhoz, hogy ne kelljen torzítani a valóságot.

    Óh igen, majd' elfelejtettem megemlíteni: továbbra is csak relativizálsz :)

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák