Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz AAAgold #92 üzenetére

    Semmi ilyesmi nincs. Csak felhívtuk arra a figyelmet, hogy a Polaris 10 nem ugyanaz, mint a Polaris 20, így ha az új BIOS hozzányúl a Polaris 20-ba beépített, de Polaris 10-ből hiányzó funkciókhoz, akkor fagyni fog. De ettől a hardver 99%-ban megegyezik, tehát csak pár esetben lesz belőle probléma, mint a multimonitor, illetve a multimédia. Pont ott, ahol hardveres változás történt. Ezt a cikkünkben leírtuk az első oldalon, és ezeket a régi Polaris 10 és 11 GPU-k nem tudják. BIOS-szal sem műthető beléjük a képesség, mert fizikailag módosult a lapka.

    Hasonló a dolog a 290-390 flash-hez. A VSR az olyan 290-es hardvereken kifejezetten rossz képet ad, amelyek 390-re lettek flash-elve. Egész egyszerűen hiányzik a kijelzőmotorból a lanczos resampling, és helyette egy régi guassian blur van benne. Ezért van a 290-re másfajta VSR modell engedélyezve a driverben, mint a 390-re, mert fizikailag más a hardver egy-két apró területen. Ettől a 390 flash még működik, 99%-ban megy a rendszer, csak egy-két esetben nem jó eredményt ad, pont ott, ahol a hardver változott.

    Ne úgy tekints erre, hogy bárkit erre próbálunk buzdítani, a flash csupán érdekesség. Valójában erről mindenkit lebeszélnénk, a nyilvánvaló különbségek miatt.

    A 480-580 és a 290-390 99%-ban átnevezés, de pont az az 1%-os változás elég ahhoz, hogy a BIOS frissítése ne legyen igazán járható, mert fizikailag nem ugyanaz a lapka, valahol a flash-elésnek valami negatívuma lesz, méghozzá a módosult részeknél. Kevésbé ismert tényező, de a steppingváltással is igen sokat módosulnak ezek a lapkák fizikailag is, de ilyenkor ügyelnek arra, hogy maga a mikrokód azért kompatibilis legyen, tehát a steppingváltást ne érezd meg. Egy névváltásnál már erre nem kell ügyelni, mert más a termék neve. Emiatt az új mikrokódot a régebbi verziójú lapkákon nem is tesztelik le, igazából minek ugye, sosem lesz olyan termék a piacon, amely új kódot használ a régi lapkával. Emiatt még ha 100%-ban meg is egyezne a régi és az új lapka, akkor is probléma lehetne a tesztelés hiányából, mert NYÁK-ra vonatkozó specifikációk esetleg megváltoztak. Itt ugye konkrétan megváltoztak, elég sokat. Aki nálunk kipróbálta a 480-580 flast, írta is, hogy fagyott a cucc még 3D alatt is. Ez jelzi, hogy más a VRM specifikáció (a mikrókód eltéréseiről nem is beszélve), tehát marha nagy mázli kell ám, hogy még 3D alatt is jól működjön. De leírtuk a hátrányokat, és akinek így is jó, hát csinálja, persze saját felelősségre.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz h-yle #99 üzenetére

    A fizikai eltérésből származó problémák akkor jelentkeznek, ha a köztes órajelszintre kapcsolna a BIOS, de nem tudja a hardverben azt az állapotot hol eltárolni. Ez esetenként két kijelző ugyanolyan felbontással, illetve egy bizonyos szintű HEVC/VP9 formátumú terhelés.
    A másik probléma igazából nem teljesen lapkaszintű eltérés, de ha az előjön, akkor úgyis leég az egész kártya egy pillanat alatt. A régi RX 480-akat sosem tervezték 185 wattos terhelésre, illetve annyira gyors órajelváltásra, amilyet az 580-as speckók megengednek. Ergo, ha feldurran az órajel maximumra, és a kelleténél többet lesz nem ideális terhelési szinten, akkor egy RX 480-ra frissített 580 BIOS simán ki fog rántani 110 wattot a PCI Express-ből, ami kivégzi a kártyát és az alaplapot. Ezt sajnos nem lehet behatárolni, bármikor megtörténhet, de lehet, hogy szerencséd lesz, és kibírja egy teszt erejéig leégés nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz #85552128 #105 üzenetére

    Akkor sem egyezik meg a VRM specifikáció. Van két eltérő hardver, eltérő specifikációval, amelyeket keresztbe egyáltalán nem teszteltek, mert nyilvánvaló, hogy nem lesz olyan gyártó, aki 480 BIOS-t rak 580-ra és fordítva. Emiatt sajnos történhetnek ilyen problémák. A BIOS-ban biztos nincs szabályozba sosem, hogy mi a max áramfelvétel a PCI Express foglalatból, mert kisebb spike-ok erejéig simán kirántanak a VGA-k 100 wattot, de az csak egy pillanatnyi túlterhelés, amire egyébként a szabvány is fel van készítve. A probléma akkor keletkezik, ha a terhelés mondjuk tovább tart, mint egy pillanat. Ilyet egy normál kártya a hozzá tartozó BIOS-szal nem csinál, de csinálhat a nem hozzá való BIOS mellett. Ezért is írjuk ezekbe a cikkekbe, hogy saját felelősségre, mert nagyon csúnya vége is lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák