Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Rover623 #1 üzenetére

    Szinte alig van mérvadó különbség egy 55 colos és egy 42 colos TV között. +- 15 centi átmérőben. Nincs olyan lakás ahová ne férne be egy 55 colos szerkezet... Még egy lakókocsi végében is elfér :))

    Egyedül a (40-42 col) méretre gyártott TV szekrény a valódi ellenérv... viszont nem tudom ez kinek és miért jó. Dobnám ki, úgy ahogy van. Általában úgy is valami szocreál lefingott pozdorja rémség.

    Akinek van 55 colos TV-je, vagy 40 colról váltott, az tudja miről beszélek... Az igazi nagy TV 65-75 colnál kezdődik. 55 col átlag fogyasztói méret, monitornak is jó még.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Rover623 #5 üzenetére

    Nem a szekrényedet fikáztam, csak általában ez szokott lenni a fő érv és általában egy 4K TV tizedébe kerülő bútorról van szó. Aminek a logikáját sohasem értettem, mivel jelentősen bekorlátozza az embert (amúgy a személyes véleményem, hogy ronda is)

    Minden más esetben egy luk méretű albérletbe is befér bőven.

    Nekem ugye van összehasonlítási alapom, mert van egy 42 colos TV szüleimnél, és egy 55 colos OLED nálam. Nem látok túl nagy méretbeli különbséget, azóta is bánkódok, hogy nem 65-ös lett.

    A szekrényen kívül nem tudok elképzelni olyan kis szobát, ahol ne férne el. Anno a galériás kisszoba végébe is betoltam... a 42 col sem volt észrevehetően kisebb.

    #MeszesKPT:
    Ez oké, de akkor oda a 42 colos is overkill. Mondjuk konyhába. Nem elsődleges kijelzőnél meg tökmindegy a minőség. Úgy sem azon nézel filmet. Oda jó már egy átlag LCD is.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz sb #12 üzenetére

    Igen, ezzel egyetértek, de amit írtam továbbra is igaz, másodlagos kijelzőnek minek csúcskategória?

    Híradóhoz meg meséhez teljesen jó egy középkategóriás LCD is... Ma már elég jók azok is, ha nem videofil az ember. Teljesen felesleges hiperszuper QD OLED. Elenyésző az igény rá, ezért sem gyártanak. Azért lássuk be a felsőkategóriás panelek mellé mindig is a nagyobb panelméret dukált.

    Itt most arról van szó, hogy miért nincs felsőkategóriás csúcstechnika 40-42 colon. Ez a két tény szerintem maximálisan magyarázza a dolgokat.

    (#13) MeszesKPT:
    Várhatod, mert kizárt, hogy ilyen lesz. Maximum ha az OLED gyárak már ontják az inkjet filléres panelokat, akkor a maradékból jöhetnek a 40-42 colos TV-k, de előbb fogják eladni prémium gamer monitornak ezt a méretet.

    99 %-ban a TV néző usereknek fogalma sincs milyen panelt néznek, egyből benyomják a dynamic contrastot meg a szappanoperázó interpolációt. Totálisan felesleges minőséget generálni, mert nem tudnak különbséget tenni.

    A videofil réteg meg nem nagyon vásárol 55 col alatt (sőt sokan azt is "egérmozinak" csúfolják) Ez van, ezt kell szeretni.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz sb #15 üzenetére

    Mondjuk ez durva... én azt hittem a 120 Hz már alapvető minden TV-ben.
    A régi 42 colos IPS LG-ben még volt, és teljesen jó filmet meg sorozatot nézni kadenciahelyesen. 150 ezer volt anno a TV...

    Ennyire visszafejlődött ez a kategória? "Valósághű mozi lejátszás" 5:5 pulldown...

Új hozzászólás Aktív témák