Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Dragon

    senior tag

    Igazából szívesen vennék egyet. Ez a gyártó gyártja a (számomra) legkényelmesebb egereket. Akármennyi egeret próbáltam eddig életem során, a Mad Catz volt mind közül a leginkább tenyérbe illő nekem. Mintha pont az én kezemhez öntötték volna. Az állítható méretezés miatt van ez. Akik próbálták, azok tudják miről beszélek szerintem. A probléma csak az, hogy kettőből kettő elég hamar (1-2,5 év használat után) megadta magát, pedig mocsok drágák. Illetve rengeteg helyen láttam, hogy tömegesen számolnak be róla az emberek, hogy rövid az élettartama... így aztán nem merem megvenni kurva drágán....

    Ha tudnám, hogy 10 évig bírja, akkor nem érdekelne az sem hogy 70.000 Ft vagy mennyi, mert megérné a kényelemért és a pontosságért. Sajnos a Mad Catz nem tudja véleményem szerint kinőni egyik egerével sem ezt a megbízhatósági problémát.... :( Tényleg csak ez az egy bajom van a gyártóval semmi más. Ezért nem tudok tőlük jó szívvel vásárolni. A Mionix Naos Egerem már 7 éve bírja, előtte Logitech volt az is bírt vagy 10 évet, meg párhuzamosan vele volt egy Microsoft Intellimouse ... az meg elnyűhetetlen a mai napig gyakorlatilag, pedig már muzeális. Nem értem hogy ennyire rengeteg pénzért miért nem fér bele a kompromisszumok nélküli minőség és megbízhatóság....

    Tartok tőle hogy ez sem lesz másabb, limitált kiadás ide vagy oda....

    Többiek, akik ezt olvassátok, nektek van valami tapasztalatotok a gyártó termékeivel? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz #06658560 #3 üzenetére

    Úgy látom a 2. hsz-ban is DETTÓ ugyanaz a vélemény alakult ki, mint bennem. Teljesítmény és dizájn csillagos ötös, minőség 1-es alá. De ezek szerint ellenpélda is van. Akkor inkább olyanok a gyáró termékei, mint annó a DFI alaplapok még nagyon régen? (Értsd: baromi sok elromlott, de ami nem romlott el az elején, az után elnyűhetetlen volt... :D )

    Az a bajom, hogy egy lutrira nem áll módomban ennyit áldozni sajnos... :( Nem vagyok annyira eleresztve, hogy ezt megengedhessem. Megbízható termékre hajlandó vagyok áldozni természetesen. Szívem szerint gondolkozás nélkül vennék egy ilyet , de a józan ész visszatart tőle. :U

    2 egerem volt tőlük. Mindkettő hamar meghalt, pedig tényleg nem kínozom az egereimet. Átlagos használat mellett 1 illetve 2,5 évet bírtak. Továbbá volt egy billentyűzetem is tőlük. Az meg olyan volt, hogy szó szerint letört a sarka mint valami mézeskalácsnak, annyira gyenge volt az anyagminősége... (és nem, soha nem szoktam ütni!) Egyszerűen csak arrébb akartam rakni, hogy kényelmesen álljon és a kezemben maradt a sarka. Még egy 1500 Ft-os billzettel sem jár így az ember, nemhogy egy 18.000 -ressel. Ezen felül a szoftvere olyan szinten hulladék volt, hogy semmit se lehetett normálisan beállítani rajta, továbbá mintha egy TXT-t néznék olyan volt az egész szoftver (tehát ronda, buta és még azt a keveset sem csinálja amit elvileg tudnia kéne.) A billzet nem húzta sokáig nálam. Eladtam elég hamar, mert csalódás volt. (persze az új vételár töredékéért...) Sokat buktam azon is... de még mindig kevesebbet mint az egereken, amiknek 0-ra csökkent az értéke, miután lejárt garival tönkrement.

    Én mindig nagy reményeket fűzök ehhez a gyártóhoz. Ha egyszer gyártanak nekem egy prémium minőségű terméket hosszú élettartammal, akkor már veszem is meg és ajánlom másnak is. De ez így valahogy komolytalan, hogy az árazás az egekben van, a minőség meg annyira rossz, hogy még pesszimistaként sem gondolna rá az ember ilyen árazás mellett.....

    Azért örülök, hogy van akinek bevált. Tényleg lehet, hogy csak szimplán akkora hiba %-al dolgoznak, hogy minden 2. termék szar, de ami nem szar, az meg 10 évig bírja... :)

    U.I.: AZ egy Logitech G19 ott ami befigyel oldalról? :) Nekem rengeteg ideig volt G19-em. Pont a Mad Catz billentyűzet után vettem, és vagy 7 évig használtam. Azután is működő állapotban adtam el a következő gazdának mechanikusra váltás miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz nyunyu #6 üzenetére

    Eredetileg azt hiszem Saitek volt a gyártó neve (Cyborg nevű termékcsaláddal). Aztán egybeolvadtak vagy nevet változtattak vagy fogalmam nincs, de valami más lett... aztán pedig abból lett a Mad Catz, ami elvileg a harmadik neve a gyártónak. De azóta már jó ideje Mad Catz. A termékek azóta is jellegzetesek. Senki más nem gyárt ilyen formájú \ kinézetű egereket.

    Saitek Cyborg egér (még 8-9 évvel ezelőtti termék) Régen gyártották.

    Mad Catz RAT-ről meg az egyik fórumtárs már tolt ide képeket. Teljesen hasonlít a Saitek Cyborg-ra. Annak az utódja \ továbbfejlesztett változata szerintem.

    De szóljatok ha rosszul tudom \ látom....

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz Synthwave #11 üzenetére

    Hát én nem tudom, lehet, hogy csak én vagyok peches srácok, de nekem egész életem során AKÁRHÁNY egerem beszart, kivétel nélkül mindig a "szeme" vagy az elektronikája halt meg. Soha nem volt még hibás gombom vagy hibás kábelem. Kopott talpam már volt, de nem próbáltam cserélni, mert nem volt annyira létkérdés. Szóval örülök, hogy ezeket könnyen ki lehetne cserélni, ha ez lenne a baj... forrasztani én is tudok, de ha meghal a szeme vagy a nyákon valami tönkremegy, ami kívülről nem látszódik, akkor sajnos baszhatom ki a kukába az egész egeret és eddig MINDIG ez történt, amikor meghibásodott az egerem. Vagy tudtok erre is jó megoldást? :U

    Ezért nem merek bevállalni Mad Catz egeret, mert sok hibásodik meg belőle.

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz Synthwave #36 üzenetére

    Akkor valszeg a 3. lesz a nyerő, hogy kurva nagy pechem volt eddig az egerekkel. Ha kontakt hibás lett volna, azt azért ki tudtam volna szűrni, maradjunk annyiban. Ha kellett volna, akkor forrasztottam volna, de nem kellett, mert az elektronika hibával nem tudok mit kezdeni. Haladjunk időben visszafelé: Ilyenek voltak, hogy az egyik egerem szó szerint "meghülyült" egyik napról a másikra. Este kikapcsoltam a gépet, minden fasza, reggel be, amint kezdeném használni mindent csinál randomra. Kattint, görget, kijelöl, mozog a kurzor, stb... Először azt hittem a billzeten beragadt vmi gomb, de sajnos az egér halt meg. Más gépekre rákötve is ugyanezt produkálta. Ez egy Mionix Naos 5000 volt. 2 év 1 hónaposan. 1 hónappal a gari letelte után. Ráuntam, hogy mindig benézem... vettem még egy ugyanolyat újonnan, kicseréltem a vonalkódos matricákat és visszaküldtem a régit gariba az újnak a "mindenével". Kicserélték simán, aztán eladtam amit visszakaptam gariba újat. Amit pluszba vettem azt meg azóta használom 5 éve. Azóta még semmi baja nem volt, el ne szóljam. Előtte Saitek egerem halt meg 1 évesen. A gyári szoftvere szólt, hogy frissíteni kéne a firmware-t az egéren, mert van új. Csak rányomtam egy OK-t és már csinálta is, aztán onnantól nem éledt fel az egér. Visszaküldtem gariba. Adtak egy újat. Az kb 2 év 4 hónaposan halt meg. Használat közben (asszem épp Diabloztam) egyszer csak nem reagált. Kihúztam visszadugtam... áramot kapott, mert világítottak a "díszek" de a korzor mozdulatlan maradt. További tesztelés \ szerelés után arra jutottunk, hogy meghalt a szeme és kuka. Sehol nem látszott semmi hiba külsőleg rajta. Előtte Razer Diamondback Acid Green egerem volt. Azt nem nagyon szerettem, mert a szimmetrikus egerek nekem nem kényelmesek, de az is a gari letelte után kb 3-4 hónappal adta meg magát ugyanúgy, hogy leállt és se kép se hang. Kuka. Előtte Microsoft Intelimouse 4.0 volt. Annak is a szeme halt meg 3 évesen 1 évvel a gari letelt után. Sajnos én eddig kivétel nélkül kényszerből cseréltem csak egeret, nem azért mert akartam cserélni, javítani meg soha nem lehetett. Ja tényleg még egy rövid ideig Logitech G500 is volt szintén nyákján halt meg valami. Azt használtan vettem és kb 8 hónapig örvendeztetett meg mielőtt meghalt. Sokszor volt, hogy már azt hittem hogy biztos szar a tápom vagy az alaplapom vagy az USB portom, akármi, de nem. Csak az egerekkel nézem be folyton. Billentyűzetből meg minden egyéb hardver téren kb 95 %-ban az van, hogy megveszem, használom évekig aztán eladom, mert cserélni akarok nagyobbra, jobbra, másmilyenre stb. Egyedül egérből nem sikerült még olyan találnom, ami tartós lenne. Pedig ha valaki akkor én aztán tényleg vigyázok a hardvereimre. Az összesre. És szeretek egy-egy hardvert sokáig használni. Ritkán szoktam cserélni a cuccokat, ha csak el nem romlik és muszáj. Ha viszont cserélek, akkor a jó minőséget igyekszek megcélozni minél jobban. Pedig nincs nagy elvárásrom egér téren. Annyit szeretnék, hogy minél kényelmesebb (ergonómikus) legyen, tartós legyen és legalább 5 gombos legyen. Ezek a fő szempontok nekem egy egérnél! Ez a mostani Mionix Naos 5000 már majd 5 éve bírja, szóval el ne szóljam messze egyéni rekord gyanús már jó ideje. Elég kényelmes, de a Mad Catz kényelmesebb volt, meg a Saitek is. (tényleg a Mad catz-et, mint a téma főszereplőjét kajak kifelejtettem az előző felsorolásból, de korábbi hozzászólásaimban talán már írtam róla). Hát nagyjából ennyi. Úgyhogy röviden összefoglalva: Szerintem ez az irdatlan unmák kategória lesz, mert jó rég óta semmi más hardverrel nincs bajom csak az egerekkel. De azzal mindig is volt.... jó lenne már találni egy minden szempontból tökéleteset. :) Sajna nem vagyok annyira eleresztve pénzzel úgyhogy mindig nagyon fáj, amikor egy hardvert váratlanul kell cserélni, mert elromlik ... :( Igyekszek mindent úgy intézni hogy mindenre legyen folyamatosan gari... csak az egérkékre mindenki keveset ad úgyhogy azzal nem lehet ezt megjátszani úgyhogy marad a béka amit le kell nyelni :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák