Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csatahajós

    senior tag

    Nem rossz, nem rossz de a Velciraptor kár h nincs a tesztben. Azért az fele áron 4X akkor kapacitás és szerintem írásban mindenképpen lenyomja és olvasásban sincs olyan messze (persze nem nyílegyenes a vonal mint itt....)De a jövőre nézve jó lesz ez, csak menjen le az ár és nőljön a kapacitás (80Gb azért lehet szűkös ha valaki egy jól telerakott Vistát használ (úgy értem mindenféle progik, játékok ha bele vannak telepítve).

    Kérdés hogy HDD-ből tudnak-e még dobbantani (voltak pletykák 20.000-es fordulatú VelociRaptorról...) Amúgy melegebbnek a mostani Veloci sem melegebb, 25 fokos szobában kb 35-40 fok ha ír. egy vinyo keretben 12cmes ventivel előtte meg stabilan 30 fok.

    [ Szerkesztve ]

  • csatahajós

    senior tag

    válasz Márton #6 üzenetére

    Hang: amig a gépek ventijei hangosabbak a Velocinál addig nem érdekel hogy 6 decibel vagy 0, mert nem 10 centire ülök a vinyótól szóval szerintem ez az emberek 99%nak nem komoly szempont (pedig állítólag átlagon felüli a hallás érzékenységem).

    Fogyasztás: notebooknál igazat adok, asztali gépnél a 140W-os Phenomom meg a mai überbrutál VGA-k mellett az a 6-7W amit loadban fogyaszt nem oszt nem szoroz.

    Elérési idő, ez rendben van ,cserében az írás jóval izmosabb, ami azért nem utolsó szempont.

    Ami engem elriasztott az SSDtől hogy kikopik. Mert ez OK hogy megadják h 1,2 millió óra meg 5 év folyamatos újraírás, de ez annyira nem valószerű. Nyílván egy rendszermeghajtót nem ír újra az ember elejétől a végéig naponta és nyílván a szabad terület amit ugyebár wear-leveleleni tud (bocs a csúnya kifejezésért) az egyre csökken és az már egyáltalán nem tudható hogy ez az össz teljesítményre/kikopsára hogyan áll befolyással - ezt ugye senki nem tapasztalhatta meg mert nem nagyon van még 2-3 éve ilyen teljestményű SSD. És itt megint bejön a képbe hogy az össz kapacitás pedig relative pici (tehát mondjuk egy Velocival egyárban levő SSD max 16-32GB-os ami lássuk be egy mai oprendszer, Office és pár komolyabb játék mellett hamar elfogy).
    Notebookokba maximálisan van értelme SSD-nek, de asztali gépbe rendszernek ha csak nem bootidő mániás valaki akkor azért összességében nem biztos hogy a legeslegjobb az SSD. És akkor még itt jön a képbe, hogy ha már bootidő, akkor Fusion IO drive :) PCI-E slot, 700MB/sec olvasás és 600MB írás...na az nem kicsit lealáz mindent - ala Gigabyte i-RAM, még asszem PH!-s teszt is volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák