Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Den

    veterán

    válasz Manta #32 üzenetére

    legfontosabb különbség pl mp3 játszó és képtároló közt az akku idő, meg van még sok más...

    A kártyaolvasó nem feltétlen jelent usb2-s sebességet, ez attól függ belül milyen interfészre csatlakozik

    www.simson4t.hu

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Manta #32 üzenetére

    ''Szerinted mi a különbség egy mp3 lejátszó között, amire képeket lehet másolni, és egy képek tárolására használt eszköz között, ami mp3-at is tud lejátszani?''

    Szerintem az alapvető rendeltetési cél.
    Egy beépített fényképezőgépes telefontól sem várod el,
    hogy olyan minőségű képeket csináljon,
    mint egy digicam, hm?

    Az iRiver egy audio lejátszókat gyártó cég.
    A fényképez teljesen távol áll tőlük (bár van már olyan flash lejátszójuk, amivel lehet telefon szinten kattintgatni).
    Szerintem az, hogy ezt az USB host dolgot megoldották,
    egy értékelendő plusz a részükről.
    Gondolj bele: ott a Sony, ott a Samsung,
    ott a Panasonic. Mind3 érdekelt az mp3 lejátszó és a digicam piacon is egyaránt.
    Tőlük jogosabb lenne elvárni, hogy előrukkoljanak egy ilyen eszközzel,
    mint az iRiveren számonkérni, hogy a megoldásuk nem tökéletes minden szempontból. Hiszen nem is ez volt az elsődleges céljuk.

    az iriver fórumán múlkor azt kifogásolta valaki,
    hogy miért nem tud a lejátszó 1MB-nál nagyobb jpeg képeket megjeleníteni,
    merthogy az ő F-828-assal készített full felbontású képeit így nem jelzi ki.
    Ezen jó nagyot röhögtem, mert eleve minek akarja a kijelzőn nézegetni a fotóit, ha egyszer ott van a gépe? Az archiváláshoz meg nem is kell semmilyen kijelző,
    sok olyan image-tank van, amin nincs is semmi ilyesmi, max 2 LED.
    Szóval ha az ember valami szép háttérképet akar rá, akkor talán nem 8MP-es fotót kellene csinálni erre a célra, ha meg a képeit akarja nézegetni, arra ott van
    a fényképezőgép LCD-je, és ami a Sonyn van, az talán nagyobb felbontású is.

    Ezzel csak azt akarom mondani, hogy mindeki kereshet kifogásokat,
    hogy ő speciel erre meg arra akarja használni,
    (ami persze nem feltétlenül hülyeség, de pl annak is biztos sokan örülnének,
    ha futnának rajta a GameBoy játékok), de ennek a H szériának akkor is csak az a célja, hogy a HD lejátszók között jól megállja a helyét.
    És ez az USB host dolog a kategóriában akkor is egy egyedülálló pozitívum,
    ha ennél gyorsabban sebességű archiválást is megvalósíthattak volna.

    ''jó lenne ha már megjelenne egy olyan gép, ami kompromisszummentesen használható képek lementésére és mp3 lejátszónak, emberi áron.''

    ja, én meg tudod mit szeretnék?
    egy olyan, 15-20-30e. Ft-os DVD játszót, ami lejátssza az mp3-at CD-ről ÉS DVD-ről is, de mindezt úgy, hogy a saját kijelzőjén megjeleníti az ID3 tag-eket,
    hogy ne a TV képernyőjén kelljen navigálni, hanem önmagában, TV nélkül is alkalmas legyen teljes értékű mp3 lejátszásra.
    Hülye elvárás, túl sokat kérek? Nem hiszem.
    Van ilyen lejátszó? Nem tudok róla.



    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Új hozzászólás Aktív témák