Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz dkess #27 üzenetére

    A DD+ sima ARC-on is megy, kb. egy évig néztem úgy a Netflixet.

    Melyik eARC-képes tévéből kerül/t ki a Dolby TrueHD?

    Remuxnál még át is lehet állni Dolby-ra, vagy csak LPCM-be dekódolva küldi ki az ember a DTS sávokat (én is gondolkodom ilyenben, maximum egy maréknyi DTS:X filmből elvesznek az objektumok). Utóbbi a lemezekre is éppúgy áll, ettől függetlenül nevetséges ez az átlátszó spórolás. Egy konzolt se lehet DTS-re állítani így, mert nem fogja kezelni a tévé.

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz dkess #44 üzenetére

    Attól még a DD+ nem használja ki az eARC-ot. Szerintem az akkor is megy, ha az eARC-ot kikapcsolja az ember a menüben.

    "Csak hogy ne menjünk messzire a jelen cikkben említett két modell elég jó példa lesz?"

    Nem lesz jó példa, mert a TrueHD a tévés alkalmazásokból nem kikerült, hanem azok soha nem is támogatták. :) A passthrough-ra voltam kíváncsi.

    "nem úgy fogod összekötni ezeket, hogy: BD lejátszó/Shield --> TV --> AVR ..."

    Meglátom, de jelen állás szerint nem kizárt, hogy pontosan így fogom összekötni. Erősítőn át a legváltozatosabb dolgokkal lehet szívni. Lentebb említettem az épp aktuális HDCP és CEC problémákat, emellett képmódokat is kapcsolgathatok attól függően, hogy konzol vagy médialejátszó a forrás, nálam még nincs ALLM. Tévén át pedig csak a hangsávok jelentettek szűk keresztmetszetet.

    Igen, abban gondolkodom, hogy a médialejátszón dekódoltatom a DTS-t és úgy küldöm ki. Vagy ha a Handbrake átkódolja a hangsávokat, akkor ráengedem a filmes könyvtárra. Vagy egyszerűen kitörlöm a DTS sávú anyagokat.

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz dkess #51 üzenetére

    Nézd, mint hobbi érdekel ezeknek a lelkivilága, de fogyasztóként egy dologra vagyok kíváncsi, hogy megveszem a cuccot és működik-e. :)

    Ezzel vannak a problémák, mindig az lesz belőle, hogy melyik ujjamba harapjak. Én legalább számolok a buktatókkal, csak más megnézi a teszteket, aszerint megveszi a méregrága új gépet, hogy milyen fasza lesz, mégis paff (mert nem működik, bugos, nem is fog működni, működik csak nem úgy, FW frissítéssel jön majd, stb.), egy rossz vicc az egész.

    Aztán erre jön a Samsung azzal, hogy Wifi 6E. Lehet, már nem látom a fától az erdőt, de tényleg mi a tökre jó ez egy mai tévében? :) Streamek a kanyarban nincsenek ehhez, a helyi hálóról lejátszás pedig több sebből vérzik.

    Na majd megkérdezem Facebookon, pár napon belül földobja szerintem a hírfolyam. Biztos kisegít pár szakértő, aki a nevét nem tudja háromból kétszer leírni, de azon kívül mindenhez ért. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák