Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz fsc #31 üzenetére

    ''Home user broadband ratio > 67%''
    Ez nem háztartást jelent, mint ahogy a cikkben szerepel, hanem azt a tipikus megszámlalhatatlan, hasraütéssel felszorzott számadatot hogy a háztartásokban hány előfizető lehet felhasználó és ezek aránya az össz népességhez. Ha egy ilyen adatot kreálsz idehaza akkor az 1 millió broadband előfizetés és a 3.8 millió háztartás aránya alapban ez alapban >25%, ha hozzáveszel egy hasonló hasraütéses szorzót hogy mondjuk minden háztartásban van 1.5 ember aki használja is máris ilyen 35-40% körüli értéknél jársz ami, messze több lesz mint a cikkben említett 20%.

    De az ilyen adatra én nem sokat adok. Én azt mondom a konkrét megszámlálható dolgokból érdemes kiindulni, azt lehet tudni hány előfizetés van egy országban, meg hogy hány lakosa van és ezekben az adatokban nincsenek beleképzelve mindenféle hasraütésre kreált arányszámok amikkel felszoroznak egyes eredményeket. Azok az adatok amiket én leírtam azok ilyen megszámlálható értékek amik elég jó ismertek, hiszen ilyeneket általában negyedévente mindenfelé nyílvánosságra hoznak.

    ''7.9 million FTTH (2006/12/31) = 17% of household''

    Ez már egy értékelhető adat, azonos azzal amit én is írtam hogy a 26 millió broadband ügyfél 1/3-ának van FTTx előfizetése. Egy negyedévvel később ez nagyjából így is van.

Új hozzászólás Aktív témák