Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hulkeinstein

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az alábbi hozzászólást a Melyik okostelefont vegyem? topikba írtam, ugyanakkor itt is nagyon releváns, hátha tudtok ti is segíteni, nagyon megköszönném!

    Segítséget szeretnék kérni azzal kapcsolatban, hogy megéri-e váltani a jelenlegi, 2 éves telefonomról egy újabbra.

    Szóval a helyzet az, hogy most lett 2 év 1 hónapos a jelenlegi Xiaomi Mi5S Plus-om és több probléma is van vele:
    - A legnagyobb gond, ami miatt elkezdtem gondolkodni a váltáson, az az akksi, ami az utóbbi hónapokban egyre rosszabb. Volt olyan, hogy zsebben 50%-ról, használat nélkül 1 óra alatt lemerült, valamint használattal még gyorsabban. Most kilőttem a megnyitott böngészőfüleket, és eddig a bluetooth is folyamatosan ment, most ezt is lekapcsoltam - ezzel javult valamit az üzemidő, de még mindig messze van az optimálistól. A mai nap 8-tól 9-ig neteztem rajta 1 órát, majd munkába menet a buszon fél óra bluetooth-zenehallgatás és játék, valamint a munkába összesen kb. 15 percnyi képernyőidő kilőtt bluetooth-szal és most vagyok 46%-on. A töltéssel szintén nem vagyok elégedett, szerintem az is sokat lassult 2 év alatt. Ez szerintetek akksimeghibásodás, normális élettartam-csökkenés, vagy csak intenzív használat?
    - A legnagyobb motiváció igazából az, hogy a telefon nem bír ki 1 napot töltés nélkül - még 1 normál munkapanot sem kevés használattal, nem hogy még utána este 3 óra Twitch-nézést vagy mondjuk utazásnál egy városnézős-fényképezős-GPS-es napot. Azt szeretném, hogy intenzív használattal is iztos lehessek benne, hogy 1 napot kibír a teló.
    - Teljesítmény téren nem panaszkodhatok, ugyanakkor néha előfordul laggolás és a nagyobb appok betöltése is akadozással jár. Ennek a szintje már eléri a zavarót, már feltűnik
    - A telefon vétele óta előfodul, hogy panaszkodnak a hangminőségre hívásnál a másik oldalon. Nem mindig és nem is telefonálok sokat, viszont többször is előfordult (Budapesten, nem vidéken)
    - Az ujjlenyomatolvasó kb. 1 éve beadta a kulcsot, egyszerűen hiába viszek be egy ujjlenyomatot, utána feloldásnál nem reagál a telefon (valószínuleg az a probléma, hogy izzadós a kezem, illetve lehet, hogy a szenzorba por is került)
    - Van a kijelzőn egy hajszálvékony repedés is - elvagyok ezzel is, de azét nyilván nem optimális

    A telefont leginkább videózásra (Twitch, online streamek), böngészésre, intenzív twitterezésre, emailezésre, illetve egy játékra, a hearthstone-ra használom (fontos, hogy tökéletesen fusson), zenehallgatásra használom, néha fényképezéssel. Nem én vagyok a leghardcore-abb felhasználó, ugyanakkor szeretek lépést tartani a technológiával és simán vannak olyan napok, amikor 8-9 óra screentime kijön, szeretek majdnem mindent telefonon csinálni-intézni.

    A fentiek függvényében belevetettem magamat a tesztek olvasásába és a Huawei Mate 20 az, ami nagyon megfogott és megtetszett. A kérdéseim a következők lennének:

    1. Mekkora különbséget jelentene a mindennapi használatomban a Mate 20 a Xiaomi Mi5s Plus-szal szemben? Gondolok itt teljesítményre, sebességre, funkcionális javulásra, felhsaznlóbarátságra, üzemidőre. Nagy előrelépést jelentene a mostani állapothoz képest, vagy olyan nagy különbség nincs egy tökéletes Mate 20 és egy tökéletes, illetve már megöregedett Mi5s Plus között? Tehát tulajdonképpen a kérdés, hogy 2 év alatt mennyit fejlődtek a telefonok? Ez a legnagyobb dilemmám a vásárlás előtt, mégiscsak sok pénz az a majdnem 200 ezres árcetli és ha nem tapasztalok nagy különbségeket azon kívül hogy kibírja a telefon a nap végéig, akkor lehet, hogy úgy érezném, hogy nem érte meg.
    2. Ha azt mondjátok, hogy igen, akkor megéri ár-érték arányban a váltás a Mate 20-ra, kapok majd annyi pluszt a jelenlegi telefonhoz képest, ami után azt mondom, hogy megérte a váltás? A büdzsébe belefér a 180 ezres Mate 20, de nyilván tudnám másra is költeni, a legfontosabb az ár-érték arány nálam.
    3. Esetleg mást ajánlanátok a fenti felhasználási szokásokra ár-érték alapján az olcsóbb középkategóriából? Ha igen, mit? (A pocophone f1-et, esetleg a Mi Mix 2s-t, Oneplus 6t-t néztem még)
    4. Ha a váltás mellett döntök, akkor szerintetek a jelenlegi Mi5s Plust a fenti hibákkal el lehet adni használtan? Ha igen, akkor kb. mennyiért?

Új hozzászólás Aktív témák