Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kissan4

    csendes tag

    Nemrég vettem 916DCC-t, az ár volt a fő tényező meg az IPS kijelző. Igazából felemásak az érzéseim. A hardver maga teljesen korrekt, a gép jól össze van rakva, akadás nélkül fut minden, az IPS kijelző pedig gyönyörű, iPad2-höz képest semmi különbség, a fényereje brutális.

    Ugyanakkor, mióta megvan a kütyü, előjött rajta a létező össze hiba, amiről csak valaha is olvastam. Furcsa mód sok ilyen hiba magától meg is oldódott, de összességében azért legalább annyi bosszúságot okozott a masina, mint örömet.

    Kezdődött ott, hogy ahogy hazavittem nekiálltam a beépített böngészővel netezni. Wifi-t csak hármat látott (a telefonom ugyanott 17-et), két méterre a routertől másfél percenként szakadt a jel, vért izzadtam, mire újra fölkapcsolódott, aztán megint szakadt. Már vittem volna vissza a boltba, de azért tettem még egy próbát, fölraktam az Operát és újraindítottam a masinát. Azóta egyszer sem szakadt a wifi.

    A hangszórója ugyancsak halál gyenge volt, még fülessel sem hallottam igazán. Pár újraindítás után valahogy ez is megoldódott, most már teljesen jó a hangerő.

    Beleraktam egy Kingston memóriakártyát, alapvetően működik a dolog, de itt is vannak hibák, például teleírta mindenféle többgigás szeméttel, úgy kellett pécén helyrerakni a dolgot.

    Az akksival kapcsolatban is tapasztaltam mindenféle anomáliát. Általában teljesen jó és ilyenkor kellemes meglepetéseket is produkál, például többször volt olyan, hogy otthagytam éjszakára és reggelig 1-2%-ot merült csak, sőt, volt, hogy pont ugyanannyit mutatott az akksi reggel, mint este. Viszont olyan is volt, hogy éjszaka valamiért bekapcsolt a képernyője és reggelre 0-ra szívta az akksit.

    A legfrusztrálóbb hiba viszont amivel találkoztam, az a vibrálás és a beragadt töltés-ikon, amit föntebb is emlegetett valaki. Egyszercsak bekapcsoltam a gépet, és az egész képernyő vibrált, de úgy, hogy majd kiesett tőle a szemem. Ezen felül pedig a töltés ikon ott vibrált a képernyő közepén. Akármit is csináltam, ott volt középen. Mindennel próbálkoztam, kábé 5-6-szor újraindítottam, és valahogy eltűnt az elem-ikon középről, néhány további újraindítás után pedig már csak középen remegett a kép. Aztán kikapcsoltam, két óra múlva bekapcsoltam és voila, újra hibátlan volt a kép. Egy hétig jó is volt, most megint bekapcsoltam és újra vibrál középen, igaz, alig észrevehetően, de így is nagyon idegesítő.

    Hab a tortán, hogy ma bekapcsoltam és immáron hibás pixelem is van. Szerencsére nem világító, hanem fekete és már a széle felé, de b*ssza meg, ez sem öröm.

    Szóval összességében pont annyi bosszúságom volt eddig a géppel, mint amennyi öröm. A masina fényképek nézegetésére, videózásra, netezésre, kis játékra amúgy kiválóan alkalmas, de szerencsésnek kell lenni és kifogni egy hibátlan példányt, ha egyáltalán létezik ilyen. Én speciel már azt várom, hogy egy szép napon teljesen beadja a kulcsot és visszavihessem a boltba, hátha engedik becserélni valami másra, vagy legalább kapjak egy újat helyette.

  • kissan4

    csendes tag

    Vibráló képernyőhöz kis adalék: nálam azután jött elő, hogy a gépet usb-vel rádugtam a pc-re és közben egy időben a töltőre is rá volt dugva. Kb. 5-6 újraindítás, pár óra pihentetés, rimánkodás, káromkodás megoldotta a gondot, valahogy helyreállt újra normálisra. Látok rá esélyt, hogy szoftveres hiba legyen, de aztán ki tudja. Most egy hét után megint előjött a vibrálás, pedig most nem csináltam semmit, amit az előző egy hétben nem.

  • kissan4

    csendes tag

    válasz Kroni1 #400 üzenetére

    Tulajdonképpen nekem is, rádugtam pc-re, másolgattam rá, aztán kihúztam, kikapcsoltam, és mikor bekapcsoltam már vibrált és be volt ragadva a töltő ikon is. Nekem pluszban töltőn is volt még, de lehet, hogy akkor ez nem számít. Mindenesetre ez alapján mindenkit óva intenék attól, hogy pc-re dugja a tabletjét.

    Amúgy két órája írtam, hogy megint vibrál a kép, azóta ki volt kapcsolva, most visszakapcsoltam és megint abbamaradt a vibrálás. Nem tudom, hogy kontakt hiba vagy valami szoftveres gyengeség, de jó lenne, ha egy MyAudios mérnök ide beírna és meg tudná erősíteni az egyik verziót. Úgy látom ez a vibrálás szériahiba (én is láttam boltban kirakott példányt is vibrálni), szóval jó lenne tudni az okát és annak megoldását is. Remélhetőleg szoftveres és egy frissítés megoldja.

    Amúgy maga a tablet nagyon jó cucc lenne, ha nem jönne elő minden egyes nap valami nem várt hiba.

  • kissan4

    csendes tag

    válasz Kroni1 #401 üzenetére

    Meglévő masinát 908A-ra nem cserélnék le, mert a 916DCC nemcsak hardverben erősebb, de a kijelzőjének a fényereje is sokkal jobb az elődjénél, plusz ott a bluetooth. Viszont aki még nem vett MyAudiot és nem kifejezetten játékra használná, annak ajánlom, hogy próbáljon meg kifogni egy olcsó 908A-t. Utoljára a Fogarasi úti Tescoban láttam 45k-ért. Annál többet nem, de annyit simán megér. A beépített böngészőt és médialejátszót el kell felejteni, Opera + MXPlayer a nyerő, plusz egy Acrobat Reader a beépített dokumentum-olvasó helyett. Ami kellemes meglepetés volt, hogy a PDF-eket nagyon szépen viszi, több száz megás pdf-ben is akadás nélkül lehet lapozni, zoom-olni etc. Aki magazinokat akar olvasni rajta, annak ideális lehet.

  • kissan4

    csendes tag

    válasz Kroni1 #404 üzenetére

    Chrome is lehet jó, a lényeg, hogy ne a beépített legyen, én az Operát már megszoktam a telefonom. 908A-t két hete láttam utoljára, néha föl szokott bukkanni itt-ott egy-egy darab Tescoban, de eléggé változó.

Új hozzászólás Aktív témák