Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomy Yayo

    senior tag

    Sziasztok!

    Nagy szükségem lenne egy kis segítségre, ha bárkinek van saját tapasztalata ezekkel a Cinema3D tévékkel, vagy bármilyen forrásból 100% megbízható választ tud adni a kérdéseimre, ne tétovázzon :)
    Szóval az a helyzet, hogy épp TV vásárlás előtt állunk a párommal, és hosszas keresgélés után az LG 42LW5500-nál kötöttünk ki, rengeteget utánaolvastam, viszont így is van 2 dolog amivel kapcsolatban bizonytalan vagyok, mert nem találtam rájuk egyértelmű választ.

    1.: Rákerestem a tvre PH!-n, és nagy szerencsémre pont ezt a típust tesztelték nem rég PH-TV-n ([link]). Előzetes infók alapján meg voltam róla győződve, hogy USB-ről képes filmet lejátszani a kicsike, akár fullHD mkv-t is. Aztán a videóteszt során mikor a csatlakozókat mutogatják (kb. a videó felénél van, ha jól emlékszem) megütötte a fülemet egy mondat: "sajnos ez a típus nem tud USB-ről direkt tartalmat lejátszani". A kérdésem az lenne, hogy tudja-e valaki, akár saját tapasztalatból, hogy ez tényleg így van-e? Egyrészt azért kételkedem mert már több generáció óta játszanak le mkv-t, avit, stb. akár felirattal is pendrive-ról még az olcsóbb LG-k is, másrészt az LG oldalán is felsorolják a kodektámogatást ([link]) a műszaki leírásnál. Kérdem én, miért sorolnák fel a kodekeket, ha nem tudja lejátszani usbről? Ha meg mégis tudja, akkor PHTV-n miért mondják, hogy nem?
    Azért lenne fontos mert USB-winchesterről, pendriveról bőséges mennyiségű mkv tartalmat szeretnénk majd nézni :) Mégiscsak csak egyszerűbb, mint a gépet rákötni.

    2.: A második kérdésem egy sokkal aggasztóbb probléma, ez pedig akkor vetődött fel, amikor egy külföldi oldal passzív/aktív 3D-t összehasonlító írását olvastam ([link]). A cikkben a szöveg közé szúrva az elején van két kép a két szemüvegről, aztán jön egy táblázat, és a második táblázat az ami kivágta a biztosítékot egész pontosan ez a mondat "Half resolution, can effect 2D picture quality". Mi van??? Sajnos se előtte se utána egy szót sem írnak erről, de az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy a passzív 3D felbontásfelezése utólagosan rontaná a normál 2D videókat is??? Tehát azzal tisztában vagyok, hogy a technológiából adódóan ugye a sorok száma kettéosztódik a két szemre, így gyakorlatilag 1920x540p lesz az 1080p-ből ha 3D tartalmat nézünk. Nade ez kihatással lenne arra, ha én később berakok egy normál fullHD-s blu-ray filmet? Akkor annak miért rontaná a kép minőségét, ha azt már nem 3D-ben nézem? Létezik ilyen? Vagy rosszul értelmezem a mondatot? Esetleg ők írnak baromságot? Ez a kérdés nagyon-nagyon fontos lenne, ha bárki tud biztos választ, könyörgöm segítsen. Mert ha 3D-t nézünk ez a felezés OK, inkább mint az aktív ezer más baja, de többnyire fullHD 2D menne rajta, akkor az már legyen teljes :D

    Az is jó, ha ide ír, aki tudja a választ, de még jobb lenne PM-ben.

    Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de próbáltam részletesen leírni mindent, meg hát ha az ember 300ezer jó magyar forintot készül elkölteni, azt szeretné felelősségteljesen tenni, és ezekre sehol sem találtam választ.

    Előre is kösz bárkinek, és üdv!!!

    Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

Új hozzászólás Aktív témák