Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FeRRaR1

    őstag

    válasz Ra's al Ghul #8 üzenetére

    Bár nem engem kérdeztél, leírom: Nekem muszáj volt váltanom, mert a Ryzen ugye nem támogatott driver téren csak mókolással, azt meg kipróbáltam egyszer, nem lett jó és nem volt kedvem szórakozni vele, ment fel a W10. Szerettem a Win 7-et, semmi de semmi gondom nem volt vele, mindig is csak lecsupaszítva használtam, igazából csak egy eszközként hogy futtassam a programjaimat amiket szeretnék.

    Na most a Win 10 olyan mint ha önálló életet élne. Samsung 960 Pro-n is képes belassulni néha, fura akadásokat produkálni. Nem tudod csak a biztonsági frissítéseket kérni, jön minden magától, ha kéred ha nem. Át állítja a jól beállított rendszert, működő USB-s dolgok vállnak használhatatlanná, és a privát szférádat hiába véded jó beállításokkal és portok blokkolásával, ezt magától vissza állítja, ami nem egyszer történt már meg. Lépten nyomon azt érzem hogy lenyomják a torkomon amit nem akarok. Kiveszik a döntést a kezedből. Feltettem egy classic shellt, meg mire kigyomláltam a cortanát meg minden felesleges retket megőszültem. És így is produkál olyan furcsaságokat néha hogy csak pislogok, eltűnik a nyomtató, a semmitől homokozik a gép 10-15 másodperceket, az USB kapcsolat a telefonommal nem stabil, néha újra kell csatlakoztatnom, mert 1-2 kép átmásolása után egyszerűen megáll a csík, és vár a csodára. W7 mellett semmi ilyen nem volt, napokban is elkezdtem gondolkozni hogy még egyszer megpróbálok drivereket integrálni W7 telepítőbe, és vissza térni rá, mert semmi de semmi előnyét nem érzem a W10-nek. Mindent helyettem akar kitalálni, megoldani, és nekem erre semmi de semmi szükségem. Se a hulladék frissítésekre, amik átállítják a fél rendszert. Nem csodálom hogy sokan makacsul ragaszkodnak a W7-hez, én is köztük lennék ha nem váltottam volna gépet.

  • FeRRaR1

    őstag

    válasz Dtomka #38 üzenetére

    Nem szidom a microsoftot, mivel sok dolgot szeretek tőlük, az office csomagot, és a W7-et többek között. Soha nem volt vírusom, ellenőrzöm rendszeresen, van komoly vírusirtó + tűzfal jól beállítva + védett DNS kiszolgáló, és tudatos felhasználó vagyok, tudom mire szabad és mire nem kattintani. Ez nem pech, szerintem a 10 trágya. Ezt nem csak én állítom, itt is találnál a fórumon jó pár embert, és a közvetlen környezetemben, tőlem független emberek is mondták ugyan ezt. A beállításokat szintén tény hogy megváltoztatja, elég rákeresni YT videók, google, találsz ezer dolgot róla. Azt is megértem és elfogadom, ha valakinek kellenek / bejönnek a szolgáltatásai. Amit nem tudok elfogadni, hogy nincs választásod. Mindenképpen lenyomják az egészet a torkodon, akár szeretnéd akár nem. Nekem egy letisztult, egyszerű, semmit nem csinálok a háttérben felület kéne, hogy használhassam azt a kb 20 programot ami fent van. Csak biztonsági frissítések, egyszer jól beállítom és csak használom évekig. Ne indexeljen, ne füleljen, ne akarja kitalálni mit hova és hogyan akarok. Ilyen opció pedig nincs, csak ha órákon át turkálsz a lelki világában jó mélyen. Nem olyan jó használni mint a W7-et, nem gyorsabb, nem egyszerűbb...

    Utolsó off, nem a topik témája.
    Privátban írhatsz ha van még észrevételed.

Új hozzászólás Aktív témák