Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz Danex #94 üzenetére

    +1
    Le lehet élni egy életet úgy is, hogy az embernek nem volt C3 -as Corvette -je. De minek? :DDD

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Danex #116 üzenetére

    De amúgy azon miért kell meglepődni, hogy egy autó, egy luxus, kényelem, extra szolgáltatás, hobbi pénzbe kerül?
    Mert sokan nem gondolkodnak előre, vagy ha igen, akkor egy optimista becsléssel élnek.
    Az szép álom, hogy az ember megveszi az autót és csak benzinre kell költeni. Aztán esetleg első csalódásként jön az eredetiség vizsgálat ára.
    Bele kell kalkulálni, hogy bizony itt vannak más költségek is, amit vagy ki kell tudni gazdálkodni, vagy az ember megoldja maga. Gondolok itt arra, hogy karosszériát az ember lefestethet, lefújja maga, esetleg csak a karcot javítja helyileg, vagy beletörődik a karcba, esetleg hagyja, hogy hagy rozsdásodjon.
    Mikor az első autómat megvettem mondták, hogy két dologra készülj fel:
    1. Megveszed, utána még biztos kell rá költened, tehát ne minden pénzed a vásárlásra költsd.
    2. Bármi előfordulhat. Aztán rossz, mikor azt nézed, hogy ott a szép autó, csak épp x ezret kellene költeni valamire, amire épp nincs pénz, tehát csak nézed, hogy szépen belepi a por.

    Ha ezeket az összegeket az ember számszerűsíti, akkor jobban el tudja dönteni, hogy mit szeretne?
    Új autó vagy 1 éves autó + 1 millióból elmenni nyaralni? Igen, az 1 millió elég hasra ütéses szám, főleg az elmúlt pár év tendenciáját nézve. Lehet azon vitatkozni, hogy az inkább egy vacsora a kínai büfében, de a kérdés feltehető.
    A kérdés az, hogy nekem tartósan hónapról-hónapra meg fogja-e érni, hogy autóm van, vagy van-e más ami fontosabb? Esetleg akarom-e kombinálni? Olcsóbb autó + valami?

    Befektetésként is kezelhetem, hogy egyre nőnek az árak és most jobban megéri a pénzemet eszközben/autóban tartani. Itt az a kérdés, hogy mennyire akarom azt kockáztatni, hogy egy barom egy kanyarban az eszközöm értékét nullára leírja? Mert akkor nem veszek az összes megtakarításból autót.

Új hozzászólás Aktív témák