Hirdetés

  • Megbírságolták a Razert a Zephyr maszkok miatt

    ph A cég elég olcsón megússza az ügyfelei félrevezetését, de az üdvözlendő, hogy az Egyesült Államok hatóságai nem siklottak el az ügy felett.

  • Lunar Lander Beyond teszt

    gp Nagyon sok évtizeddel az eredeti Lunar Lander megjelenése óta ismét ezen a címen jelent meg Atari logóval egy játék. Vajon mennyit javult a játékdesign a hetvenes évek óta?

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

Új hozzászólás Aktív témák

  • zdanee

    őstag

    Nem tudom, hogy masok mire hasznaljak a telefonjukat, ezert inkabb azt irom le, hogy enszerintem milyen hasznos funkciokkal bir egy okostelefon.
    - Az okostelefonnak nagy a memoriaja, es bovitheto. A ''butatelefonok''-on rendszeresen elofordult velem, hogy betelt az sms-memoria a 100. uzenetnel. Ami egy vicc, mert egy 160 karakteres uzenetbol 1 kbyteon is minimum 5 el kell ferjen, feladoval es datummal egyutt. Marpedig ha ugy vesszuk, a jo oreg C64-em memoriaja is minimum 150 SMS-t kene tudjon tarolni, es meg jut 6 kbyte az olvaso es nyilvantartoproginak is.
    - MP3 lejatszo. Mivel a memoria bovitheto, egy kutyuvel kevesebb. Persze az ember nem szivesen hasznalja a telefonjat zenelejatszasra, mert akkor hamarabb lemerul, es akkor se zene, se telefon. De ha ket naponta feltoltod a telefont, akkor napi 5-6 ora zene a hagyomanyos funkciok mellett meg sem kottyan egy ilyesminek. Persze MP3lejatszo van ''butatelefonban'' is, sot, olyat mutass, amiben nincs, de peldaul meghalgattad mar a kulonbseget ket lejatszoprogram hangminosege kozott? Az en 6630-am gyari MP3 lejatszoja (amellett, hogy kezelhetetlen), egy kalap f*s. De symbianos, ugyhogy fel perc guglizas utan egy masik lejatszoprogival a hangminoseg is uj ertelmet nyert.
    - Email. Ezt is lenyegeben sok mai telo tudja, de ami a szinkronizalast, csatolmanykezelest illeti, azthiszem nem igen veszik fel a versenyt egy elsosorban ilyen es ehhez hasonlo feladatokra kitalalt telefonnal.
    - Vagolap. Emlekeztek a Windows 3.0 ujitasara? Vagolap, amin egyszerre lehet kep es szoveg es MIDI hang :) Nos, ha egy jegyzetbol kell telefonszamot, nevet, utcacimet, jelszot kimasolni, nincs ami potolhatna szamomra a Symbianos ''ceruza'' gombot. Ugyanez azt is jelenti, hogy tobb program parhuzamosan futhat. Peldaul egy SMS-szerkeszto es egy naptar vagy .doc file olvaso, vagy bongeszo, stb.
    - Kovezzenek meg, de en gyakran nezek filmet a mobilomon. Elsosorban azert, mert napi sok orat tomegkozlekedek, es emiatt otthon nincs idom ra. DivX formatumban toltom fel a filmet, a lejatszo kezeli a feliratokat. Van nalam tobbnyire laptop is, de A: utalnam, ha valaki a hatam mogott kukucskalva-rohogcselve nezne a filmet a buszon, es kozben ujjal mutogatnanak ram. B: utalnam, ha ezen a buszon egy hirtelen otlettol vezerelve valaki meglovasitana a laptopot.
    - Tudom olvasni az Office/PDF fileokat. Es a szinkronizalas miatt nem is kell odafigyelnem, mindig a legujabb verziok vannak fent. Ha valaki kerdez valamit, nem kell megvarnia, mig hazaerek, nekem sem kell elokotorni a laptopot, de meg csak le se kell tennem a telefont, fel percen belul megvan az info.
    - Elofordul, hogy napokat kell eltoltsek olyan istenhatamogotti helyen, ahol nemhogy internet, de egy telefonos falidugo sincs. Ha ilyenkor netezni kell, nincs mese, mobilon keresztul laptoppal, vagy akar magarol a mobilrol is megtehetem. Es ugyan wapozni minden mobillal lehet mar, de bonyolultabb honalpokba meg egy csucskategorias nem okostelefonnak is konnyen beletorhet a bicskaja. Bezzeg az Opera 8.54-nek a 6630-on meg sem kottyan egy gmail, index, hup, vagy urambocsa cnn, slashdot.
    - Es igen, jatekok. Ritkan jatszok telefonon, de az Another World mellett nem mehettem el szo nelkul. :)

    Maga a telefon egy 6630-as. Fel eve vettem Br. 58eFtert, ebben benne van az 1 ev Nokia garancia is, azaz egyaltelan nem draga a hagyomanyos mobilokhoz kepest. Az oprendszere ''csak'' 8-as Symbian, ami pont egy verzioval regebbi az aktualisnal, de a mai napig minden komolyabb program megjelenik erre a platformra is, ugyhogy gyakorlati hatranya nincs (na jo, nincsenek atlatszo ablakok...). 220MHz-s proci pont nem eszik anyit, hogy kenyelmetlen legyen, es pont eleg gyors, hogy gyorsabb legyen a menurendszere egy ''hagyomanyos'' mobilenal. A regi Erricssonomnal masodperceket kellett varni, hogy belepjek egy-egy menupontba.
    Meg valami: utalom a tapikeperyos telefonokat, mert nehezen kezelhetok egy kezzel, vagy anelkul, hogy raneznel a kijelzore, es a ceruzas bevitel sokkal lassabb a T9 vagy akar szamgombos mutatvanynal. Valamint utalom az olyan oprendszereket, amik pazarloan bannak a memoriaval. Ertsd: ha megnyitsz egy programot, nem zarhatod be, csak valami kulso programmal, mint a Winfos Mobileban.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Új hozzászólás Aktív témák