Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Cifu #1 üzenetére

    Az angol wiki oldallal ellentétben a kínai (baike.baidu.com) tudástárban egy szót nem írnak arról, hogy az Oppo az BBK telefont gyártana. Az Oppo, mint cég a BBK tulajdonában van, de amit BBK néven emlegetnek, az lényegében a Vivo. A Oneplus pedig szintén nem Oppo telefonokat ad ki, teljesen saját fejlesztési vonalat használnak az OP2 óta, sem az OS, sem a hardver nem egyezik meg az OP és Oppo telefon közt.

    Már sokszor leírtad ezt, több topikban is, de egyetlen (meglehetősen szűkszavú és hiányos) wikipédia cikk támasztja alá.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Cifu #12 üzenetére

    Ha pénzügyileg kvázi függetlenek, akkor részesedésben sem vehetők egy kalap alá. A BBK a Vivo-t jelenti lényegében az elemzésekben, csak néha furán írják. A "bbk telefon" címszóra a Baidu a Vivo szócikket dobja be, ahol említés sincs Oppo-ról.

    A Oneplus utoljára a One esetén vette át az Oppotól a technológiát, az majdnem egy az egyben ugyanaz volt, de azóta az Oppo egy darab Snapdragon 8xx-es telefont nem adott ki, még cksa nem is hasonlítanak az OP termékekre, más szoftver fut rajtuk, designra és hardveresen is tök mások. Az Oppo F1 nem tudom hogy jön az OP3 mellé, az egy 4"-os középkategóriás telefon...
    Jó, lehet, hogy a hardverdiagnosztikát még megtartották az eredeti közreműködésből, de mást nem nagyon látok már manapság.

    Az meg hogy hol gyártják. Nyilván egy 3 éves cég nem akar feltétlenül saját gyárat építeni, mert bazi nagy költség. Az Oppoval gyártatni kézenfekvő, mert van kapcsolatuk, biztos így gazdaságosabb. Hányan gyártanak még bérbe...? Foxconn is bérgyárt a fél világnak, úgy tudom még Huawei is készül ott.

    De másik példa, hogy ott a Nokia, az ő tulajdonában van a Nokia név, az Alcatel név. Nem mintha piac szempontjából számítana, de akkor vonjuk össze a Nokia, Alcatel, meg esetleg BB részesedést is? Ezek teljesen külön termékek.

    Én továbbra sem azt mondom, hogy nem a BBK tulajdonában lenne az Oppo, és Oneplus, hanem azt, hogy ezek attól még önálló cégek, és nem véletlen szerepelnek külön a statisztikában. Nem úgy van, mint a Lenovo-ZUK-Moto, vagy a Huawei-Honor.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Cifu #24 üzenetére

    Én nem mondtam, hogy nem a tulajdona. De attól még külön kell kezelni a részesedést, mert külön cég, külön költségvetéssel, stb. Csak hogy értsd a problémámat: ha vennék tulajdonjogot egyszerre mondjuk az Apple, Google, Samsung cégekben, akkor onnantól egybe kellene vonni a részesedésüket a statisztikában, mert közös tulajdonosuk van?

    A VOOC az meg gondolom licencelhető, vagy szerinted ingyen kapják? Mert kb biztos vagyok benne, hogy nem. Cégen belül is licencelnek/kifizettetnek dolgokat, akkor papíron másik céggel is nyilván. Igen, erre sem fogok neked cikket keresni, nálunk így működik a cégnél, de részleteket nem igazán tudok mondani a szerződésem miatt. Vagy elhiszed, vagy nem, ezzel nem tudok mit kezdeni.

Új hozzászólás Aktív témák