Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz #25954560 #14 üzenetére

    Ja tudom már olvastam erről, itt leírják részletesen hogyan kell: [link] Elvileg a memóriában (vagy miben fut a BIOS) is át lehet írni a változókat anélkül, hogy felülírnánk a firmware-t, úgyhogy egy CMOS reset visszaállítja, ha esetleg félresikerülne, és nem kell két firmware-es drágább lap ahhoz, hogy ne brickeljük.

    Hát ha igazán olcsósítani akarok, akkor így is megoldható a dolog. Igazán nagy különbség nincsen árban a mini-ITX-nél: 32k [link] a legolcsóbb vs 37k [link], aminél már írják a riser supportot. A mikro-ATX-nél viszont már lenne értelme, ha a dual x8-asakat nézzük, pl olyan egyáltalán nincs is AM4-es, az Inteleknél meg 60k környékén kezdődnek. A B450-es AM4-es lapoknál rendesen megrogyna tőle az ár. Ez pl csak 16k [link] És talán még egy A320-asba is bele lehet mókolni, ez pl 15k [link]. Ami ennek külön érdekessége, hogy a fenti módszert esetleg lehet előzetesen is ellenőrizni, ha letöltjük a firmwaret a gyártó oldaláról, és ha úgy találjuk, hogy sikerülne beállítani rá a másik értéket, akkor meg lehet venni az alaplapot szinte minimális kockázattal. Hát ha már alapból az egész projekt mókolós eddig, akkor simán lehet, hogy egy olcsó lap lesz moddolt biossal és riser kártyával. Egyedül azért idegenkedek az olcsó lapoktól, mert kevésbé megbízhatóak, pláne az ASRock esetében, illetve jó lenne, ha tudna headless bootolni, hogy ne kelljen HDMI donglet használni és külön billentyűzetet rákötni, de ezt a részét már elengedtem a szerver gépnél.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák