Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szp1

    addikt

    válasz Abu85 #14 üzenetére

    Akkor OK.
    Az van itthon egy. Tény, hogy a Win7 egy kicsit "lusta" rajta, viszont multimédiában visz "inget-gatyát".
    Ja.: Asus 1215B

    [ Szerkesztve ]

    Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz Abu85 #54 üzenetére

    Forras arra hogy csak az OpenGL miatt akartak valtani?

    A grafikon amit linkeltel Ivy Bridge-es Intel grafikat mer. Itt nem arrol van szo.
    2009-2010-ben az Intel joval nagyobb hatranyban volt, 2012-re ledolgozta, most viszont itt van a retina.

    Tessek, itt van meg egy cikk Apple Had Late Stage Prototypes of an AMD Fusion Based MacBook Air

    OpenGL-t emlites szintjen sem lattam, de nyilvan abban is az AMD fele billen a merleg.

    [ Szerkesztve ]

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz Abu85 #60 üzenetére

    Itt az a bajom Abu, hogy te kitalaltad ezt, de nincs ra forrasod.

    1. en nem latom hogy rosszul teljesitene OpenGl alatt, ahhoz kepest hogy 17W-ot eszik, es ez csak a Sandy Bridge. Pl.: vigan Diablo 3-azok.

    Az alapjan amit te mondasz, a legfingabb AMD/nVidia chip is lemosna, marpedig a 2010-es Airben kulon nVidia chip volt, de a Sandy megis igen jol felzarkozott. Ebben az alacsony fogyasztasu szegmensben nem latom hogy 4-szeres kulonbseg lenne OS X alatt. Es az OS X tamogatja mindharom gyarto chipjeit.

    2. a pletykakra erdemes rakeresned, sok minden kiderul, az is hogy az Inteles ultrabook csak B terv volt (!).

    Mindket gyarto hitegette az Apple-t:

    Az Intel azzal, hogy szallitja majd a versenykepes grafikat. Az Apple erre 6 evet vart (2005-tol szamolva). Jobsnak biztos egnek allt a haja. De ott van az a fomernok (vagy ki), aki lemondassal fenyegette meg ha Atomot terveznek rakni az iPadba. Ugy tunik o sem hitt az Intelnek.

    A 2011-es MacBook Air-es sztoriban pedig az AMD vallalta tul magat, a fenti linken is irjak, hogy a CPU teljesitmenye AMD reszrol boven eleg volt az almanak, nekik a csucs ficsorok es a jo grafikus teljesitmeny kellett, amit az Intel eddig csak igert. Az AMD nem tudta szallitani idoben, a Sandy bridge viszont meglepoen eros lett ezen a teren.

    Innentol nem meglepo hogy az A6-s sajat armjuk ennyire brutal lett, ennyi pennzel es ennyi hitegetes utan a sajat kezukbe vettek a dolgokat egy ponton.

    ARM-os, A7X-es retina Macbook Air, PowerVR grafikaval, 2013-ban?

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz Abu85 #64 üzenetére

    Nem tudom hogy jon ide a flash, de legalabb offba raktad.

    Itt a desktop alkalmazasok netbook hardveren VS iPad tablet alkalmazasokrol irtam, de nem arra reagaltal.

    Jobsnak igaza lett. Most itt egy netbook hardver (hiszen a teljesitmenye azonos a korabbi netbookos AMDs megfelelojevel), es attol varjak sokan a csodat, hogy Windows 8-on desktop szoftvert futtathatnak rajta.

    Vagyis a legtobb, amit ettol varhatsz, az egy billentyuzet nelkuli, erinto kijelzos netbook.

    Mar ha csak atrakod ra ami eddig volt.

  • erdoke

    titán

    válasz Abu85 #70 üzenetére

    "2012 végén elértünk oda, hogy megkapd tabletben azt, amit 2010 elején megkaptál egy netbookban. Ez a fejlődés."

    Az a fejlődés, hogy a felhasználói élmény egy helyben toporog legalább 3 évig? :Y
    A C50-et Windows 7-es netbookban se piszkáltam meg szurkos bottal se, mitől lennék hirtelen elégedett vele tabletben? :F Aki egyszer fogott már a kezében eszközt, ami nem szöszmötöl mindennel amit szeretnél vele csinálni, az nagyon nem szívesen megy vissza a csigabiga kommandóhoz.

    Pontosan jövő év elején lesz 3 éves az iPad is, nézd meg, hogy amit kihoznak márciusban, mennyivel lesz jobb az első generációnál. Az a fejlődés.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz Abu85 #70 üzenetére

    Nem ertem mibol gondolod hogy az Applenek evekig tartana optimalizalni (?) Intelre.

    Tamogat nVidia-t, ATI/AMD-t, Intelt es iOS alatt PowerVR van legalabb 2009 ota.

    Abu, sehol nem emlitik a forrasok az OpenGL-t, ezt te talaltad ki. Emlitenek ezer mas okot, csak ezt nem. Ettol meg lehet igaz, de te azt allitod amit en irtam faszsag. :F

    A Flash-t nem akarta Jobs, mert kinyirja az akksit mind iOS mind OS X alatt, es az Adobe nem volt hajlando ezt a gondot megoldani. Az Airem uzemideje kikapcsolt Flash blokkoloval felere / harmadara (!) esik vissza. Es ezzel az Apple nem tud mit kezdeni, nem az ovek a kod. Jo hogy kicsinaljak, tonkre teszi a platformjukat. Miert kell hogy egy fostos Youtube video felezze az akksi idomet, mikor egy fullHD nem teszi ezt?

    De ez total OFF.

    A C-50-es netbook, mint minden netbook, fajdalmas. Rosszabb, mint egy tisztesseges meretu laptop, tisztesseges hardverrel. Ezt mindenki tudja, ezert netbook. Nem lesz csoda tablet formaban sem a teljesitmenyevel, de ha meg pluszban desktop szoftver is fog futni rajta, akkor vegkepp nem ertem hogy miben lesz mas. Hogy fog szembe szallni egy iPaddal, amibol az elso verzio is mosolyt csal az emberek arcara ha webbongeszesre hasznaljak, mig egy netbooktol leizzad a hatuk es eltorzul az arcuk?

    Igen, olcso. De az iPad is. Nem veletlenul nyirta ki a netbookokat.

    Legyszives nezd meg, ez az a video amirol beszeltem:

    Jobs: netbook vs ipad.

    Igaza lett.

  • =WiNTeR=

    senior tag

    válasz Abu85 #75 üzenetére

    A Temashról lehet tudni, hogy saccper mekkora sebességnövekedése (CPU és IGP terén) és fogyasztása lesz?

    "I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz Abu85 #75 üzenetére

    Ez lehetseges Abu, viszont a jelenlegi felallas az, hogy egy elso generacios iPad, iOS 4.x-el siman jobb felhasznaloi elmenyt nyujt az emberek 90%-anak, mint egy C-50-es netbook.

    Ami valljuk be, a netbookok csucskategoriajaban van.

    Vagyis egyelore egy 2-3 eves hardvert kellene utolernie, amiben 256 mega ram van, valamint egy egy magos A4.

    Tekintve, hogy ez az AMD proci (az alapjan amit irtal) koroket ver egy A5X-re is, ez azt jelenti, hogy a Windows 7-hez kepes a 8-nak 2-4-6-szoros sebesseg novekedest kellene elernie, hiszen jelenleg a Windows 7-tel egy 2-4-6-szor gyorsabb C-50 rosszabb sebessegre kepes, mint egy 2010-es iPad.

    A felhasznalok szemszogebol persze. De hat naluk van a penz.

    [ Szerkesztve ]

  • erdoke

    titán

    válasz Abu85 #75 üzenetére

    Egy ideje már totál hidegen hagynak a hardver benchmarkok, mert nem az számít. Nézd meg az első iPad hardverét, aztán hasonlítsd össze a felhasználói élményt a C50 + Win 7 netbookokkal. Ég és föld, pedig a vas fordítva adná.

    "Majd a sebességet megkapod a Temash APU-tól jövőre."
    Vagy 2014-ben, vagy azután. Az a nagy büdos helyzet, hogy 13 éve van laptopom, és azóta várok egy egész napos üzemidős, könnyű és gyors megoldásra. Mindig jövőre jön... Közben kiadták az iPadet, ami ugyan nem futtat Windows programokat, de máskülönben megoldja a kérdést. A programokat is ~80 %-ban ki tudom vele váltani. Itt az Ultrabook, az üzleti subnoti, gyakorlatilag asztali gépnek használom őket, illetve utazáskor ha nagyon muszáj valami céges dologra. Örülök, ha nem kell hozzájuk nyúlni. Lassan kapcsolnak be, körülményes az ölemben vezérelni, szigorúan ülni kell vele, optimalizálatlanok és rusnyák a programok, stb.

    Adj az iPhone 5 hardveréhez 50 %-ot, és kb. megkapod, mit fog tudni az új iPad márciusban. Háromszoros CPU és másfélszeres GPU erő a mostani iPademhez képest bőven elég ahhoz, hogy továbbra se érdekeljen a benchmark.

    A legjobb aláírás a héten

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Abu85 #79 üzenetére

    A tableteket érdemes két részre osztani.

    Így van, ketté lehet osztani. Az egyik részük már 2002 óta jelen van XP-vel, különféle formában, amik tudtak futtatni windowsos alkalmazásokat, ezekre nem volt igény. És van a másik, amelyik nem tudott futtatni windowsos alkalmazásokat, ellenben 3 év alatt szinte teljesen kinyírta a netbook szegmenst, és 100 millió feletti eladásokat produkál.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Abu85 #83 üzenetére

    A Win8-as tableteknek jobbaknak kell lenniük az iPadnál és az Nexus7-nél üzemidőben, hordozhatóságban, használhatóságban, különben a visszamenőleges alkalmazáskompatibilitás sem menti meg őket. Eleve ezek olyan alkalmazások, amelyek szintén nem jók tabletre. Szerintem marginális igény, ami azonos paramétereknél jelenthet versenyelőnyt, viszont én azt látom, hogy erről egyelőre nincs szó. Éppen hogy több egyéb hátrányt kellene ledolgozni. Persze vannak ígéretek, de az kevés.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz Abu85 #79 üzenetére

    Lehet kicsit zavarosan fogalmaztam.

    Ezt irtad:
    Lehet, hogy a direkt összehasonlítás hiányzik, de a Z-60 az az Apple A5X-nál processzorerőben úgy 3x, míg IGP-ben úgy 2x gyorsabb. Ezért nem értem, hogy mi az ami hiányzik a teljesítmény oldaláról.

    Hagyjuk az A5X-et. Az a legerosebb (grafikaban biztosan) Apple chip.

    Nezzuk inkabb az A4-et, ami 2-3 eves, egy magos. Tegyunk melle 256 mega ramot. Ultessuk ele a usert. A user boldog.

    Vegyuk a C-50-et, ami meg a mai csucs Apple chipre is koroket ver, nem hogy a fenti hardverre, es rakjunk ala Windows 7-et desktop alkalmazasokkal. A user kegyelemert konyorog.

    A portolhatosag azert nem szamit, mert nincs az az isten, hogy a Microsoft varazslattal felgyorsitja a Windows 8-at annyira, hogy a regi szoftverek hirtelen megtaltosodjanak. Kenytelenek lesznek az alkalmazas fejlesztok Windows tabletre butitani/modositani, vagy varni egy megvalto Intel chipre, ami ultrabook teljesitmenyt hoz passziv hutessel, tablet meretben.

    Mivel ez a fejlesztoknek ido es penz, ezert inkabb az utobbit valasztjak, mert az Intel nem sokra van ettol (lasd: 11" MacBook Air vs iPad 3 akkumulator meret). Innentol nem hiszem hogy a C-50-es, netbook kategorias chip barmiben valtoztatna ezen.

    Vagyis ott vagyunk, hogy ha ennek az AMD chipnek a teljesitmenyet, ami (es most neked becsszora elhiszem) koroket ver az Apple arm csaladjara, ki akarjuk hasznalni, akkor tablet szoftvereket kell irni Windows 8-ra: ergo, Steve-nek a siron tul is igaza lesz.

    Persze ott az adu asz, a Windows 8 GPU gyorsitasa. Nos, lehet azon nyerni, biztosan, de hogy egy ekkora szakadekot athidalni, csak ezzel, annelkul hogy kurtitananak a desktop Windows platformon, szerintem nem lehet. Tul komplex a szoftver, tul nagy bloatware a platform, tul sok a 3rd party app, ez nem megy at GPU-ra soha.

  • erdoke

    titán

    válasz Abu85 #81 üzenetére

    Nem érzelmi alapon kell hozzáállni. Engem annyiban érdekelt a dolog, hogy meg tudom-e nézni a neten azokat az oldalakat, amiket rendszeresen látogatok? Meg tudom. Foglalkoztat, hogy mi lesz a Flash sorsa, vagy hogy miért gonoszkodtak vele? Egyáltalán nem. Ha meg tudom tenni, amit szeretnék, az számomra egyenlő a szabadsággal. Nem érdekel, hogy meg tudnám-e tenni, amit egyébként se akarok...

    (#86) =WiNTeR=
    SSD van a laptopjaimban is. Tudod, azokban, amit nem szívesen veszek elő. ;)

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz Abu85 #88 üzenetére

    Az akkumlator merettel arra celoztam, hogy az Inteles Core i5/i7 es egy arm chip aramellatasa hasonlo meretbol fedezheto, igaz, az elobbi kb. fele annyi ideig birja, viszont desktop OS-t futtat, desktop alkalmazasokkal.

    Vagyis az Intel kozel jar egy nem netbook osztalyu, tabletbe rakhato chiphez.

    Mert a user szar gépet vett. De ez nem a hardver hibája.

    En meg nem hiszem el, hogy egy HAZIGAZDA-val probalok szakmai vitat folytatni, ervekkel, amikor egy reszletesen kifejtett hozzaszolasomnal elegended a fuled mellett amit irok, es ennyivel elhesegeted az egeszet.

    [ Szerkesztve ]

  • erdoke

    titán

    válasz Abu85 #88 üzenetére

    Az a baj ezzel a fránya Flash-sel, hogy amikor konkrét oldalakat/példákat kérek, az szinte mindig fut iPaden is. Néha nem, de akkor is előfordul, hogy van dedikált app (FarmVille, Időkép és hasonlóan színvonalas társaik). :N

    (#89) JulWCZar
    a Windows konnyen atalakulhat egy alapvetoen tableten futo rendszerre. Nyilvan a nagyvallalatnal nem.

    A vállalati alkalmazottak se szeretik a saját tabletjüket hordozni a céges laptop mellett. Nagy a nyomás a jelen kor IT-jén, hogy olyan megoldást adjanak a dolgozók kezébe, amivel maradéktalanul el tudja látni a munkáját a delikvens, és nem inkább a privát iPadet rántja elő a táskájából.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz Abu85 #92 üzenetére

    Ezt ertem Abu, es amit a masik hozzaszolo irt, hogy ez a jovo zeneje. Tiszta sor.

    No akkor viszont a szoftver kenytelen valtozni, a la iPad, vagy maradunk netbook teljesitmenynel, amit viszont ut az iPad.

    Nincs kedvem leirni, nem olvasod el, vagy nem erdekel, Jobs is elmondja a videoban, tabletre tablet szoftver kell, vagy varazs hardver.

    Te is irod, varazs hardver egy ideig nem lesz. Ez a proci biztos nem az, tudjuk hogy lassu Desktop windowshoz. Es GPU gyorsitas ide vagy oda, a Windows (pl. .net), a Windows alkalmazasok komplexitasa ha nem valtozik szamottevoen, akkor egy C-50-es teljesitmenyu Windows 8 tablet rosszabb elmenyt fog nyujtani, mint egy ket generacioval ezelotti iPad, a nevetseges kis arm cpujaval.

    Leirtam a ket lehetseges iranyt: gyorsabb chipek (ez nem az), vagy rendeteg penz es ido butitott szoftverek irasara. Igaz, az iPaddal ellentetben meg a hardver platform is fragmentalt lesz. Hurra.

    Ez a chip, ilyen kilatasokkal nem fogja a hasznalt iPad piacot se megrengetni. Nincs az a varazslat hogy desktop Windowssal megtaltosodjon, hiaba gyors a benchmarkokban.

    Tenyleg leirtam tobb szemszogbol, es nem erdekel, csak kiragadsz reszeket, vagy elojossz a flashhel, de hat en is turelmes vagyok, leirom sokadjara is hatha.

    Nem celom hogy felidegesitselek.

    [ Szerkesztve ]

  • #40935168

    törölt tag

    válasz Abu85 #126 üzenetére

    :R Köszönöm, bőven oké lenne sztem is a teljesítménye. Még egy kérdés - lehet hülye kérdés: x86 vagy x64 a platform (vagy a Win8 ami rámegy) ?

    [ Szerkesztve ]

  • #40935168

    törölt tag

    válasz Abu85 #129 üzenetére

    Megnyugodtam. A RAW fájljaimmal pl. a 32 bites DxO Optics Pro nem boldogul, be sem tölti, a 64 bites igen. Ehhez pedig 64 bites OS kell. Thx.

Új hozzászólás Aktív témák