Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyberpunk

    félisten

    Az még hagyá hogy új tokozás de sajna meghagyták azt az idétlen hűtés felfogatást :W
    Ráadásul az első nem hivatalos tesztek alapján nem tűnik valami nagy durranásnak legalábbis játékokban nem hozza azt a 150% gyorsulást. Úgyhogy szerintem aki Core2Duo vagy Quad tulaj az még egy jó darabig nem fog rákényszerülni hogy váltson.

    A Deneb meg elég jónak ígérkezik legalábbis nem nagyon lesznek óra jelbeli problémák.
    Állítólag egy gyári mintapéldányt alapfeszültségen egészen 4GHz-ig húztak normál lég hűtés mellet. Persze mivel ezek mintapéldányok ezért a végleges verziók már nem valószínűleg lesznek ennyire jók, de azért van remény :)

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • PpenoO

    őstag

    válasz whitehand #50 üzenetére

    Szerintem ez akkor is fekete pont az Intelnek, nem pedig piros. Idáig az is összelapátolhatott egy csúcs konfigot, aki apránként kezdte. Te szavaidat használva ezentúl, ha vki csúcskonfigot akar, nem apránként, hanem egyszerre kell beruháznia. Azt meg nem nevezném fejlesztésnek hogy 2 csatornás memvezérlős alaplapba több ramot, picivel magasabb órajeles procit teszek bele...megint a te szavaidat használva a 3 csatornás elvileg 2x olyan gyors mint a 2 csatornás....

    Legnagyobb gond szerintem az lesz, hogy a mainstream lapok, chipset miatt nem fogják megkapni a full pci sávszélt...ahogy már ez tapasztalható p45nél..tudom nincs nagy különbség kis felbontásnál 2x16x és 2x8x között. 1920x1200tól kezd érdekessé válni a dolog. Gondolom az extrém kat. lesz pci-e 2.0 2 3x16x, a mainstream meg marad pci-e 2x8x. Így a szerényebb forrásból gazdálkodó játékosok is hátrányba lesznek...hiába a nagy monitor, hiába az extra videókártya, ha nem rakunk mellé egy extrém alaplap+proci+ram triót. Ezzel szerintem a konzolpiacot segítik, nem a sajátjukat.

    [ Szerkesztve ]

  • shabbarulez

    őstag

    válasz antikomcsi #49 üzenetére

    Szerintem te nem érted. Mindeki elég nagyfiú ahhoz hogy eldöntse pénztárcája alapján melyik árkategóriát engedheti meg magának, melyik piaci célcsoportjába tartozik. Az 500-1000 dollár vagy feletti cpu-k és 300-400 dolcsis alaplapok célcsoportjába vagy pedig a 100-300 dolcsis cpu-k és 100-200 dolcsis alaplap célcsoportjába.

    Egy LGA1160-at vagy egy LGA1366-ot ugyanúgy lehet majd fejleszteni, ahogy most egy LGA775-öt tudsz. Azokhoz is lesznek majd új alaplapok P65, P75 meg X68 meg X78 amely lapokba ugyanúgy be lehet majd pakolni a korábbi procikat és memót, ahogy most is megteheted LGA775-nél. És ha kijönnek újabb gyártástechnológiával gyártott, nagyobb órajelű cpu változatok, akkor azokra le tudod cserélni a régit, ahogy ezt most is megteheted. Nagy valószínűséggel ezek a socketek 4 évig bírni fogják, nagyjából akkor jön majd a ddr4.

    Az eltérő piaci szegmensek között nem igazán jellemző az hogy a vásárló idei-oda ugrál. Biztos hogy van rá példa, de nagyon ritka. A tömeggyártás pedig soha nem a ritka kivételeknek való megfelelésről szól. Nem tartom túl életszerűnek azt hogy valaki vesz egy olcsó vagy középkategórás mainstream kategóriás alaplapot, miközben eltökélt célja hogy rövid időn belül ezer dolcsis extrem cpu-t akar venni hozzá. Akinek ilyen távlati céljai vannak és megvan a megfelelő pénzmagja ilyen drága cpu-hoz, annak nem az 100-200 dolcsis árkülönbözet lesz a legnagyobb gondja ami egy extreme és egy mainstream alaplap között van.

    Egyébként is vásárlások döntő része komplett konfiguráció, akár üzleti szegmensből, akár a magán vásárlók döntő része esetén. Azzal tisztában vagyok hogy itt a PH-n erősen felülreprezentált a gépét állandóan átépítgető és havonta bővítgető réteg, de attól nem ők képviselik az átlagot. A döntő többség 2 de inkább 3-4 évente vesz egy komplett konfigot és nagyon elvan vele. És marhára nem érdekli az hogy a köztes 3-4 évben milyen új socket, cpu, memória típus, chipset, videokártya és egybek jöttek ki. Amikor pedig gépet cserél az adott időpillantban megvásárolható kínálatból választ a pénztárcája szerint. Mivel a vásárláskor tiszta lappal indul, számára teljesen érdektelen mi új socket meg mi nem. Ugyanúgy az sem érdekli hogy a jővőbeli 3-4 évben milyen új socketek, meg cpu-k és chipsetek jönnek majd ki, ő az alatt vígan el lesz az újonnan vett gépével. A gépvásárlók úgy 90-95%-ának ezek a technológiai változások egyészen 1xűen érdektelenek. Mápedig az AMD és Intel ügyfélkörének gerincét ezen vásárlók teszik ki, az ő igényeiknek kell elsősorban megfelelniük.

  • Suker10

    aktív tag

    válasz shabbarulez #54 üzenetére

    Egy idő után az árak csökkenni fognak mindenhol. Ez pl. akkor lesz, amikor megjelennek az újabb processzorok és alaplapok. Azonos árak mellett senki nem fogja a gyengébbet választani. Ez nonszensz. Amit eddig leírtál, az nem ok a szétválasztásra. :D

    Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

  • PpenoO

    őstag

    válasz shabbarulez #54 üzenetére

    "Mindeki elég nagyfiú ahhoz hogy eldöntse pénztárcája alapján melyik árkategóriát engedheti meg magának, melyik piaci célcsoportjába tartozik."

    Idáig nem kellett eldöntenie, dönthetett késöbb is!!!! Ez szerintem a legnagyobb hátránya a dolognak.

    "Egy LGA1160-at vagy egy LGA1366-ot ugyanúgy lehet majd fejleszteni, ahogy most egy LGA775-öt tudsz."

    Hova fejleszted lga1160at??? tri-channel sose lesz, full pci-e sávszél sose lesz...

    "Nem tartom túl életszerűnek azt hogy valaki vesz egy olcsó vagy középkategórás mainstream kategóriás alaplapot, miközben eltökélt célja hogy rövid időn belül ezer dolcsis extrem cpu-t akar venni hozzá."

    Ezt én se, viszont a fordítottját sokan megcsinálták...ez a lehetőség megszünik.

    "Egyébként is vásárlások döntő része komplett konfiguráció, akár üzleti szegmensből, akár a magán vásárlók döntő része esetén. Azzal tisztában vagyok hogy itt a PH-n erősen felülreprezentált a gépét állandóan átépítgető és havonta bővítgető réteg, de attól nem ők képviselik az átlagot."

    Ebben is igazad van, viszont ne lepődj meg, ha itt Ph!-n az Intel új generációi sokaknak szemet szúr.

    "A döntő többség 2 de inkább 3-4 évente vesz egy komplett konfigot és nagyon elvan vele. És marhára nem érdekli az hogy a köztes 3-4 évben milyen új socket, cpu, memória típus, chipset, videokártya és egybek jöttek ki. Amikor pedig gépet cserél az adott időpillantban megvásárolható kínálatból választ a pénztárcája szerint."

    Az első, esetleg második asztali gépnél ez igaz. Viszont minél többször vásárolsz hasonló terméket, annál jobban fogsz érteni hozzá és annál válogatósabb leszel. Akikre te gondolsz 1x vesznek asztali gépet maguknak...manapság a note-netbookok idejét éljük, nekik lett ez a piaci szegmens kitalálva...úgyhogy akik hozzászoktak az asztali megoldásokhoz (teljesítmény miatt) az idő elteltével egyre igényesebbek és válogatósabbak lesznek alkatrészek szempontjából és nem egybe veszik a configot.

    "A gépvásárlók úgy 90-95%-ának ezek a technológiai változások egyészen 1xűen érdektelenek."

    Ennek a 90-95%-nak legalább 2/3a note-netbookot vásárol már, nem pedig asztali configokat. Ez látszik abból is mekkora kínálat van note-netbookból és egész konfigból például egy műszaki nagy áruházban. Dolgoztam már számtech boltba, van kb 4-5 kész config (papíron persze) és valahogy amikor figyeltem a vásárlókat nem egész konfigokkal távoznak többször, hanem alkatrészekkel..Persze most fellehet hozni a munkaállomásokat gyártó forgalmazó nagy cégeket, mennyi kész konfigot adnak el....de szerintem lga 1160 .urvára nem munkaállomás...persze majd ezzel fognak pötyögni...inkább sokkal olcsóbb és hasonlóan hatékony (internet, word, excel, adott cégre fejlesztett célprogramok melyeknek gépigénye elenyésző) rendszerekkel.

    [ Szerkesztve ]

  • PpenoO

    őstag

    válasz PpenoO #56 üzenetére

    " "Nem tartom túl életszerűnek azt hogy valaki vesz egy olcsó vagy középkategórás mainstream kategóriás alaplapot, miközben eltökélt célja hogy rövid időn belül ezer dolcsis extrem cpu-t akar venni hozzá."

    Ezt én se, viszont a fordítottját sokan megcsinálták...ez a lehetőség megszünik."

    Félreértettem!!

    Nem olcsó mainstream kategóriás lapot vennének, hanem beruháznának egy komolyabb alaplapba és idő elteltével vennének hozzá komolyabb procit. Ezt a procedúrát rengetegen csinálják, főleg itt Ph!-n, mivel az alaplapok ára az idő múlásával kisebb mértékben csökken, mint a processzorok ára. Na ez szűnik meg Intelnél.

    [ Szerkesztve ]

  • Oliverda

    félisten

    válasz whitehand #50 üzenetére

    Ez nem igaz. Az a +1 csatorna legjobb esetben is maximum 5-10% pluszt fog hozni, de az is lehet hogy semmit. Az eddigi tesztek legalábbis erről árulkodtak. Nem az az 1 csatorna a lényeg hanem az IMC. Ez a kategória egyértelműen a fejőstehén. Nem is csoda hogy a kisebbek majd csak jóval később jönnek, aki nagyon be lesz sózva az csengessen szépen és vegye meg majd ezt.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Depression

    veterán

    válasz whitehand #50 üzenetére

    "akinek nincs pénze az ne akarjon csucskategóriát ilyen egyszerü... "

    Úgy látszik Te a gazdagabbik részbe tartozol, és majd büszke lehetsz, hogy mások nem fejleszhetik a gépüket később ugyanarra a színvonalra, mint a tiéd.

    "el kell döntened elöre mit akarsz mire akarod használni a gépet és mennyire nagyok az igényeid..."

    Ez lenne a jövő? Döntsd el most azonnal, mert később nem lesz esélyed sem változtatni rajta.
    Pont ez volt annó az IBM alapú gépek elterjedésének alapja, hogy tetszés szerint variálható alkatrészekből állt.
    Mi lesz a jövő? Csak Intel alapú vid.karikat fog kezelni?
    Eddig is szét volt választva az alapján, hogy mire jó: volt szerver és asztali. Most az asztalit kettészakítják, és már 4 platform lesz az Atommal együtt.

    "Te nem érted a dolgot a csucskategória az 3 csatornás memvezérlös majdnem dupla olyna gyors mint a kétcsatornás mainstrem"

    Igen, de a mem.vezérlő pont a prociban lesz, így felesleges lenne ezért drágább alaplapot venni.

    [ Szerkesztve ]

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Godefroy

    senior tag

    válasz Depression #59 üzenetére

    Azért abban igaza van, hogy Asrockban a Quad típusú felfogás csak ilyen vadkeleti viszonylatban elfogadott.
    Sokan tovább nyújtoz(ná)nak mind lehetőségeik engedik.

    Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz Zájec #23 üzenetére

    Nah efelől ne legyen kétséged, lesznek itt elegen akik megveszik... :))

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz shabbarulez #54 üzenetére

    Tőlled is elnézést kérek, én már csak ilyen hülye vagyok.

    Bevallom nem is olvastam végig a hozzászólásod,............. úgysem érteném.

    Tudom teljesen értelmetlen az is, ha valaki 300 dolláros alaplapba szeretne 300 dolláros procit, majd másfél év múlva megvenni megint 300-ért a 2 évvel ezelőtti 1000 dolláros procit. Ez mekkora hülyeség! Igazad van!

    [ Szerkesztve ]

  • Oliverda

    félisten

    válasz antikomcsi #62 üzenetére

    Jobban is jártál szvsz. ;)

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Oliverda #63 üzenetére

    Megpróbáltam, de a második bekezdésnél feladtam. :B

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    Szerintem felesleges megmagyarázni akarni az Intel új stratégiáját. Megunták, hogy a felsőkategóriás chipseteiket nem veszik... kész.

    Aki továbbiakban magáénak akarja a választás lehetőségét, az vesz AMD-t, aki "most akar dönteni", az vesz Intelt.

    [OFF]A saját véleményem eddig csak annyi, hogy az az áraknak nem fog jót tenni, hogy egy chipset szolgálja ki a felsőkategóriát... És egyelőre az nV 1366-os chipset-éről semmi hír... Nem tartom lehetetlennek, hogy az Intel azért "kapta meg" az SLI-t, mert az nV csak LGA1066 alá gyárthat majd. Így viszont kélem, hogy 50k alatt lehetne az elkövetkezendő fél évben kapni chipset-et a nehalem alá.

    És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy mivel külön socket, a P55 és X58 ára közé sem kell nagy hézag... (a P55 árának kárára term.)[/OFF] De ez csak az én kis fantáziálásom... :)) Ki tudja még, hogy hogy lesz...

  • Myers

    senior tag

    Ezt a sok sírós embert! :(((

    Ha nem tetszik -> AMD. Ott minden tökéletes.

    Miért akar itt mindenki egyből nehalemet? Mintha a jelenlegi core2 generáció novembertől egy fabatkát sem érne. Ez kb az a kategória, mintha a c2d QX-ek megjelenésekor mindenki azt akarta volna venni.

    Néhányan azt hiszik, hogy decembertől nem lehet majd core2-t kapni. De lehet, még vagy 1-2 évig biztos.

    Majd jön a Lynnfield, abban is lesz vagy 1000 féle órajelű, magú, cache-ű proci, 2 gigástól sok gigásig.
    Azt lehet majd venni rogyásig, és szvsz alig lesz különbség egy Bloomfield és egy Lynnfield között. Max 20%-al lassabb, fél áron.

    Meg hogy nem hoz elég teljesítménynövekedést játékokban. És? Mire nem elég ma egy E8xxx-es proci, vagy egy quad? Azt a szintet meg minimum hozza. Másrészt a játékokon kívül is van élet, ott viszont ütni fog.

    http://www.muszaj.hu/

  • bartucc

    addikt

    Én megvárom a jövő karácsony-novembert, meglátjuk mire képes, és mit lép az AMD:)
    De én is kizártnak tartom hogy azonnal megéri azt venni :F
    Mert legalább lemegy a core2 ára :C , legfeljebb veszek egy e8400-8500-öt, 4,5 ghz-en már mindenhez elég(még sztem egy év múlva is), de kitudja, most az amd a vga-ival nagyot lépett előre, hátha jövőre mégnagyobbat! De azon a véleményen vagyok, hogy amíg nem lesz erősebb a vga-szegmens, addig felesleges a mostani core2-nél nagyobb proci, mert nem használja ki a többség(!!de akinek pénze van, meg munkára veszi, vegye nyugodtan:) )
    Én addig amig kiderül mi lesz, kibirom asszem a 4200x2-mel:DDD

    "Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

  • bartucc

    addikt

    Másik meg, személy szerint általában úgy építem a gépet hogy nagyjából szinkronban legyen a többivel...
    (vehettem volna hd3850-est is párezerrel többért, de minek ha nem használom ki a cpu miatt, meg az alaplap nem tudja a tuningot ami ahhoz elegendő cpu-órajelhez kell?)

    "Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

  • Suker10

    aktív tag

    válasz Hunter2 #69 üzenetére

    Nem. Valószínűleg most is az lesz. :D

    Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

  • Oliverda

    félisten

    válasz Hunter2 #69 üzenetére

    Annyi különbséggel hogy az S754 köztudottan nem a high end kategóriába volt célozva, oda az S940-et rakták amibe még belemgy a 2.8GHz-es dual core Opteron 290 is akár. Az S939 jött legutoljára. Az S754-nek én sem láttam sok értelmét desktopra (áthidalás volt az egész szvsz) ha csak nem azt hogy ugyanezzel a tokozással adták ki az első Turion mobil procikat is.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nem igazán értem hogy melyik alaplapon hány PCI-E 2.0 sáv lesz, és ezek egy része most a CPU vezerlőjében lesz, vagy mi?
    Valami ilyesmit szűrtem le első olvasatra, de ez furán hagzik...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • whitehand

    senior tag

    válasz PpenoO #53 üzenetére

    kezdjük ott hogy a szerényebb anyagi keretü emberek nem fognak 200-500ért 27"-30" monitorokat venni hanem vesznek 19-21 colost...ahhoz meg nem kell nagy erős videokártya meg sávszél aki meg ki tud adni 70-80at monitorra az ki fog tudni adni alaplapra meg procira is...

    [ Szerkesztve ]

  • PpenoO

    őstag

    válasz whitehand #73 üzenetére

    Szerintem meg kezdjük ott, hogy 24" monitornál már nem gyengén érezhető a sávszél különbség...és folytassuk ott, hogy ekkora monitort már 80-90e lehet kapni, minőségibbet meg 130-140től amit, ha behitelezel, havi 5-15 ezerbe kerül majd a monitor...nem mindegy. Persze lesz egy 10-20%-os felár, futamidőtől függően..de mégis sokkal kényelmesebb, mint egyszerre kipengetni az egész összeget. Több érvelést vártam volna tőled hozzászólásomra, miért nem folytattad okfejtésedet? Tényleg kíváncsi vagyok.....nem mellesleg meggyőzhető.

  • whitehand

    senior tag

    válasz PpenoO #74 üzenetére

    aki tud hitelre venni az tud mindent venni ha kell neki, amugy meg akinek nem tetszik mehet az amdhez akinek kell a teljesitmény az intelt fog választani ugyis akinek meg az ár a fontos annak meg amd vagy mainstrem intel vonal....

    [ Szerkesztve ]

  • --Disztroj--

    senior tag

    válasz whitehand #75 üzenetére

    Pontosan...sztem egy év múlva mindenki attól lesz lehalva mekkora csúcs jóság ez a nehalem, AMD nek meg ha kis esze van, csúcstuning cuccokat kezd gyártani, no de olyanokat, amiket az intel mainstream és felsőkategória közé lehet pozicionálni tudásban/sebességben....ugyanis ha minden igaz, tuning terén az intel nem óhajt segedelmet nyújtani szegény mainstream lurkóknak, ez a továbbiakban csak az igazi kockák kiváltsága lesz....már pesze ha az amd nem teszi azt, amit meg kell tennie, ha élni akar még ezen a piacon, vagy nyerni egy óriásit.

    A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

  • bartucc

    addikt

    válasz --Disztroj-- #76 üzenetére

    Egyetértek, az AMD most kihasználhatja ezt: lásd Nvidia nem fejlődött nagyon másfél éve(jó , sokkal többet is elérhettek volna, de borzalmas az ár/érték az ATI-AMD vga-khoz képest:DDD), és az AMD pedig igen, és ezért most nagyon lent van az Nvidia (ha ez csak ideiglenes is), de ezzel csak jól jártunk: olcsó erős vga:4850, 4870 pl:), vagy 4670:DD.
    Hátha ilyenné válik a cpu-piac is, vagyis hajrá AMD!!!:))

    [ Szerkesztve ]

    "Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    Sokan írtatokk sokfélét, íme az én véleményem:

    Az átjárhatóság valóban csorbul az új rendszernél, de ennek főként technikai és anyagi okai vannak. Mivel a memóriavezérlés a prociban van, a memória meg az alaplapon, ezért nem lehet függetleníteni a kettőt egymástól. Az X58 és a P55 között sokkal több a különbség, mint például az X48 és a P45 között. Ugye ezutóbbinál a főbb különbséget az SLI-támogatás és az 1600-as FSB támogatás (meg még néhány apróság) különbözött. Az új chipsetek között ettől sokkal nagyobb a hézag. X58-ban benne van a PCIe vezérlő, ami ugye alsó szegmensnél már a prociban van, és benne van a QPI is, hogy kommunikálni tudjon a procival, amiben 3 csatornás memvezélő tartja a kapcsolatot a 2x3slotnyi memóriával. P55 ehhez képest semmi. Alig maradt benne valami. Ehhez mérten persze a hőtermelése is töredéke. Nincs benne QPI, nincs benne PCIe vezérlő, de még csak integrált grafika sincs!
    Szóval meg kell érteni. Itt nem elsősorban a néppekkel való kibaxás a cél. Intelnek se jó, hogyha a vásárló csak azért nem vesz drágább procit, mert nem passzol az alaplapjába. A drága alaplap árából meg annak gyártója fölözi a hasznot. Intelnek csak minimális haszna van a chipsetek, alkatrészek árain + a licenszeken. Ha ezt a hasznot is ők vágnák zsebre, az M/B gyártók nem nőttek volna ekkorára.
    Én meg addig nem aggódnék "Jujj szegény mainstream-vásárlónak nem lessz SLI-je"-ügyben amíg: 1-Nem jön ki nV is a maga mainstream alaplapjával 2-Mindkét VGA-gyártó nyomatja a 2-VGA-t 1nyákra/csatira projektet.
    Pl.: 4870X2 árban és teljesítményben egy szinten van 4870CF-el. A hűtés az egyetlen kompromisszum, meg talán a kártya hosszából adódó kellemetlenségek.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • Gyuri27

    félisten

    válasz TESCO-Zsömle #78 üzenetére

    Azt mondom mint a többiek. Sokan vettek közép kategóriás lapokat és középkatos vagy olcsóbb procit. Lapot ugye az egyszeri user nem cserélt 1-1,5 év múlva de belerakhatta az új procit. Példa giga g31+2180. A lap marad proci repül és megy bele 7xxx, 8xxx, vagy akár q8xxx. Na ez nem lesz. Vagy ugye sokan csinálták azt is, hogy megvette a p965-t és ment benne még régi proci is 950-960 pl. Ezt megint nem tudja megcsinálni. Ez itt a baj. ;) Ehhez jön még a ddr3ra való átállás. De nem baj. Legalább tudjuk ki a kulák. Akinek intelje van. :DDD

    Amd - Radeon - Ryzen

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Gyuri27 #79 üzenetére

    Én meg pl. drágább P35-ös lapot vettem, mint CPU-t. Egyrészt azért is, hogy még a következő generációs 4-magosak is belemenjek majd annakidelyén (amire még máig nem volt szükségem), másrészt hogy a jelen procim és RAM-om is biztonsággal elhajtsa ameddig a többi alkatrész bírja.

    Nade nem biztos, hogy túl okos voltam, hisz máig még csak poénból tudtam használni pár napig a 2. hosszú PCI-E slotomat. 4850 CF-et nem építhettem ebben a lapban, mert csak 16/4-et tud. És igaz hogy fogadna egy 4-magos perynt, de mire oda jutok hogy értelmét lássam beújítani egy erősebb CPU-t, addigra már lehet megérné akár mainstream nehalembe fektetni. Sőt, a 4magos perynt se biztos hogy ki tudja majd úgy hajtani mint egy kissebb felszereltségű, de P45-ös lap.
    Szóval vehettem volna ezt a procit olcsóbb P35-ös vagy akár 965-ös lappal, most nyáron meg beújítottam volna egy szintúgy kissebb felszereltségű p45-öset, és abba már mehetett volna akár 4850 CF is, és cserélhetném jövőre olcsó P55-ösre...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Gyuri27

    félisten

    válasz janos666 #80 üzenetére

    A q8200 most 38-42k. Jövöre ha a forint is engedi, meg az új termékekkel amúgy is csökken az ára szvsz nem jársz rosszul. A tuningot is birni fogja szvsz. Ha meg jön a kánaán, hogy kihasználják a procik a 3-4 magot tiéd a világ. Szóval miért vásároltál rosszul? Az sli-cf után siránkozni meg minek? Vannak x2 karik :K

    Amd - Radeon - Ryzen

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Gyuri27 #79 üzenetére

    Miért ne lehetne a jővőben is megcsinálni ugyanazt amit leírtál? Mondjuk jővőre vesz valaki egy P55-ös alaplapot és vesz bele egy 2 magos Nehalemet. 1-1.5 év múlva ugyanúgy vehet majd bele egy 32nm-es 2 magos Nehalemet, sőt akár 4 magosat is, ahogy most is bele lehet rakni 4 magos Penrynt az általad írt alaplapba. Ez semmiben nem fog különbözni az általad írt 65nm-es core2 ->45nm core2 váltástól, de akár a 45nm-es quad is belefér a történetbe, ahogy ez LGA1160-nál is bele fog férni a 32nm-es quad.

    Egyvalami nem fér bele de ez az általad leírt config esetén sem lenne túl tipikus lépés. Az ha a g31-es alaplapot egy QX9650 vagy QX9770-es extreme procival bővítenék. Annak akinek telik ezek dollár fölötti extreme procira nem az lesz a legnagyobb gondja hogy a g31-es alaplapját jobbra cserélje. Ez ugyanígy lesz Nehalemnél is, azok akik egy mainstream kategória mellett döntöttek és vettek egy P55-ös alaplapot, nem az extreme kategóriás LGA1366-os procik árkategóriájában fognak bővítést keresni. Így aztán számukra bővítés szempontjából teljesen érdektelen lesz az hogy ez az árban eltérő kép piaci szegmens termékei nem socket kompatibilisek.

    A memória generáció váltás az mindig ez fájó folyamat, ahol minden az Intelnek kell felvállalnia a rosszfiú szerepét. Egész 1xűre neki van meg a kellő piaci részesedése ahhoz hogy egy ilyet keresztül vigyel, az AMD mindig követő szerepet játszik ebben a folyamatban. Ez minden generáció váltásnál így ment hogy minek az új ha az drágább, jó a régi is. Aztán amikor az új mainstremesedet és az ára lement ugyanarra a sizntre mint a régi akkor már senki nem emlekézett arra korábban miért szentségelt. Ez egy természetszerű folyamat is időbe telik és valakinek végig kell vinni, ez a valaki meg mindig az Intel, mert az AMD túl piaci ahhoz hogy egyedül képes legyen célt érni. Persze lehet azt mondani minek van szükség új memória generációkra, jó a régi is. Persze ilyen gondolkodásmód mellett a mai napig egycsatornás sdr memóriák lennének a gépekbe, akkor meg az lenne a baj hogy miért nem csinálnak gyorsabbakat.

    Azzal hogy egy teljesen új architectúrára tér át az Intel úgyis le kellett cserélni az összes tokozást, hisz ez máshogy nem kivitelezhető. Akkor meg már nem oszt, nem szoroz hogy ezzel egyidőben időzítik az új memóriaszabványra való áttérést. Sők az vásárló szempontjából ez kifizetetten jobb. Csinálhatták volna külön is, hogy most csak a cpu rész változik, jővőre meg a memória és vele együtt a cpu is az integrált memó vezérlő miatt. De azon csak még nagyobbat bukna a vásárló, persze a cégeknek üzletileg több pénz hozhatna.

  • Gyuri27

    félisten

    válasz shabbarulez #82 üzenetére

    Nem az ésszerüséget vitatom hanem a lehetőséget! Az amd is elbaszta ez már tény (754, 939) az intel is elfogja szvsz. Ha a g31 viszi azokat a procikat miért ne rakhatnám bele, ha úri kedvem úgy tartja? Ill az új lapok visszafelé nem lesznek kompatibilisek! Nem egy vita során inteles barátim ezzel érveltek, hogy a p4-ig kompatibilis lefele.
    Ram: Nos az intel kényszerit mindenkit a ram átállásra. Nyilván fejlödni kell. De mikor a ddr-ddr2 váltás idején nem kevés ideig nem voltak jobbak és olcsóbbak a ddr-k. Így a ddr2-k fölösleges volt eröltetni, ugyanigy ddr3-l is. Tehát ha jön egy új (ez esetben) ram az legyen már gyorsabb, mert addig lehúzásnak vélem az egészet. Ennek az erölkösésnek volt köszönhető az amd akkori átállása. Az am2+ddr2 pedig alig volt gyorsabb mint a 939+ddr. Arrol nem is beszélve, hogy a technologiában mindig benne marad valami. A ddr-ben a 400 cl2, a 433, a 466, 500, 600 simán benne maradt. Igaz voltak ilyen ramok viszont a tömeggyártás hiánya miatt magas áron. Ez a helyzet a ddr2-l is. Az 1066 cl4 ramok drágák, drágák az 1150-1200-s ramok is. Pedig azok még tartják a lépést sok ddr3-s rammal.

    Amd - Radeon - Ryzen

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Gyuri27 #83 üzenetére

    Azért az ne felejtsül el, hogy DDR3-nél nem volt olyan kényszer-körülmény, mint most ez a szimetrikus feszültség dolog. Ez szó szerint rákényszeríti a DDR3-fejlesztőket a lépésre, hogy kijöjjenek az alacsony feszültség mellett alacsony időzítésen és nagy órajelen járó ramokkal. Más kérdés, hogy ezek az über-ramok mit produkálnak majd egy extrém C2D-s rendszerben, ahol nincsenek ilyen technológiai korlátai az üzemnek.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák