Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Иван

    őstag

    "Nekünk a lelkiismeretünk tiszta, igaz nem sokra megyünk vele, de talán majd egyszer ha odakerülünk, akkor nem kell szembeköpnünk magunkat!"

    A magyartanárom mondta, hogy ő és a férje... Na ez most sztori lesz. Szóval ők Erdélyiek. Erdélyi magyarok, és a Csaucseszku (nemtom leírni a nevét, d eigazából meg s eérdemli szal...) rendszer alatt sokat cseszegették őket. értelmiségiek voltak és kisebbségiek. Sok razziázás volt, állást se nagyon találtak maguknak, mint magyar irodalom szakosok. Illetve volt, de hát románul kellett tanítaniuk, a magyar gyereknek mindig szarabb jegyet kellett adni, mint a románnak staöbbi satöbbi. Aztán egyszercsak a féjét megpróbálták beszervezni. Besúgónak, úgy mint idehazan sokakat. nem engedtek. Emigrálni akartak ide, MO-ra. 2 évet vártak a vízumra, el kellett adni mindenüket.

    Viszont szerintük mindent megért, hogy a gyermekeik szemébe nézhetnek és mondhatják, hogy nincs mit rejtegetni, hogy tiszta a lelki ismeretük.

    Ti is legyetek így, mert hosszú távon minden pénznél többet ér!

    A sok keserűség és fájdalom ellenére, kívánok nektek minden jót! :K

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • sz4blya

    csendes tag

    szomorú történet :(

    Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

  • danih

    addikt

    Tényleg szomorú történet, hasonló a mi családunkban is lejátszódott.
    Nagymamám egy városkában lakott, köztiszteletben álló személy volt (orvos volt világ életében) - jártak hozzá sokan, főleg öregek, vigyáztak egymásra... Volt két leánya (egyik anyám) és egy fia (aki már meghalt). Azt tervezte, hogy a lakását végrendeletben három felé ossza. De aztán megpróbálta mindenki környékezni, az elhunyt fiának a családja, és anyám húga. Én anyám azt mondta, leszarja a lakást, csak helyezzék el a nagyit valakinél, vagy jó helyen, intézkedjenek, mert ő nem tud (nagyon messze lakunk, és különben is, külföldről beszélünk). A vége az lett, hogy anyám húga telebeszélte a nagyi fejét, elcsábította magához, eladatta vele a lakást azzal az ígérettel, hogy majd ő is eladja, és közösen vesznek egy nagyobbat, ahol a nagyinak külön szobája lesz. El is utazott a nagyi, egy még távolabb városba, ahol senki sem ismeri, és a legkisebbik lányára lesz utalva teljesen.
    Azóta nem hallottunk róluk semmit.

  • k.

    őstag

    Nálunk ennyire nem dúrva a helyzet. Tény ami tény, az apukám és az ő huga nem látták egymást a dédnagymamám halála óta-8 éve- Namost pár ok az elhidegülés miatt:
    Apám többrevitte
    Apám boldogabb
    Apám kiegyensúlyozottabb
    Kb ezek voltak az okok. Hogy honnan tudom? Konkrétan a dédnagymamám mondta még 2002ben- Apukám huga érettségizett, a férjének még az sincs, nevelik a 2 gyereket úgy ahogy. Namost apukámnak ment a szekér, és ugye mivel a huga bunkó volt egy kurva fillért nem kapott. Aztán bepöccentek, hogy a mi családunk zsír új autókkal jár, ők meg bkv-val és különben is. A második ok is ebből jön, hogy apukámat többen szeretik-a családban is-, hogy nincsenek itthon családi problémák. A harmadik ok pedig azért, mert a szakmai oldalról elismertségre tett szert drága jó apám, nem is kicsit, és ugye cseszte a csőrét, hogy míg ő egy tanár, akit nem igazán szeretnek addig más mennyire jutott. Persze főleg a pénz bosszantotta őket gondolom ez is látszik azért. Na mind1 nekem egyáltalán nem hiányoznak, csak meglepő volt, hogy itt is mennyire a pénz állt a középpontban.

    Azt hozzá tenném, hogy van két féltestvérem apukám révén. Namost sokáig ők "nehezteltek" rám. Az ok egyszerű. Mikor apukám elköltözött anyukámhoz, rájukhagyta a lakást, meg havonta adott egy kis pénzt-plusz dolgoztak ugye- de ennyi. Én pedig amikor felnöttem mindkét szülőnek nagyon ment a szekér, ezért sokmindent megkaptam-pl 2005ben sokkalta jobb telóm volt a bátyáménál, pedig 13 éves voltam-. Mára ez elmúlt, mindketten családot alapítottak, de amíg nem volt mindkettőjüknek meg a családi szeretet, és a szerető társ/gyerek, addig bizony állandóan azt lesték, hogy mit kapott az öcsike... Pedig azért, amikor 2 évig odaadtuk a hétvégi házat, mert kellett lakás, akkor nem kicsit vágtunk magunk alatt egyet, mert oda jártunk ki pihenni, de ez van. De ugye a szeretet nehéz pénzben mérni, és ha nem 150%ot kap az ember akkor azonnal jön a pénz.

    [ Szerkesztve ]

  • Jhonny06

    veterán

    Őszintén szólva ezt kurva szar volt olvasni. Kb. mindenki mindennel törődött, csak a saját anyjával nem, köztük Te is/sem. Valahogy olyan beütése volt végig, mintha Te lennél a sértett a dologban.

  • ijjájom

    csendes tag

    válasz Jhonny06 #5 üzenetére

    Ha nem derült ki az írásomból, akkor most írom, hogy fekete bárány voltam Anyám szemében, mert soha nem tudtam hízelegni, meg mit tudom én miért? Ilyen volt, lehet, hogy nem voltak érzelmei? Mindenesetre amikor az első férjem szüleihez jött Anyám meghívásra és leszálltunk Szigetváron az állomáson, azt mondta, hogy érdekes, most járok másodszor Szigetváron és mind a kétszer azért jöttem, hogy elvetesselek. Bambán bámultam, mire rájöttem, hogy miről van szó, de sajnos túlhordott és így lettem én.
    Az érzelmeimet a Róla írt versek tükrözhetik, ha érdekelnek. Ez most nem erről szólt, hanem arról, hogy mit meg nem tesznek a lóvéért sokan. Mindegy, azt gondolsz amit akarsz.

    A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

Új hozzászólás Aktív témák