Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArrayOfLilly

    aktív tag

    Érdekes téma ez, pontosabban vicces.

    Nem vettem észre, hogy komolyabb szellemi teljesítmények születnének pusztán attól, hogy valakinek gyorsabb a hardvere, sőt, néha éppen az ellenkezőjét tapasztalom. Öncélúvá válik a fejlesztés, ami szórakoztató, de észreveendő, hogy valójában ez még nem a cél, hanem csak az eszköz.

    (Ne keverjük ide a célzott használatot, amikor az alkalmazás futtatásának előfeltétele a nyers erő, nem erről beszélek.)

    Olyan helyen élünk, ahol sokaknak kis pénz jut csak kis gépre, és megkötik a maguk kompromisszumait. Persze lehet venni használt szubnotikat is, de nem annyit, ahány embernek igénye van ilyesmire és nem tegnapra, és nem akkor, ha picit sem értesz hozzá, csak ahhoz, akár nagyon jól, amire használni akarod.

    Senkinek sem lesz rövidebb a farka, mert lassabb a gépe, és valóban szokás dolga. De miért próbálgatnék gyorsabbat, ha egyelőre a lassabb is kiszolgál és az én emberi gyorsaságom, teherbírásom már az is régen lekörözte?

    Miért szükséges deklarálni, hogy nekem csak ez vagy az felel meg, miért nem elég használni és örülni neki, miért jó az, ha egymás felhasználói szokásai alapján az embert minősítgetjük? Borzongató? Vagy menő a haverok előtt? Ezt a részét végképp k...vára nem értem. (Kivéve, ha mindenki egy huszassal fiatalabb nálam, ez lehet.)

    Én pl. azok közé tartozom, akiket az sem zavar, ha a Word/NetBeans/Illustrator fél perc alatt tölt be, mert úgyis végig kell gondolnom, hogy mit is fogok beleírni/rajzolni, etc.. És kötve hiszem, hogy több munkát tudnék elvégezni, ha megspórolnék ezeken napi 20 percet (hogy nagyon sokat mondjak), ugyanis előbb elfáradok.

    Ja, és ha körülnézek munkatársak között, vagy a világban, akkor sem látom azt a megfeszített munkatempót, ami folyvást CPU limitbe ütközik. Hol az eredménye?

    http://www.arrayoflilly.com

Új hozzászólás Aktív témák