Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    "A tévécsalád egyelőre négy tagból áll, LW650S, LW570S, LW5500, LW4500, melyből ez utóbbi kettő másr megvásárolható, az első kettő, drágább modell pedig folyamatosan kerül bevezetésre. A tévék ára 42 hüvelykes méretben rendre 384 990 Ft, 354 990 Ft, 339 990 Ft, 314 990 Ft."

    Ez mind 42"-es? Az első két számjegy véletlenül nem a méret? :F

    (#6) gban: A mostani, un. stereo-3D-n alapuló szemüvegnélküli megoldás nem feltétlen jobb, mint a szemüveges: utóbbival nem kell mozdulatlanul ülnöd, az elsővel igen, mivel fix irányokba vetíti a képeket és ha kicsit elmozdul a szemed, máris mást lát, mint kellene. (Ezen némileg javít, ha több nézet van, mint 2, de az sem tökéletes megoldás.)

    A valódi holografikus megoldások lesznek az igaziak, de az még sok év...

    (#9) yakuza.tora: Sokadszorra: a szemnek és az agynak idő kell, míg hozzászokik a stereo-3D-hez. Elsőre a negyedóra is sok tud lenni, de fokozatosan növelve egy idő után akár egész nap is mehet, különösebb probléma nélkül, az emberek többségénél.

    (#16) ddekany: Úgy ám... Na mindegy, majd megnézzük, hogy fest élőben.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz BloodRay #31 üzenetére

    "Igen. Vagyis pontosabban, egy szemre fele akkora felbontás jut. Csak épp egy képet alkot az agyunk a két szem által látott képből, így nem gáz a látott kép egyáltalán."

    Ha egyszerre látjuk a két "csíkos" képet a két szemmel, a szem a sorokat egymáshoz illeszti, így nem kiegészíteni fogják egymást. (Szóval, ez teljesen más, mint az interlace CRT-n.) Persze, a puding próbája az evés, nagyon kíváncsi leszek, hogy néz ki élőben.

    "1,5-1m-en belülről már tényleg az, de nem a felbontás miatt, hanem mert a megoldásnak van egy minimális nézőtávolsága."

    Ezzel csak az a gáz, hogy házimozizáshoz 42" esetén 1,5m a THX által ajánlott távolság (36 fokos látótérlefedés)...

    VIEWING DISTANCE CALCULATOR

    "Nem, az első két számjegy nem a méret."

    Akkor ez egy nagyon elfuserált számozás...

    (#32) crey: "főleg ha TV-zési távolságból nézed (min. 3 méter)."

    Na, ezt felejtsük már el, de nagyon gyorsan! Max. a híradót! Nem a múltszázadban vagyunk! :P

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    Amúgy jobb lenne egy olyan megoldás, ahol egy kapcsolgatható irányfordító réteg (újabb polárszűrő nélküli, egyszerű, egybefüggő folyadékkristály mező) van a képernyő előtt. Így a felbontás is fullos lenne, elég lenne a passzív szemüveg és csak a képernyő villogna, a környezet nem, illetve 240 Hz-es frissítésnél a képernyő sem.

    (#32) crey: Kimaradt: "Ha duplikálni akarod a képek számát, akkor mi fog történni? Sávszélesség duplikálása."

    Nem! Ezek MVC kódolással mennek (alap nézet az eddigi H.264/AVC-vel, így visszafelé kompatibilis a 2D-s vevőkkel), a második nézet pedig különbségi kódolással, ami nagyjából 30%-os többletet jelent.

    (#27) lenox: No és nem hitte azt véletlenül, hogy összesen 16 bit-per-pixelre gondolsz? :D Igen, az OLED-nek nagyon jó a feketéje, az már csak olyan. :)

    (#35) pernyehuszar: A dörzsöltebbek az egymás mellett megjelenő két nézetet is tudják térben látni (parallel/cross-eyed view), de néhány percnél tovább nekik is elég kényelmetlen. :D Naszóval, speciális megjelenítőre/tévére van szükség ehhez. Illetve van még egy olyan alternatíva, hogy 3D playerrel anaglifben megjelenítve (piros-türkizkék, stb.).

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz BloodRay #38 üzenetére

    "Akkor az pont jó, mert 1,5m-ről már jó, én annál közelebbről írtam, hogy problémás."

    Hát, nem tudom, onnan még jól kivehetők a sorok...

    "Az LG-nél is pl 42LW650S, illetve 55LW570S a pontos típus megnevezés."

    Jahh, persze-persze, így jó. :B

  • dezz

    nagyúr

    válasz BloodRay #40 üzenetére

    Ezt értem, csak azt mondom, hogy onnan a sorok is teljesen jól láthatók (valamennyire még 2-2,5m-ről is, különben nem lenne értelme a full-HD-nak), amiket a két szem egymásra illeszt (mivel az kizárt, hogy úgy alkosson kiegészített képet, hogy a páros sorokat megszakítások nélkül az bal szem, páratlanokat pedig a jobb adja), így egy "csíkos" kép az eredmény, szerintem.

    (#41) lenox: Egy szóval sem mondtam, hogy kevernék, hanem amikor azt mondtad, hogy "16-bites a feldolgozás", azt esetleg érthették úgy, hogy te nem per componentre gondolsz.

    Egyébként szerinted mennyi lehet ez a "nagyságrendekkel több"? Meddig van értelme elmenni?

Új hozzászólás Aktív témák