Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KKaresz45

    senior tag

    válasz D1Rect #1 üzenetére

    Azért várjuk ki azt a Llanot. Nagyon ígéretes, amiket eddig szivárogtattak róla, de tudjuk jól, mi lesz a puding próbája. A sorozatos késések azért eléggé arra utalnak, hogy nem megy minden zökkenőmentesen a fejlesztésben.

    Az is benne lehet a visszaeső eladásokban, hogy már jó ideje lebegtetik a levegőben ezeket az IGP-s megoldásokat, lehetséges, hogy a potenciális vásárlók egy része kivár, mert fél attól, hogy nem lesz időtálló a befektetése. (Pl. megvesz egy baromi drága grafikus kártyát, aztán fél év múlva kijön ugyanaz, processzorral egybe tokozva, 10-ed annyi fogyasztással negyed annyiért.)

    Azt is vegyük figyelembe, hogy bár jönnek az újabb és újabb videokártya generációk, radikális változás nem volt a grafikai megjelenítés terén. Aki vett egy erősebb VGA-t korábban, annak nagyrészt fölösleges volt 2010-ben cserélni. Akármennyire is hipeolják a DX11-et, már DX 9-cel is nagyon szép látványt össze lehetett hozni. Nem mondom, hogy nem látszik a különbség, de nem vagyok biztos benne, hogy sok 10 ezer forintot megér.

    Nekem például egy Sapphire HD 4670-em van, kb 2 éve vettem 20 ezer forint körül. Full HD-ben játszom az F1 2010-et. Persze, nincs maxon a grafika, de kit érdekel, így is nagyon szép. Persze, vehetnék új kártyát 100 ezerért, aztán 2 árnyékkal több látszana, meg csillogna a kasztni. Jobb lenne tőle a játékélmény? Kétlem.

  • KKaresz45

    senior tag

    válasz ddekany #40 üzenetére

    Lehet, hogy a következő konzolgenerációban is CPU-ba integrált GPU lesz. Az is lehet, hogy már felhő alapúak lesznek. Ha a két lehetőség közül valamelyik beigazolódik, akkor ez a kérdés értelmét veszti.

    Egyébként gyanúsan nagy a csönd a következő PS meg XBOX körül. Csak a jelenlegi generációt hajtják. Szerintem A Sony meg az MS is kivár, hogy melyik technológia milyen eredményeket tud majd felmutatni.

    Ja, bocs, most nézem, hogy te a jelenlegi kozolgenerációra gondolhattál. Szerintem azt már most keresztbe lenyeli az első SB. Nem mai kártyák vannak azokban a gépekben.

    [ Szerkesztve ]

  • KKaresz45

    senior tag

    válasz Abu85 #46 üzenetére

    Igen, teljesen egyetértek, nekik egyértelműen a felhő lenne az ideális megoldás. Náluk van az erőforrás, náluk van minden, ami fontos, gyakorlatilag csak egy előfizetést vásárolsz, és egy filléres klienst. Nem kell azon izgulni, hogy mikor törik fel a dollármilliókért kifejlesztett csoda védelmet. Ha olyat csinálsz, ami nem tetszik nekik, simán kibannolnak.

    Másrészt azért én úgy látom, hogy ez a felhő még nagyon kiforratlan technológia. Ehhez villámgyors és bombabiztos internet kell, ami finoman szólva is nem megoldott a világ nagy részén. És egymást is figyelniük kell a cégeknek. Az nem működik, hogy az egyikük hagyományos konzolt hoz ki, a másik meg felhő alapút, mert akkor valaki nagyon csúnyán megüti magát.

  • KKaresz45

    senior tag

    válasz ddekany #50 üzenetére

    Szerintem az IGP megoldásokkal már az optimalizálatlanság miatti hátrányok eltűnnek. Ezek a processzorok (vagy inkább architektúrák) már technológiailag annyival fejlettebbek a konzoloknál, hogy simán hozzák a teljesítményüket. És ne felejtsük el, hogy látványban is simán jobbat nyújtanak. A Sandy Bridge GPU-jában is van DX 11 támogatás, ami konzolokban nincs.

    Tehát pl. a konzolos látványt elő tudod hozni teljesítmény csökkenés nélkül, de ha pl. be akarod kapcsolni a DX 11 feature-öket, vagy feljebb veszed az extra effektek (pl. Anti aliasing) szintjét, akkor már érezhetően csökken a teljesítmény.

    [ Szerkesztve ]

  • KKaresz45

    senior tag

    válasz ddekany #62 üzenetére

    Igen, igazad van. Erre írtam pár hsz-sal ezelőtt, hogy nagy a hallgatás a következő generáció előtt. Ha lenne készülőben valami, akkor már szivárognának a pletykák. De most még az sincs. Nem hiszem, hogy másfél évnél előbb jön egy újabb generáció, de inkább két évet adnék neki. Vagy még annál is többet. Azt figyelik a gyártók, hogy merre fejlődik a technológia.

    De egyébként kíváncsian várom, hogy mi lesz, bár nem vagyok konzolos, de azért kívácsi vagyok. :)

    @Morden24: Igen, a platformelvűség nagy előrelépés ebben, bár lassan már a technológiai fejlődéstől önmagukban is eltűnnének. Például már a belépő szintű VGA-k is gyorsabbak, mint az xbox grafikus kártyája, a processzorok is rengeteget fejlődtek, egyszerűen minden sokkal fejlettebb, mint amikor kijöttek ezek a konzolok.

    [ Szerkesztve ]

  • KKaresz45

    senior tag

    válasz Löncsi #66 üzenetére

    Igen erről írtam a #22-es hozzászólásban, hogy nincsenek nagy újítások a grafikában, már jó ideje fölösleges új VGA-kat venni.

    @Morden24: A piac szűkülésének vannak jó és rossz hatásai is. Ha szűkül a piac, akkor kevesebb kártyát fognak gyártani, kisebb lesz a választék. Most rengeteg kártyát lehet kapni, mindenki kedvére válogathat az igényeinek meg a pénztárcájának megfelelően. Szépen lehet kombinálni a videokártyát meg a CPU-t. Talán ebben korlátozttabbak lesznek a lehetőségek. Ha egybe lesz tokozva a GPU a CPU-val, akkor kérdés, hogy lesz-e olyan kombináció, ami nekem ár/érték arányban megfelel.

Új hozzászólás Aktív témák