Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • manchester85

    addikt

    válasz erdoke #8 üzenetére

    Úgy érted, egérrel, normális billentyűzettel? Akkor az már nem tablet. :U Nyáron huzamosabb ideig használtam egy iPad-et, és az is baromi fárasztó volt egy idő után. Jó dolog a tablet, hisz még közelebb érzed a világot magadhoz, de sokkal nagyobb területet jár be a kezed, mint egy touchpad vagy egy egér esetén. Persze elképzelhető, hogy vannak olyan alkalmazások, amiknél hasznos lehet, bár nem tudom, miben könnyíti meg az életed. Ha azzal, hogy kisebb súlyú az eszköz, akkor szerintem azt kamatostól visszaveszi majd a körülményes kezelhetőség. Én azt vettem észre, hogy egy monitor nagyságú érintőkijelző borzasztó fárasztó dolog, úgyhogy izomláz nélkül egy windows teljes értékű kihasználása elkerülhetetlennek tűnik szerintem. Mobiloknál pont jó, mert egy telefon kb. egér nagyságú, így rögzített csuklóval, csupán apró ujjmozdulatokat igényel, de egy tábla már teljes váll- és karmozdulatokat is igénybe vesz, főleg ha az egész képernyőn hadonászol majd. :DDD De te tudod. :U

    peterk:

    Mi abban az általánosítás, hogy az emberek bele se gondolnak, fizikailag mekkora felületet kell lefedniük, amit korábban pár cm2-en meg tudtak oldani? Baromi jó befeküdni az ágyba egy tablettel, és netezni. Próbáltad már? Én igen. És azt is tudom, hogy egy idő után baromira el is fárad a karom tőle. Ne is várj egy érintőkijelzőtől hasonló hatásfokot, mint egy egértől vagy touchpad-től. Ami a mobiloknál kényelmesebbé teszi, leegyszerűsíti az életet, az a tableteknél (főleg windows-szal) csak még fárasztóbbá fogja tenni. Ez csak puszta fizika.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

Új hozzászólás Aktív témák