Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bayzee5

    tag

    válasz Piftuka #11 üzenetére

    Ben csak Panasonic dolgozik / dolgozott ilyennel, a Sony egyik referencia monitora is dupla rétegű LCD-t használ: https://pro.sony/ue_US/products/broadcastpromonitors/bvm-hx310

    Úgy tudom az a gond velük, hogy:
    -Drága gyártani a két réteg miatt
    -Piszok erős háttérvilágítás kell a két réteg miatt. Én a Hisense-re nem is találtam fényerő értéket, valószínűleg nem véletlen... Plusz erős háttérvilágítás = nagy fogyasztás
    -A két réteg továbbra sem ad tökéletes feketét

    Összességében én úgy tudom drágább is, többet is fogyaszt és nem jobb a képe, mint oled-nek, ezért nem nagyon foglalkoznak vele.

    A túl sok zóna meg ahogy szó volt róla 'nehéz', mert nem az egyes pixeleket kell plusz feldolgozás nélkül vezérelni (ahogy azt elég az OLED-nél), hanem meg kell nézni a kép egészét, azt zónákra bontva megvizsgálni átlag fényerőt, megnézni, hogy szomszédos zónára ez hogyan hatna majd ezek után kialakítani az alkalmazni kívánt fényerőt. Plusz persze ezen kívül ahogy rendesen, még a pixelenkénti színek :)

  • Bayzee5

    tag

    válasz genlog #14 üzenetére

    Pixeleket így is úgy is vezérelni kell, de kvázi 'bután', keveset kell számolni vele. De a zónákba azért van bőven számítás, nemcsak egy progarmsornyi átlag. Elég csak megnézni a sony vagy a samsung féle háttérvilágítás elég eltérő működését. Nem is lesz iparági standard, mert a zónás háttérvilágítás szükségszerűen kompromisszumokra épül és minden gyártó maga határozza meg hogy számára mi a fontos.

    Például egy űrbéli jelenet. Sok kis apró csillag van az alapvetően fekete világűrrel. Ha fényes csillagot akarsz, akkor erősebb fény kell zónából, de akkor nem lesz elég sötét az űr vagy pont fordítva, sötét lesz az űr, de a csillagok is alig látszanak. Nincs erre jó válasz, csak preferencia, ezért nincs is rá standard. De ebből is látszik, hogy a kérdés több, egy mezei átlag számításnál.

Új hozzászólás Aktív témák