Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsigus

    őstag

    válasz danikollar #4 üzenetére

    A Sanctuary (2008) c. sorozat (és még valószínűleg sok más) is 4k felbontású kamerával lett leforgatva, de ez nem jelenti azt, hogy ki is adják így a közeljövőben...

    A 35mm-es filmre forgatott alkotások is digitalizálhatóak 4k felbontásra (a nagyon régiek is), de a stúdiók és a (TV) gyártók egymásra várnak.

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz erdoke #64 üzenetére

    "Csak azt mondom, hogy mozizáskor ahol van (55"+), az megfizethetetlen lesz a nagyon nagy többség számára, illetve az a nézési távolság, ahonnan tényleg mellbevágó a különbség, teljesen eltér a tévézési szokásaiktól."

    Ez most így van, de mi lesz 5-10 év múlva? Az egyre nagyobb és nagyobb TV-k ára folyamatosan csökkenő tendenciát mutat... Nemrég volt itt a PH!-n egy statisztika is, amiben látható volt, hogy nő a nagyobb képátló iránti kereslet, ami előbb utóbb magával vonzza az árak további esését is, hiszen azt érdemes akciózni, és abból érdemes nagyobb mennyiséget legyártani amire van kereslet.

    Nyilván ha a dezz által említett "1x1px-es" optimális képátlót vesszük figyelembe akkor még nagyon-nagyon sok idő mire a megfizethető kategóriába fog esni egy 4k-hoz méretben tökéletesen passzoló TV (vagy projektor), de ahogy a HD-Ready/FHD közötti különbségnél, sztem itt is előbb utóbb el fog jönni az az idő, hogy legyen értelme 4k TV-t venni, mert ha nem is lesz tökéletes 4k minőségű a kép, hozzáadhat az élményhez, és lehet majd egy kisebb TV-n is látni a különbséget, mint amit a THX ajánl.

    Ha beindul a dolog, és lesz rá igény, akkor egyre gyorsabban és gyorsabban fog terjedni. Egy HDTV is nagyon sokáig "álom" volt sokak számára, ma mégis egyre többen megengedhetik maguknak.

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz dezz #67 üzenetére

    Tudom, hogy mire gondoltál, de ha megnézed nem is "1x1px-es képátlót" írtam, csak nem volt kedvem leírni ugyanezt amit most te írtál nekem (most sincs). :)

    Szerk.: akkor mondjunk inkább a 4k-hoz "1x1-es sakktáblát". Nem kell ilyen közelről nézni, hogy minőségjavulást érj el. Mint ahogy HD-ready/FDH közötti különbség sem csak akkor látszik ha látod a FHD-n az 1x1-es sakktáblát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák