Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Daywalker

    addikt

    válasz FoxiestFox #47 üzenetére

    Biztos úgy van, ahogy mondod, én ebben nem akarok állást foglalni. Akkor sem lenne full profi, ha hoznánk valakit, akinek meg fingja nincs a hardverhez, de elő tud adni, ezeknek a dolgoknak valahol legalább balanszban kell lennie. Igen, az eleje szar lesz, nekünk pláne, mert mi kapjuk a fikkantást. Nem vagyunk pénzzel kitömött kormánymédia, ahol pénz nem számít alapon mindent meg tudunk valósítani.

    Ugyanakkor azt tudom mondani, hogy azért szeretnénk megpróbálni. Nem kizárt, hogy vannak rejtett képességeink. Sajnos valahol el kell kezdeni, és aki nem mer belevágni, az bukhat csak igazán nagyot. Kihívásként kell rá tekinteni, másképp nem megy, főleg úgy nem, ha mondogatom, hogy szar lesz, szarok vagyunk stb. Hangsúlyozom, nem az a cél, hogy elsőre, 10 v 20 videó alatt vérpofikká váljunk, bármennyire is szeretnénk. Majd ha túl vagyunk 50-100 felvételen, és még mindig kicseszett szar, akkor van értelme elgondolkodni a továbbiakon. De idővel szerintem lesz majd segítség is, az indulás nem lesz könnyű senkinek.

    "A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

  • Daywalker

    addikt

    válasz FoxiestFox #49 üzenetére

    Én az első párat csukott szemmel és füllel "nézném" végig :D

    "A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

  • Cifu

    nagyúr

    válasz FoxiestFox #47 üzenetére

    Évek óta figyelem ezt a lapcsaládot Magyarország legnagyobbjaként agonizálni már csak az egyszerű üzemben tartás szintjén is, ami egyszerre komikus és határtalanul elszomorító, mert úgy látszik, hogy csak viszik kifelé a pénzt belőle, az érdemi fejlesztések pedig éveket késnek, csak akkor vannak meglépve, mikor már az utolsó utáni pillanat is elmúlt, és az implementáció minősége még akkor is kérdéses.

    Mutass nekem jól működő hazai példát, aki nem "agonizál", hanem fejlődik, bővül, és közben értelmezhető tartalmat is mutat fel.

    Még nemzetközi szinten is azt látom, hogy megy a küzdelem, szponzorok, támogatók keresése, fizetős szolgáltatások, előfizetéses rendszerrel való működés és így tovább, hogy egyáltalán fent tarthassák a működésüket.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • #02683648

    törölt tag

    válasz FoxiestFox #47 üzenetére

    Én nem akarok offolni, de az megjegyezném, hogy lapcsaládból pont a PH! az ami a legszínvonalasabb maradt még most is.
    A MA! színvonala sokat romlott (ez valószínűleg a mobilpiac "kifulladásával" is összefüggésbe hozható, meg hogy már már "eldobható" termék lett az okostelefon), ennek nem tudom hogy mi az oka.
    Az IT Café egyértelműen a lapcsalád mélypontja, főleg a politikai vagy politikát érintő, bulváros stílusban tálalt (ld még Ákos, Trump összes, robotok elveszik a munkánkat összes, stb. stb.) cikkei és az arra érkező egymást anyázó/trollkodó/uszító kommentcunami miatt

    Gondolom a bulváros híreket a kattintásszámra irányuló kényszer miatt kell behozniuk a hardver részbe is.

    Szerintem a fő problémát a kommentkultúra szakadékszerű leromlása okozza, meg a klasszikus káeurópai frusztrációk vagy az ilyen frusztrált emberek beszabadulása oda is ahol annak semmi keresnivalója.
    Pl. OLED tévékről szóló hírnél globális jövedelem-egyenlőtlenségről való filozofálás, minden terméknél annak a rituális beírása legalább 5X, 5 különböző kommentelőtől, hogy milyen kicsi a fizetése, meg bezzegnyugaton, meg az XY tehet róla hogy ő nem tudja megvenni.
    Ezekről viszont nem a PH szerzők tehetnek, igaz, még szigorúbb moderálással előbb utóbb ki lehetne az oda nem illő frusztrált kommentelés gyakorlatát gyomlálni. Én személy szerint mindig beteszem modkerbe amikor offtopic sírdogálást, moralizálást és hasonlókat találok hírtopicokban (és 10-ből 9 esetben ki is szedik a modok)

    Összefoglalva, szerintem nem a szerzők hanem a kommentelők színvonala esett drasztikusan, legalábbis a PH esetében biztosan.
    A videós projekthez meg sok sikert kívánok!

Új hozzászólás Aktív témák