Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e-newsee

    addikt

    válasz swayze #47 üzenetére

    Én nem venném meg, de neked sem muszáj. Ellenben vannak olyan emberek, akik megveszik, és bevállalják a kockázatot. Gondolod, hogy a Samsung nem próbálta védeni a por ellen, ahol csak lehet? És nyugodj meg, ha nem a sivatagban használod, nem lesz baja a portól mostanában. Anno az Xperia Mini Pro-mat közel 3 évig használtam. Zsebben volt tartva, nem volt hozzá tok, mert ugye csúsztatós volt, és amúgy is bumszli. Semmi baja nem lett a mechanikának, vagy a szalagkábelnek, pedig az sem volt túlzottan kipróbált technológia, még ha létezett is csúsztatós telefon, akkoriban. Még most is megvan, és hibátlanul működik.
    És ha jól megnézed a Fold-ot, nem fekszik össze a két képernyő síkban, így ha közé is megy a por, nem fogja a kijelző saját magát megkarcolni.
    A Toyota 10°-os fordulása meg hülye példa, mert a Prius futóművében nincs semmi új dolog, millió kocsi fut ugyanolyan elven működő futóművel. Én az energetikai rendszerére gondolok. Amit tudtak, leteszteltek, de a valós körülményeket soha nem tudják megfelelően szimulálni. Pl lehet, hogy valami a szoftverben nem jól lett parametrizálva, és pár év alatt sok tízezer kilométernyi futás után derült ki, hogy ha kicsit átállítják, sokkal hatékonyabb. Ez náluk nem derült ki, csak a tulajdonosoktól befutott adatokból évek múlva. Vagy az akkupakkok. Vállaltak rá valamekkora garanciát, mert a tesztjeik alapján az tűnt reálisnak. Ehhez képest messze túlteljesítettek az akkuk élettartamban.
    Az 1 perces beégés sem jó példa, mert azt ki tudta próbálni az LG is, de azt, hogy több év alatt hogyan viselkedik a tévé, azt kevésbé. Hiába vannak élettartam tesztek. Azok is csak egy rövidített futásból kalkulálják a várható beégést, vagy halványodást. Az éles, valós teszt a felhasználóknál zajlik.
    Az ilyen cuccoknál mindig kellenek a bevállalós végfelhasználók, akik megveszik az első fecskéket azért, hogy egyrészt villogjanak vele, másrészt később egy sokkal jobb cuccal tudjanak villogni olcsóbbért.
    Egy innovatív terméket lefikázni, hogy drága, és vigyázni kell rá, az sem teljesen normális.
    Mindhárom példa, amit hoztam, egy fejlődőben lévő technológia volt, ami viszont már volt annyira érett és olcsó, hogy piacképes legyen, így lendítve még nagyobbat a fejlődésen.
    Mutass egy gyártót, aki évekig egy pincében fejleszt, majd egyszer csak letesz egy terméket az asztalra, és azt mondja, hogy kész, hátradőltem, itt a tökéletes termék, nincs mit fejleszteni rajta, nem tudtok benne kárt okozni, lehet megvenni, és használni boldogan, nem béta teszterek vagytok, hanem végfelhasználók, nem akarok a ti pénzeteken fejleszteni.

    (#46) Viktor0610:
    Anno a rezisztív kijelzőkben is lehetett körömmel maradandó károsodást okozni, és azokat nem is tudtad normálisan mással használni, csak valami keményebb eszközzel. Annak is valamilyen fólia volt az elején, nyilván ott is próbáltak a karcmentességre törekedni, amennyire az akkori technológia megengedte. Ehhez meg nem kell kemény hegyű cucc, az nem a reális felhasználási mód. A kapacitív kijelző nem is működik csak körömmel. Mit is csinálnál rajta körömmel? Én nem nyúlok a telefonom kijelzőjéhez körömmel. Max, ha valami folyadékcsepp maradéka odaszáradt rá, és lekaparom. De azt is csak azért, mert tudom, hogy az üvegnek nem árt. De pl a tévé képernyőjéről, vagy a monitorról nem kapargatom körömmel a bogárszart, mert azon is egy fólia van, amit igen könnyű megkarcolni még körömmel is. Tehát mit csinálok? A technológia korlátainak megfelelően kezelem az eszközt. Nem várok el olyat tőle, amire nem képes. A Foldban egy vékony fóliába integrált kijelző van, gyakorlatilag egy technológiai bravúr. De vannak korlátai, ezt el kell fogadni. A sima telefonnak sem mész neki fúróval (kivéve a jack aljzatra vágyó iPhone tulajok :D), mert "az ellen nem véd". :)

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Új hozzászólás Aktív témák