Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz parandroid #15 üzenetére

    Ez igaz, de!

    A karácsony, a vallását gyakorló keresztény embernek nem elsősorban ezt jelenti. Sőt! Inkább a társadalom egészének elvárása az (beleértve mindenkit), hogy egyre nagyobb és értékesebb ajándékozási lázba hajszolja magát, sokszor a szó legszorosabb értelmében.
    Ez a fogyasztói társadalom ''kára''. Tetszik nem tetszik, ez van, ilyen irányba tartanak a fejlettebb ''gazdagabb'' demokráciák.

    anaqer: Ebben sok igazság van, főleg a nyugati, jóval ''vegyesebb'' társadalmakban nem kívánatos, hogy a munkahelyek, akár ilyen formában is, vallási tereppé váljanak. (Ahogy politikaivá sem.) Viszont a tolerancia mérőfoka inkább az lenne, hogy az utcákon tereken minden vallás, népcsoport szabadon ünnepelhetné a saját ünnepét, a saját jelképeivel együtt.
    Ugye a melegek is szabadon vonulhatnak az ő ünnepnapukon, és szabadon használhatják a jelképeiket.
    Vagy a kisebbséget a többség tolrálja, de a kisebbség a többséget nem? :U

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • tildy

    nagyúr

    válasz parandroid #15 üzenetére

    Mit jelentenek a keresztény ünnepek (karácsony, húsvét, pünkösd) egy nem kereszténynek? Szabadnapot? Vagy próbálja meg tartalommal megtölteni, ha már úgyis ünnep?
    Húsvét nem sok mindent. Nem szeretem, pont az erőltetett ''keresztény'' alapjai miatt.
    Karácsony pogány ünnep volt régen. A téli napforduló ünnepe. Én sem Jézus születését ''ünneplem'', hanem azt, hogy ilyenkor együtt a család, végre lehet pihenni.

    Szóval én is úgy gondolom, hogy ünnepeljen mindenki , ahogy szeretne, de lehetőleg a karácsonyi misére ne kelljen mennem;] Szóval bár zavar a vallásos háttere, amíg ezt nem erőszakosan nyomják (Egy feldíszített karácsonyfa nem az!!!) ,a ddig semmi gond )

    anaqerrel mélységesen egyetértek:R

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák