Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz kelzsoca #116 üzenetére

    Tényleg látni, mert a DX11 az mondjuk egy HD5850-es kártyával kezdődik (65K) mert egy 5770-es már egyszerűen gyenge DX11 alatt
    Egyenlőre a DX11 játék luxus kategória.

    Az tökmindegy, fél-egy év múlva ez a helyzet már változni. 1-2 év múlva meg kb olyan eltejedt lesz nagy valószínűséggel, mint most a DX9 (na jó, annyira nem, de szvsz addigra a win7 lesz a vezető oprendszer, ami azt jelenti h az lesz a fő platform).

    Ha ott fogunk tartani, hogy a DX11 nem arról fog szólni hogy DX9-re fejlesztenek egy játékot, majd az végén rádobnak 1-2 DX11-es, egyébként nagyon gagyin megoldott effektet (lásd DiRT 2), akkor azért már erős különbség lesz már szemre is grafikailag a DX11-es játékok és a DX9-esek között.

    Nem azt mondtam, emiatt majd nem fog abszolút fölébe kerekedni a PC a konzolpiacnak, hanem valamennyit visszahódít tőle.

    Nagyon hosszú távon viszont egyértelmű hogy a konzol fog veszíteni, ugyanis afele halad az informatika, hogy lesz az emberek otthonában egy "központi" számítógép, és minden azon fog futni. Tehát a külön játékgép megszűnik. Persze ezen aztán ugyan úgy (is) játszhatunk, mint konzollon (a TV előtt gamepaddal - nem mintha ezt nem lehetne PC-vel már most is +csinálni), sőt, szvsz ez lesz az elterjedt játékstílus. Szóval itt nem arról van szó h megy mindenki vissza görnyedni billentyűzet fölé, csak a külön XBOX / Playstation doboz fog eltűnni a TV alól.
    Én durván 10-15 évet adok az ilyen rendszerek megjelenésének, és 20-25-öt az elterjedésüknek. Nem tartom valószínűnek, hogy addig akár a konzol akár a PC-piac kihalna, szóval ettől nem kell félni.

  • Silenzio

    addikt

    válasz kelzsoca #109 üzenetére

    És ez ki a francot érdekel? :U A tesszeláció vizuális hatása sem számottevő a Dirt 2-ben sem, az erre írt játékok még sokáig váratnak magukra, és akkor sem lesz akkora különbség, mint a dx8 vs dx9 esetében...

    Semmi közöd hozzá, hogy mit vettünk meg és mit nem -miért is merül fel a kérdés?- de a ME eredeti, a Crysis pack pedig a tandíj befizetése után szintén a tarsolyba kerül. Mert akármilyen primitív a játékmenet, meg rövid, meg többet vártam, a Crysist már 3x végigtoltam és eddig nem sikerült megunni.

    Mellesleg, úgy hallottam, a PS3-at is feltörték már, szóval csak idő kérdése... Amúgy mondom, semmi bajom a konzoliparral, tán még idén beruházok egy X360-ra, és beszerzek egy Gamecube-ot is a Resident Evil-ök miatt.

    julius666: Ez nem a fő ok. A fő ok az, hogy a konzolok lévő API-k (ami nem DX9, mert nem sok köze van hozá, saját API-ja van minden konzolnak, elmondom még egyszer) támogatottsága a bevétel-arány miatt sokkal magasabb. Vagyis senki nem fog neked DX11-re fejleszteni multiplatform cím mellett. Bár érdekes, a mai napig jönnek ki PS2 címek, amik -ha van is PS3 verzió- nem annak egy portja, hanem külön fejlesztés. Na, ez az, amit PC-re hiába vársz. Amúgy te azt akartad mondani, hogy a konzol összeolvad a PC-vel, és 10-12 év múlva semmi értelme nem lesz már erről beszélni.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • BloodyEddie

    őstag

    válasz kelzsoca #132 üzenetére

    Na igen. Eddig ami tetszett, azért mindig fizettem. Megérdemlik a fejlesztők.

Új hozzászólás Aktív témák