Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz FRENK1988 #21 üzenetére

    Továbbra is azt állítom, hogy ez egy félreértelmezett marketing duma.

    Ebben a tesztben a 2tb-os wd green 5400-at pörög. Itt meg a mérést írja le és a magyarázatot.
    Mások is agyalnak a dolgon, pl itt, vagy itt a 48. hsz-től, esetleg itt is vannak vélemények.
    Szerintem se lassú a WD Green, bár meg kell hagyni az 1TB Hitachi Deskstar 7K1000.C (HDS721010CLA332) - 24/7 úgy elverte mint az állat. Cserébe még csendesebb is volt.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • atesss

    addikt

    válasz FRENK1988 #21 üzenetére

    Nem az !
    Ez a WD marketing dumája, megfelő műszerrel kimérték külföldi tesztoldalak, és kiderült, hogy az bizony fixen 5400 rpm bármit csinálnak.
    Nekem is ilyen 1,5TB WD Green (WD15EADS-00S2B0) van, 500GB-os lemezekkel, eredetileg csak pár napra raktam rá a rendszert, de aztán azóta csúszik a rendszervinyó vétel (meg a WD Green-hez a külső E-Sata ház), úgyhogy már közel két hónapja ez van csak a gépben.
    Az 5400rpm miatt alapvetően nem ajánlják rendszernek, de nekem egész jó a tapasztalatom vele ennek ellenére, nem vettem észre eddig még olyan gyakorlati felhasználást, ahol olyan jelentősen lassabb lenne a mai (azaz 50GB/lemezes) 7200rpm-eseknél.
    Mivel nincs összehasonlítási alapom, ezért pontosan nem tudom, hogy milyen esetben lassabb, de szerintem átlagfelhasználóknak megfelel ez a vinyó rendszernek is.
    Az Idle hangja kb. a 0-val egyenlő, seek azért van, de a 7200-asokhoz képest halkabb az is.
    Nálam a fő gond az, hogy a ház nagyon felerősíti, de ezt nem oldom most meg, mert úgyis nemsokára külső házba megy. Azokkal meg nem nagyon szokott lenni ilyen gond, de azért odafigyelek majd.
    És tényleg keveset is fogyaszt, bár ahhoz képest viszonylag melegnek mondható (40 fok körül), de ez csak azért tűnik annak szerintem, mert pl. a Samsung csal a Smart hőmérséklet adatokkal.

    Ebben a gépben viszont szerintem már az újabb, Advanced Formatos WD15EARS vinyó van, amivel XP alatti formázásnál lehetnek problémák. Mondjuk ki az aki ilyen gépre XP-t rak ? :U

    A konfigurációk viszont tényleg jók, az átlagos magyar egybeszerelt PC-hez képest óriási a különbség ! :R
    Mondjuk az Auchan és társai féle Codegány-tápos hulladékok egy más kategória, csak sajnos szerintem nagyon is sokan vannak akik ezeket veszik itthon :(
    Ahogy FS és Acer (utóbbinál tisztelet a kivételnek) laptopokat. :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák