Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Foglalt név

    addikt

    válasz Shkiz0 #20 üzenetére

    MSRP+50% egy használt kártyáért nekem azt jelenti, hogy bányászokat támogatom. Kösz, de nem. Nincs bajom a kriptovalutával, ellenben a nyerészkedőkkel. Gyorsan, sokat úgy lehet keresni, ha ellopod. Az hogy ez piramis vagy mi mögé van rejtve lényegtelen.
    Ennek megfelelően vettem egy készleten ragadt új 7870XT-t, beraktam a másik mellé és áldom az eszem, hogy öt éve gondoltam a bővíthetőségre.

  • Foglalt név

    addikt

    válasz Shkiz0 #39 üzenetére

    Senki nem írta, hogy a bányászattól eltörik egy kártya(lsd. ping-pong), viszont nem is fognak kevésbé degradálódni a chip-ek, mint egy 10% alatti kihasználtságon futó kártyán.
    Ahogy a Bitcoin első 7 éve sem rengette meg a piacot, mivel senki nem akart rajta nyerészkedni. A pünkösdi királyságnak vége, valaki megszedte magát eljátszva egy adag bizalmat a kriptovaluták számlájára, sztori vége. A bányászok áldozatok, mert megint elhitték a mesét, hogy itt semmiből lesz valami. Ugyanaz a séma, mint a lottó, piramisjáték, stb. Rengeteg ember fizet, pár aki kitalálta játékot lefölözi, és sok bohóc közül egynek adnak valami alamizsnát, hogy befogják a birkák száját.
    Az árfolyamok növekedhet szépen tovább, kilengések lesznek, mivel az algoritmus folyamatosan növeli a nehézségi szintet is, ezért ezek összjátéka lesz a döntő faktor. Árfolyam/nehézség/vga teljesítmény/ár.
    Pl. ha az nv kidobja az 5000 magos szörnyeket 6000 alatti áron is, akkor megint jöhet egy ugrás a bányászoknak is. Nincs ezzel baj legyen meg mindenkinek a maga játéka. Amit írtál, amikor egy Vágási Feri már nem az Eldorado-t látja benne és a moszkvicsát is eladva 1060-at vesz, akkor jut a bankároknak, meg a couch potato-knak is.

Új hozzászólás Aktív témák