Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz Tigerclaw #5 üzenetére

    Az USA a szankcionált céggel kereskedő cégek országait is szankcionálja (tehát adott esetben az országoknak maguknak kell fellépniük a saját adófizető cégeik ellen ha nem akarnak országos szintű embargót, mert az USA terjeszti ám a demokráciát meg a szabadságot) . Van ország amelyik beleállt, van amelyik nem, és van amelyik "tövig benyalt". Ez úgy nagyjából az erőviszonyoktól függött.

    "Mondjuk valamiert ezt a Huawei sem emlegeti...se a kinai kormany...pedig eleg komoly szankciokat kaptak."
    Mármint _te_ nem hallasz ilyesmiről, mert a hozzád eljutó hírekben nem szerepel.

    "Az igazsag valahol feluton lehet."
    Fenét. Ez egy ordas nagy kamu. Várj! De hát az nem lehet! De hiszen hasonlót sohasem csináltak! De ha csinálnának is ilyet, ennél sokkal durvább dolgot biztos nem csinálnának! Pl. nem hamisítanának bizonyítékokat vegyifegyverekről, és ezeket ürügynek használva lerohannak egész országokat. Dehogy.
    Egyébként is az, hogy a saját szövetségesüket lehallgatják, hogy gazdasági előnyökhöz jussanak kereskedelmi tárgyalásokban, azt csak a húsvéti nyuszi terjeszti.

    Hány éves vagy királyfi?

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Colomb #9 üzenetére

    "Függetlenül az érdekszférák létezésétől, mondjuk a demokrácia speciel ténykérdés"
    És? Nem kérdőjeleztem meg, hogy demokrácia van náluk. Próbáld meg értelmezni amit írtam.
    Egy kis mankó: Próbál úgy értelmezni, hogy az a mondanivaló: nem kell mindent elhinni amit hallasz, csak azért mert "demokráciából" ered.

    "A kérdés csak az ha ezt megteszi, van-e valamilyen eszköz az emberek kezében, jóvátételre, arra, hogy ezt a nem tetsző gyakorlatot ne folytathassa."
    Nos az USA lakosságának esetében egyértelműen nincs ilyen eszköz. Tudsz esetleg példát mondani arra, hogy hol van ezen a sárgolyón? Mert én nem.

    "Én részemről ha azt nézzük, hova szeretnék tartozni, akkor inkább oda ahol legalább vissza lehet kérdezni."
    Egyetértünk. Nyilván abban is, hogy ez Magyarországon utoljára a Kádár korszakban volt kimaxolva. És nyilván abban is, hogy Kínában is csak annak van ilyesmiből problémája, aki szervezkedik vagy nagy nyilvánosság előtt agitál a hatalom ellen.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz #16820480 #13 üzenetére

    "Amúgy kína ki is zárt elég sok céget, de ez már megszokott és bevett gyakorlat úgy 10-15 éve."
    Ez így van. :K
    Ettől függetlenül a Huawei elleni vádak valótlanok. Ne fogadjuk már el a hazugságot igazságnak.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz #16820480 #25 üzenetére

    Teljes mértékben egyetértek azzal amit írtál.
    Szóval visszatérve az eredeti témához, mit gondolsz miért hazugságra alapozva tiltják ki a cuccokat, és miért nem arra hivatkozva amit te is írsz? Kíváncsi vagyok a véleményedre. :K

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák