Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Duck663 #19 üzenetére

    "asztalra szánják, persze lehet használni máshol is,"

    Az asztali és a notebookokban, nucokban megjelent procik elég régóta egy gyártósoron készülnek. Valószínűleg ez most sincs másként. Van olyan lapka, ami ép, csak épp nem tud keveset fogyasztani, ezért vagy magasabb tdp besorolásúként adják el, vagy kuka.

    Tehát az elsődleges célpiac lehet a notebook, de 45W-os nucokba is remek lehet

    "Az OS-nek elég a 2 mag SMT-vel. Minek több, de őszintén?"

    Biztos elég. De lehet, hogy +2/4 teljesértékű mag helyett a +8 kicsi mag beépítése kisebb fogyasztást jelent ott, ahol ez számít, és kevesebb tranzisztort igényel.
    Az is érdekes szempont, hogy az Intel ringbusa meddig tud skálázódni. Lehet, hogy hasznos 8-nál megállítani egy cluster méretét, így alacsony a késleltetés és hiába, hogy elég lenne elkülöníteni egy 9. És egy 10. Magot az OSnek, azt nem tudod külön clusterbe szervezni, ha egyébként ugyanazon a ringbuson van rajta.

    Én most persze csak találgatok. Azt kell szerintem látni, hogy ennek az elsődleges célpiaca biztos alacsony fogyasztás és ami asztaliba kerül, az selejt. És az sem kizárt, hogy az intel sem tudja, hogy melyik piacra mi készül el időben és melyik válik majd be.

    "Semmi értelme sincsen, mobil fronton se. 125W-150W fogyasztás hordozható eszközöknél elég értelmezhetetlen, a termelt hőt ugyanis el is kell vezetni, vagy az kit érdekel? Majd throttlingol a kicsike?"

    Azt nem teljesen értem, hogy honnan jön az a gondolat, hogy hordozható eszközbe a 125-150W fogyasztású lapka kerül majd?
    Elég régóta úgy működnek ezek, hogy legyártanak egy halom lapkát, tesztelik, kiválogatják és energiahatékonyság alapján különböző TDP osztályú piaci szegmensekbe, sorolják be, különböző SKU sorszámot ütnek rá.
    Valószínűleg létezhet ugyanennek a lapkának 15/25W, 35/45W besorolása is. Csak a lapka minősége és a ráütött sku szám más. Meg persze a beállítások, letiltások.

    "Az egészet egy átgondolatlan erőlködésnek érzem. Szorul a hurok és próbálnának kibújni belőle. Inkább az egész mögött marketinges célokat érzek, bár azokat meg nem értem."

    Szerintem 3 nagyjából párhuzamos fejlesztés zajlott az intelnél.
    - 10 skylake mag 14nm
    - 8 sunny cove mag 14nm
    - 8+8 sunny cove / atom mag 10nm

    Nem tudják, melyik fog igazán jól működni. És ha mind elkészül, a lefedett piacon között lehet átfedés.
    Az intelnél ma is van 15W-ra valami 14nm-es, meg 10nm-es megoldása: egyik prociban erősebb kicsit, másik igpben.
    És nyulván nem utolsó szempont leírni az sem, hogy "first 16core mobile soc that brings best class performance and longest battery life"

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák