Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz #72042496 #5 üzenetére

    Én nem bánom a külön lejátszót, pláne, hogy most okosítunk fel egy 6 éves Technika TV-t egy stick-kel. Egy Creative P380 adja a hangot, így a vacak belső hangszóró se gond. Random a TV mögött elhelyezve a szateliteket is ezerszer jobb a hangja ;] , a mélysugárzónak meg pláne mindegy, hol van. Most meg remélhetőleg menni fog a Netflix is. Nem volt olyan rossz elképzelés annó a HiFi torony sem.

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz #72042496 #9 üzenetére

    Páromnál az LG minden kiegészítő nélkül (ha a picimaci kártyaolvasót nem nézzük) is képes ilyenekre WebOS frissítés után :DDD . Hol hang nincs, csak kép, hol kép nincs, csak annyi, hogy jel nem észlelhető, de azért megy a kábeltévé hangja és lehet is csatornát váltani :DDD . A jó öreg rendszergazda gyógymód segít (ki-bekapcs)

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • #52931072

    törölt tag

    válasz #72042496 #17 üzenetére

    Nekem digi műholdas van cam modullal, de kezd pofátlanul drága lenni. Még van pár ismeretterjesztő csatorna, amit néha szeretek nézni. Asszem küszöbön a hagyományos tv-zés pusztulása, nem nagy kár érte. Legalábbis amióta valaki kitalálta, hogy toljunk a nézők arcába minél több reklámot (néha veszek pár kinder pingvit csak azért, hogy a bolt előtt széttaposhassam mindet :DDD ). Amit még nagyon várok, az az idő alapú telefonálás vége, jó lenne ránézni a naptárra és felfogni milyen dátumot írunk. Mondjuk kapaszkodnak a múltba a kb szolgáltatók, nálunk a közüzem a csekkig nem jutott el, kézzel írott cetlit dobál a postaládába munkaidőben, “nem vótak otthon”, dolgozunk gyökér, kűggyél számlát, oszt átutalom wazze (beszélem a helyi dialektust) :D .

  • b.

    félisten

    válasz #72042496 #9 üzenetére

    Nagyon nagy igazságot írtál ezzel ! :R

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • #52931072

    törölt tag

    válasz #72042496 #19 üzenetére

    Nem titok; Békés megye, Gyula, de lefogadom, hogy nem egyedi eset. Nem az én szégyenem, kéthavonta jön a fizetési felszólítás levélben, ott már látom milyen fogyasztást fizetek melyik hónapban, na akkor átutalom.
    Fiam pesten lakik, de azt mondja ott sem olyan könnyű pl panelban jó netet beköttetni. Nálunk a netre nincs panaszom, a T-s 500, az 500, nem úgy mint a digi giga, ami jó ha 150 átlagban.

  • #52931072

    törölt tag

    válasz #72042496 #26 üzenetére

    Félre ne érts, szeretek itt élni, de azért vannak dolgok amik 30 év alatt sem változtak semmit ( pl otp vidéki fiók ;] ). Internet meg mobilnet lefedettségben európai szinten nem állunk rosszul, jártam erre arra, ezt kimerem jelenteni.
    Ami a dialektust, vagy tájszólást illeti: A nyírségben egyszer defekt miatt betértem egy gumishoz, három mondatból két szavát értettem.
    Hamarabb elmagyaráztam szlovén benzinkúton a moldovai neppernek, hogy nem kell racsniskulcskészlet :DD , mint ő nekem, hogy csak párosával adja a kopott gumit.

  • dkess

    őstag

    válasz #72042496 #32 üzenetére

    A DD+ a sima ARC -n amennyire jól tudom inkább a kivétel kategória. Amire tudták ezt a TV -k addigra nem sokkal később itt is lett az eARC. A legtöbb TV -nél bizony lekonvertálja azt "sima" DD -re a TV és úgy adja ki. Nekem is van ilyen TV -m ...

    "Melyik eARC-képes tévéből kerül/t ki a Dolby TrueHD?" - Csak hogy ne menjünk messzire a jelen cikkben említett két modell elég jó példa lesz? Már a tavalyi 8K -s Samsung -oknál is úgy volt, hogy:

    - a belső TV app -oknál a "Passthrough" lehetőség ki volt szürkítve. "Auto" módot választva meg E-AC3 -nál (akár Atmos -al) "bonyolultabb" hang eARC -n nem jött ki belőle. Meg DTS se ...
    - HDMI forrásról, ha átállítottad "Passthrough" -ra, akkor átengedte a TrueHD -t, de ez a kérdésfelvetés szempontjából irreleváns (magyarázat lentebb).

    Úgy egyébként a Samsung specifikációban is erre a két új típusnál a Samsung szemérmesen hallgat minden formátumról, ami Dolby Digital Plus -nál (akár Atmos -al) "bonyolultabb" ... Feltételezhetően nem változott semmi pozitív irányban ...

    Miért is irreleváns a második opció. Vegyünk kétfajta felhasználói csoportot (a végére azért írok +1 -et):

    1. a "BDremux -osok" (ugye a kommentelők java része erre kíváncsi)

    Nos itt DD+ (akár Atmos -al) a max. Egy Plex/Emby (én utóbbit használom - ott biztosan) a DTS -t (az én TV -m támogat DTS -t - így azt nálam nem) vagy ennél bonyolultabb Dolby -t (/DTS -t) szépen konvertál on-the-fly AC3 -á ...

    2. Akinek ugye van BD lejátszója/Shield -je ÉS AVR -je

    Ugye ez a fentebbi második opció esete. Namost, ha az említett kétfajta eszközöd együttáll, akkor nem úgy fogod összekötni ezeket, hogy: BD lejátszó/Shield --> TV --> AVR ...

    Hanem: BD lejátszó/Shield --> AVR --> TV. Ugye ekkor még megkapjuk a DTS -t/DTS-HD HRA/MA -t illetve azt a "maréknyi DTS:X" -et is ... Persze a "BD lejátszó/Shield" helyére konzolt is oda lehet képzelni. Ennek így van értelme - ezért irreleváns a korábban emlegetett második pontos HDMI passthrough ...

    a +1 -es opció, amit tudom, hogy egyre gyakoribb. A Soundbar -osok. Itt meg kb. mindegy, hogy DD+ Atmos vagy TrueHD Atmos -t hallgat az ember ...

    LPCM -be kódolás alatt mire gondoltál? Külső lejátszóra? Amennyiben igen, akkor goto kettes pont fentebb (akkor AVR -be dugom inkább és nem kell LPCM -be kikódolás a forráseszközön) ... :)

  • Danex

    addikt

    válasz #72042496 #45 üzenetére

    Egy ilyen amúgy nem lenne megoldás? HDMI splitter

    Mert jelenleg úgy állok, hogy vagy új TV-t kell vennem és reménykedni, hogy az nem akad össze a Shield->Samsung Soundbar -> TV kapcsolatban vagy lett volna a B verzió, hogy nézek eARC TV-t, de ahogy néztem, sajnos oda is meg kell tartani a shieldet, illetve még ott is lehetnek hiányzó formátumok?

    Akkor már nem ez a splitteres megoldás lenne a legtisztább, hogy leosztom a jelet egyszer a TV-nek és egyszer a soundbarnak külön külön azt jónapot? CEC ilyenkor működne?

  • Danex

    addikt

    válasz #72042496 #48 üzenetére

    Hát igen, csak sajnos a shield, samsung soundbar, sony tv osszeakad néha ha a full dolby vision jel be van kapcsolva.

    Tv-t meg szerintem csak akkora bukóval tudnám eladni hogy simán beleferhet egy splitter próba, mert az 55os sony xf90 szerintem max 200k alatt menne el, az új tv-k ebbe a 320e kategoriaig meg nem nagyon villognak (talán hisense)

  • dkess

    őstag

    válasz #72042496 #45 üzenetére

    Az igazi probléma az, hogy ez a DD+ vs. ARC nem sávszélesség kérdés csak. Mondok két példát:

    1. TOSLINK kérdése

    Ugye már bő 30 éve (80 -as évek második fele) támogatott volt optikai TOSLINK -en 8 db teljes értékű (azaz az egyik nem LFE!) csatorna átvitelének megfelelő sávszélesség még 24 bit -en is tömörítetlenül (!!).

    Igaz nem erre használták ezt akkoriban, hanem pl. 24 bit/48 KHz sztereó zenei anyagot toltak át rajta 4 -szeres sebességgel. Ez a consumer TOSLINK. Pl. a Sony -nak voltak ilyen cumói. Bemehettél boltba és a HIFI tornyodba megvehetted. Még egyszer - a 80 -as években ...

    A mostani TOSLINK sávszélességével meg kb. 40 db elméleti maximum DTS:X (24,5 Mbps) hangsávot vihetnél át egyszerre.

    Aztán mi van? AC3 640 Kbps meg DTS 1510 Kbps - pl. még a E-AC3 768 Kbps sem. Érdekes, ugye?

    2. Vegyük pl. pont ezt a HDMI -s meg eARC -os "hercehurcát".

    48 Gbps -nél járunk nemdebár? Mehetne elméletileg "minden" TrueHD Atmos -ostul is. Aztán még egy "szögegyszerű" DTS a legkisebb bitrátán sem tud átmenni a legmodernebb TV -ken ...

    Azaz ez nem sávszélesség kérdés igazából. Még licenszkérdés is csak "áttételesen". Inkább üzletpolitikának mondanám.

    "Nem lesz jó példa, mert a TrueHD a tévés alkalmazásokból nem kikerült, hanem azok soha nem is támogatták. :) A passthrough-ra voltam kíváncsi."

    Hát igen, amire megérkezett nagy nehezen az eARC, addigra a DTS -t kirugdosták a képből, nomeg pl. adott esetben a TrueHD (stb.) be sem került. A végeredmény ugyanaz - HD hangsávunk belső TV app -ból ugyanúgy nincs, mint korábban.

    Leegyszerűsítve a "deal" ennyi (az ARC/SPDIF -es időszakhoz képest): DTS ki - E-AC3 (akár Atmos -ostul) be (most a TV belső app -ból lejátszásra gondolok, mert én minden másra a lejátszó-AVR-TV lánc koncepciót tartanám a "jogosnak"). Ennyi ...

    Igen, együttérzek. Az AVR -ekkel is rengeteg gubanc van mostanában. Elsősorban a Panasonic bug -os HDMI chip -je miatt. Ez teszi még teljessé ezt a gyönyörű képet ami most van ... :(((

    TV -n lejátszásnál pl. Emby -vel maga az mindent (TrueHD Atmos és DTS:X -et is) átkódol AC3 -ra. A TV -m támogatja a DTS -t és még akkor is (ez maga a program hülyesége, hogy csak AC3 -ra transzkódol és DTS -re meg nem akkor sem, ha a TV támogatja). Persze DTS -t legalább nem kódolja át (nálam) ...

  • Danex

    addikt

    válasz #72042496 #52 üzenetére

    Igen, alapból én is néztem, hogy ohh mondom eArc, rtings-en is látom, hogy megy a TrueHD passthrough (pedig már az rtings is olyan lépés amit sokan nem csinálnának), de még ez sem teljes igazság, mert csak külső forrást képes úgy kezelni és ezt valaki redditen nyögte be nekem.

    És most itt a forumon olvasom, hogy erre meg a DTS is hiányozhat.

    Értem én, hogy egy teljesen laikus leszarja, de az vicc, hogy itt vannak a szabványok és nem elég, hogy azt döntsd el, hogy DolbyVision kell vagy HDR10+, de a DolbyAtmos se úgy DolbyAtmos hogy mindenhol ugyan az. HDMI Cec is, komolyan kb 5 parancsot kellene tudnia normálisan átvinni.

    Valahol kész vicc ez.

  • konigjanos

    senior tag

    válasz #72042496 #9 üzenetére

    Nálam Shield TV > Denon X5200H > 75UM7000PLA a rendszer, és nálam most rend lett. A tv és az erősítő a hdmi arc bemenettel van összekötve, ha a shieldet bekapcsolom, kapcsolja a tévét és az erősítőt. viszont átállítottam a készenlétbe menés idejét, mert fél óra múlva mindent kikapcsolt a shield. viszont az erősítő nem tudja a HDR passtrouth-t, így az bukó. pórbáltam hdmi splittert, egy hdmi abba, egy meg a tévébe, és így jó lenne, de akkor meg mindent külön kell kapcsolgatni, én meg sima tévé adást nem nézek soha, csak plex, netflix és smarttube, így sokkal kényelmesebb a shield fasza távkapcsával vezérelni mindent.

Új hozzászólás Aktív témák