Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • greeneye166

    aktív tag

    válasz liksoft #77 üzenetére

    Szerintem velem az a baj hogy nem vagyok computer fan. Csak egyszerű felhasználó vagyok. A 22 év alatt végbement fejlődés emberi időszámítás viszonylatában is iszonyatos. Az egyetlen dolog, amit nem kajálok meg az, hogy ez akár megközelíti a jelenleg elérhető maximális kapacitást. Még a jelenleg ugyanennyiből legyárthatóét sem. Kamu az egész. Értékelem, de nem vágom magam földhöz tőle (itt most nem gondoltam konkrét személyre, többek közt rád sem)
    Ez ugyanolyan mint a gyémánt. Mesterségesen visszafogott kitermeléssel tartják fent az árát. Lenne belőle több is. Tudtommal gazdaságosan kitermelhető lelőhelyek vannak lezárva, készenlétben.

    A ''green'' szó pedig ma egyet jelent a hazugsággal. Ennyi szemét mellett olyan fogalom, hogy green teljességgel értelmetlen. A sok szemetet a fejlődés hozzta magával. A fejlődést nem lehet megállítani, az újrahasznosítás veszteséges. A minap láttam a MediaM-ban ''Green'' Asus DVD romot. Első ránézésre ezt azzal teszi, hogy egyszerű kartonban van. Tehát megspórolt a természetnek egy kis festéket (műanyag). Ha az anyagát is akár 1 mikronnal vékonyabb müanyagból készítik akkor már többet spórolhattak volna. Ezzel milliós darabszám esetén elérhetné akár 1kg tömör müanyag megspórolását is. Igaz ha az egészet nézzük az meg 1ktonna. De hát a semminél több. Viszont adódik a kérdés: ha fenti kartondobozos Asus green, akkor az OEM bio ugye? :DDD

    Hogy ne az enyém az utolsó szó, légyszíves írjatok még valamit, bármit. Nem akarom ráeröltetni a véleményem senkire ezért ismét elcsendesedek. :))

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

Új hozzászólás Aktív témák