Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vgyuri

    őstag

    válasz v.attis #6260 üzenetére

    768 mbyte a belső memória, ide kerül alapértelmezetten minden feltelepített program. A 2 gb belső tárhely olyan, mint egy sd kártya, sőt ics-en az mnt/sdcard útvonalon érhető el. Beállítások -> Tárhely -> Alapértelmezett tárhelynél lehet átállítani, hogy amelyik program sd-re rakna adatokat az valójában a belső vagy a külső sd-re kerüljön. Tehát a /data az a belső memória, mnt/sdcard és mnt/sdcard2 pedig a belső és a külső sd kártya.

    A /system könytár is egy külön partíció és meghatározott a mérete, ezért érdemes letörölni onnan a play-ről is beszerezhető programokat (pl. térkép, google+, google talk, facebook, youtube...), mert így nem a /system-ből foglalja a helyet, és újratelepítve már a /data-ba kerül.

    Root kell ahhoz, hogy a /system/media/audio/ringtones-be tudj másolni, innen viszont nem felejtődik és nem állítódik el. A külső sd kártyán kívül minden adat elvész a telefonról (a belső 2 gb-os is), ha új rom-ot raksz fel és reset-et nyomsz. Érdemes felhőben tárolni az adatokat, pl. box.com 50 gb tárhelyet az xperia-khoz, g300-on 2 perc alatt megoldható, hogy megkapjuk. FolderSync Lite-tal beállítod, hogy mit szinkronizáljon és ha az sd kártyával történne valami, akkor is biztos helyen vannak az adataid.

Új hozzászólás Aktív témák